Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor elkezdtetek szoptatni...

Amikor elkezdtetek szoptatni mennyi idő volt míg a baba kiürítette a mellet, és egy két hónappal később változott valamit?

Figyelt kérdés
Nekem legalább órát cicizik, igaz most kezdtük a szopit.
2010. máj. 22. 18:33
 1/7 xStefix ***** válasza:

És ez így a normális! Nagy a munka és kicsi a pocak. Az anyatej nagyon gyorsan emésztődik, ezért is kell a gyors pótlás. És hát Anya a világ közepe, a komfortszopinál nincs megnyugtatóbb dolog! ;)

Később javulni fog a helyzet, ahogy a babád erősödik, ügyesedik és egyre nagyobb mennyiségeket tud kiszopizni. A tejcsatornák is bejáratódnak, könnyebben fog kiürülni a hátsótej. A világ is egyre érdekesebb, ezért lassan rövidülni fog a cumizás ideje is.

Türelem.

2010. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
(Bár a komfortszopi nálunk nem nagyon akart csökkenni, a mai napig megvan, igaz, jóval rövidebb, mint régen.)
2010. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pfú, hát elég riasztó az egy órás cicizés, de hát ha ez a rendje akkor ez. Csak közben a derekam meg a popóm már nem érzem és gondoltam biztosan én csinálok valamit rosszul.remélem azért egy hónap múlva kicsit rövidebb lesz.
2010. máj. 22. 19:08
 4/7 A kérdező kommentje:
viszont olyan jó összebújni, azt én is imádom :) Az egy óra alatt nem baj, hogy felázik nagyon a bimbóm?
2010. máj. 22. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első hónapban majd egy órán keresztül szopizott, maje egy hónap múlva változott a helyzet. 10 perc alatt végzett a szopival.
2010. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első két hét alkalmanként 40-50 perc, utána már csak 30, kb az első hónap végén már csak 15-20 perc volt. 6. héttől kb a 20. hétig megmaradt a 10-15 perces evés, aztán a következő négy hétben lefaragta 5-6 percre... azóta így maradt, most 8 hónapos.

Az első két hónapban minden szoptatásnál, mintha kést döftek volna a mellembe, annyira fájt, hogy még a lábujjaim is ökölbe szorultak.... a harmadik hónapban enyhült kicsit, megszűnni csak a 24 hét körül szűnt meg teljesen.

Ha felázik a bimbó, vagy sebesedik, hagyj rajta egy kis tejet, az meggyógyítja.Amíg nem vérzik nyugodtan szoptass tovább, de a következő evésnél a másik melled használd. Így marad ideje pihenni... :)

Az összebújást én is szeretem, most a ringatással is élvezkedhetek, van, hogy akár fél órát, 50 percet is ringatom a fiamat...

2010. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

eleinte nálunk is kb. kétóránként egy óra volt...azt hittem, sose lesz vége ennek az időszaknak!

most 4 hónapos a babám, kb. 20 perc alatt lerendez egy étkezést, de abból talán 5 perc a tényleges táplálkozás, a többi csak komfortszopi. közben jókat vigyorog, simogatja a kis kezével a cicimet, sőt néha gagyarászik is neki. szóval ne aggódj, egyszer ez is megoldódik majd! addig is próbáld ki fekve, hátha úgy kényelmesebb.

2010. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!