Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik napirendet...

Anyukák, akik napirendet "állítottak be" a babánál, hogy csinálták? Mekkora volt a baba amikor elkezdtétek? (Bőv lent)

Figyelt kérdés
Elolvastam a Suttogót, azt többen ajánlották, de az alapján nemigen sikerült. Olyan 3 hónapos koráig szuper napirendünk volt, de akkor valamiért felborult minden. Általában nem zavar a dolog, de jó lenne már ha valami rendszer mégis beállna. Kb természetesen van, de jobb lenne valami fix. 5 hónapos, még csak anyatejes a kisfiam, minden tippet előre is nagyon szépen köszönök!
2010. okt. 25. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A Suttogó szerint nem lehet óraműre beállítani a gyereket, de nekem nagyon bejött az a módszer, hogy felírom mikor mit csinál a babám (saját beosztása szerint), előtte én is úgy gondoltam, hogy semmilyen rendszer nincs, aztán rájöttem, hogy mégis, csak én nem tudtam róla :-)

Egyébként 5,5 hónapos koráig az enyém is csak anyatejes volt, most 7 hónapos. A "napirendünk" a hozzátáplálás bevezetésével is sokat fejlődött, mert ezeket a kajákat már mindig nagyjából ugyanakkor adom (előtte igény szerint szopizott és tényleg kaotikus volt a helyzet). Mostanra beállt a napi 5-szöri étkezés, se többet se kevesebbet nem igényel. Ezen kívül figyelek, hogy amikor elfárad, akkor legyen lehetősége aludni és így minden nap alszik délelőtt és délután is 1-szer 1-szer, kb. másfél órákat (persze ezt sem lehet óraműre beszabályozni, így ez van mikor fél óra és van, hogy két és fél, de átlagosan így jön ki).

Szerintem a Suttogó módszer és a hozzátáplálásra való odafigyelés együttesen sokat javít a helyzeten, legalábbis nálunk bejött!

2010. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk attol kezdve, hogy hazajöttünk volt napirend. Először is a fürdés idejét belőttük fél9-re és az soha nem változott. Néhány nap után kb tudtuk, hogy reggel hogyan ébred és akkor attol kezdve 3 óránként volt szopi. Én nem igény szerint szoptattam, hanem 3 óránként (szopi végétől számolva). Igy kezdettől 5 ször evett, max 6 szor. Nem ébredt éjszaka soha. Ez a napirend borult 3 hónapos kora körül, akkor ujra beállitottuk kb 1-2 hét alatt ahogy neki jo volt. De a fürdés mindig fix pont nekünk. Aztán azt hiszem 6 hónaposan is borult egyszer amikor elkezdtünk hozzátáplálni és most 9-10 hónap között borult egyet amikor már nem nagyon akar 3x aludni, csak kétszer és ezt is elég kinlódva érem el viszont egy alvással nem birja, de nem akar szem elől téveszteni :)

Én is a Suttogot olvastam és onnan vettem át sok dolgot, de nem szentirásként követtem.

Persze mindehez hozzá kell tenni, hogy az én babám egy nyugodt baba és viszonylag könnyen alakitható.

2010. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Suttogó személyiségteszt szerint az én kisfiam Mintababa. És alapvetően tényleg az. A fürdetés az egyetlen teljesen fix időpont nálunk is. Én is igény szerint etetem. Lehet akkor tényleg írom egy pár napig mikor mi történik, hátha meglátom benne a rendszert mégis :) végülis lehet hogy van :) nagyon köszi az eddigieket!
2010. okt. 25. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Első perctől igyekeztem napirendezni.(Suttogó!) De hasfájósak voltunk, így egy időre nehézségek voltak ezzel. (sokat sírt, nem aludt, stb.)

2.5 hós koráig szoptattam, akkor elment a tejem. Onnantól, hogy tápszeres lett, hasfájást mintha elvágták volna, óramű pontossággal három óránként ettünk,az éjszakát átaludta. Kisangyal a lelkem.

2010. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok, írj majd, hogy sikerült-e írni, és miket fedeztél fel? :-)
2010. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy egész pontos napirendünk van, csak eddig én ezt nem láttam :) egy hétig írtam és valóban kb minden napunk ugyan úgy tűnik. És amitől féltem, az óraállítás sem borított nagyot, csak 2 napig volt kicsit nyafis este :) köszi a tippet!!!!
2010. nov. 3. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!