Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehet még az ember, ha...

Mit tehet még az ember, ha kevés a fizetése, de már nem szeretne várni a babával sokat?

Figyelt kérdés

Voltatok hasonló helyzetben? Az én esetem: az elmúlt 2 évben megvan az 1 év munkaviszonyom, de minimálbér. Annak a 60% -a olyan kevés, hogy csak tengődni tudnánk, mert hitelünk is van. Várni már nem szeretnék, a korom miatt. Tudom, hogy sok mindenki kezdi a saját életét hitelfelvétellel. Ilyen kiadásokkal, és ha a párodnak sem kiemelkedő a fizuja, hogyan lehet nekivágni? Szeretnék a babának mindent megadni és normálisan élni.

Talán még 2 évet szánjunk rá és gyűjtsünk össze minél több pénzt, hogy majd abban az időszakban ki tudjuk vele egészíteni az én bevételemet? Mennyivel nő átlagosan a havi kiadás ha már megszületett a baba?


2010. nov. 28. 04:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A penz az sosem lesz eleg. Az embernek mindig ngyobb a vagya, igenyesebb korral. Nyugodtan vagjal neki, egy gyerekkel megelsz meg a jeg hatan is. A kicsibol is meg tudsz mindent adni. Tudod ez olyan relativ dolog. A gazdag tobb penzbol ad meg mindent gyerekenek, a nem magas keresetu meg a kicsibol ad meg mindent. A szeretet, gondoskodas er a legtobbet. Egy gyereknek a minimalis dolog is eleg, ha bekes otthoni kornyezetben el. Most csak arra kell vigyaznod, hogy ne vegyetek fel tobb hitelt, mig ami van most nem fizetitek ki. Utana ha kell, megint felvehettek. Szerintem nem erdemes ket evet most sporolni a kicsire, az a penz mar megint kevesebbet fog erni, es baba sincs. Akkor majd megint ugy gondolod, ah, sporoljunk egy kicsit tobbet. Osszetartas kell a paroddal, varjatok az uj babat sok szeretettel. Egyebkent tudod mit jeelnt a szuloi lemondas. Pici elso, utana a szulok. Sok szerencset kivanok.
2010. nov. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Tökéletes sosem lesz - vagyis ritka szerencséseknél csak -, ha arra vártok, hogy minden körülmény 1000%-os legyen, hát nem lesz gyereketek a mai világban.


A gyerek kellően nagy motiváció, szóval szerintem ha igazán szeretnétek, és azért nyilván nem éheznétek, meg hasonlók, vágjatok bele.


Valami kiegészítő jövedelmet esetleg érdemes lenne keresnetek, tehát próbálni jobbá tenni az anyagiakat, de arra várni, hogy jobb legyen, hát...


Drukk

2010. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Meg azt is számold bele, hogy nem is biztos, hogy sikerül rögtön. Mi már 4 éve azzal szenvedünk, hogy végre összejöjjön a baba, de még mindig semmi. Ja, és semmi bajunk, ami miatt nem sikerülhetne. Mi lenne, ha még gond is lenne..., bár mondjuk akkor tudnánk, hogy mit kell kezelni. :)
2010. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók,mindent leírtak. A lényeget.Ha úgy érzitek lelkileg készen álltok a Babára,akkor had jöjjön! :) Sok sikert!
2010. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én "volt" páromnak menő vállalkozása van,terhesen elhagyott gyermektartást nem fizet nekem nem volt bejelentett munkaviszonyom,40ezer ftbol éltem a fiam másfél éves koráig,ráadásul tápszeres volt ami nem kevés pénz!De itt vagyunk megoldottam lemondással jár de éhen nem haltam:)és megérte!!!!20hónapos egészséges baba anyukája

és most várom a következő babát remélhetőleg a mostani párom nem lép le hehehe!nincs sok pénzünk de megoldjuk mert szeretjük egymást és ez nagyon fontos:)

Sok sikert a babához!:)

2010. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem se várjatok jobb helyzetre mert az mindig későn jön.Most születik a második gyermekünk nem vagyunk eleresztve pénzel,de mindene megvan a kisfiunknak ami kell és szükséges,és mondhatom szerintem így az elején nem is olyan "drága" egy gyerek nevelése.Kívánom,hogy mire iskolába megy (mert a ott kezdődik majd az igazi költekezés a gyerekre) addigra minden anyagi gondjaitok rendeződjön:)
2010. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az előttem lévőek sok mindent leírtak, talán jobb, ha leírom én hogy vállaltam be a kisfiam. 32 hetes km.

Mi a párommal is azt a célt tűztük ki, mint Te. Összeköltöztünk, s eleinte nem dolgoztam, mivel nyelvvizsga hiányában bent volt a diplomám, s párom rábeszélt, hogy egy fizúból bízzam rá a dolgot, megoldja az anyagiakat. Egy hónapot akartunk apósnál élni, de közben elkezdtem a nyelvtanfolyamot, amit munkaügyi által sikerült befejeznem, mivel páromnak csökkent a fizuja. 2008-ban költöztünk össze, egy hónap után akartunk külön menni, mivel a fizuját csökkentették, s nekem nem volt munkám, így maradtunk. Sikerült munkát találnom, de párom lebeszélt, mivel ütközött a nyelvtanfolyammal. Mire meglett a diplomám, már nem volt olyan szerencsém, mint az elején, nem kaptam sehol se munkát. A szakmámban eleinte a nyelvvizsga hiánya volt a gond, s a tapasztalat, mert a gyakorlatokat nem számították bele, diploma után maradt a tapasztalat. Kevesebb helyre hívtak be állásinterjúra (2010 februárban kaptam kézhez a diplomámat), s legtöbb helyre gyeses anyuka helyére kerestek m.társakat, s mindenhol az volt a válasz, hogy pályakezdőt nem szívesen alkalmaznak, mert még 10 percet se szeretnének betanításra fordítani.

Elegem lett abból, hogy sehol semmi munka, s úgy döntöttünk, bepróbálkozunk a babával. Mivel volt petefészek műtétem, úgy voltunk vele, hamar úgy se jön. Egyszer megpróbáljuk, de közben vártam egy vissza jelzést, mert beadtam a jelentkezésemet egy élelmiszer boltba, ahol ingyenes tanfolyamot hirdettek azzal a kikötéssel, hogy fél éven keresztül egy héten 6 vagy 7szer, már nem emlékszem kell járnom gyakorlatra napi 8 s fél órát, amiből egy nap u.ennyi idő elmélet. S fél év után két szakmát (pénztárosi s vegyi-árú kereskedői kapsz). Azt még baba előtt ki akartam járni. Csak az egyik nap azzal fogadott a párom szexhez készülődve, hogy mivel Ő is szeretne, legyen meg amit szeretnék, de fél, hogy a tanfolyamnak így lőttek. De aztán úgy voltunk vele elsőnek nem jön össze. Hát összejött, s nemsokára megszületik. Pedig apósnál élünk, a kisszoba a kiénk, cserélni nem hajlandó velünk, unokát nem akarja, s havi 90-ből élünk. Abból a TB-m 4950, csekket fizetünk, szerencsére csak 5000 ft s após elkér havi 20ezret, de télen 25-őt, de volt hogy 40ezret kért el. S abból nekem 10 ezer a bérletem, s januártól a páromé is annyi lesz. A kaja jegyet megvonták tőle, s fél évente mindig csökkentik a fizuját. Most kitalálták, hogy decemberben a hétvégeket s túlórákat a cég ahol dolgozik, nem fogja neki fizetni. Hónap végéig épphogy kijövünk, főleg hogy egyedüli gyerekként mindent megkapott a párom, s nehéz neki néha, hogy meg kell vonnunk magunktól valamit, de már azzal is úgy vagyunk, inkább megveszem amire szükség van, mert unom, hogy amit félretettünk, mindig elment valamire. Ja, s így egy kisebb polgári esküvőt is bevállaltunk. Amit félretennénk, oda megy apósnak. Szeretnénk elköltözni is, de ha arra várunk, akkor sosem lesz gyerek. Ennyiben nem bántam meg, bár a boltos tanfolyam jól jött volna gyerek előtt, mert gyerek mellett úgy, hogy a párom reggel 10-21-ig oda van, s ritkán van szabadideje, így nehéz lesz megoldanom. Ja, s pályakezdőként 0 ft a jövedelmem, s még nekem kell fizetnem a TB-et. Mi így vállaltuk be a babát.

2010. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ebbol csak azt nem ertem, ha aposod "mindent" megadott egyetlen fianak, parodnak, akkor most miert nem erdekli unokaja, miert nem segit tobbet Nektek, most mikor szukseg lenne ra.
2010. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert akkor még élt anyós. De azt is felnőttként kapta meg, azt a sok mindent, mert gyerekként mamája nevelte, szülei alkoholizmusa miatt. S mikor összejöttünk, nem sokra rá meghalt anyós, s azóta após nem foglalkozik semmivel. Sokan mondták, anyós élne, más lenne minden. Após nem tudom ivott-e anyós halála előtt, mert ha rájö iszik, elvonóra kerül, aztán fél évre leáll, s minden folytatódik előről. Most januárban lesz egy éve, hogy nem ivott, legalábbis nem látjuk rajta. S gondolom inkább piára költi, minthogy segítene. Amúgy majdnem kétszer annyit keres mint a párom, s mi egy fizúból (90ezerből élünk, s még szbát se hajlandó velünk cserélni. Az unokára is annyit mondott, biztos jól átgondoltuk-e, mert felelőséggel jár, s 27, 28 évesek vagyunk, fiatalok vagyunk még egy babához. Ja, s két ingatlanja van a páromnak, mindkettőnél após elintézte, hogy prom nevén legyen a hagyatékin, hiába mondtuk, hogy mi idővel szeretnénk szocpolra építeni, páromat rábeszélte legyen a nevén, mert jobban fog járni. Most az egyikben lakunk 3-an apóssal, mert nem egyezett bele, hogy a nyaralóként üzemelt ingatlant eladjuk, peig a párom nagyon meg volt győzödve benne, ha meghallja unokája lesz, belemegy, hogy külön költözzünk. Csak az a gond, hogy a másik ingatlan még két embernek is kicsi, s messze van a párom s após m.helyétől. Anyós amúgy azt páromnak építtette mikor még élt, hogy ha párom összeházasodik ki tudjon költöni a feleségével. Após nem egyezik bele, mert nyugdíjas korára ki akar költözni, s csak az volt a válasza, ha külön akarunk menni, oldjuk meg másként, Ő a másik ingatlant nem hagyja hogy eladjuk, s mindenképp kiköltözik, még abba se volt benne, hogy mi lakó házzá nyílváníttatnánk, hozzá építenémnk, s kiköltöznénk,de párom hozzá tette, hogy akkor mi már végleg ki mennénk, s valahogy megoldja a munkahelyre való bejárást, mert már nem szeretnénk vele élni. De nem foglalkozik vele.
2010. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom, hogy mindezekkel kell kuzdenetek, pici babaval.

Talan apos tudja, hogy viselkedese nem segitett csaladjan, ezert mondja, hogy jol meggondoltatok e a babat. Rajott, hogy igazi apak mashogy allnak a dologhoz.

Sok szerencset, remelem oldodni fog a problema, talaltok valami megoldast, de minnel hamarabb.

2010. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!