Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az olyan ember aki nem szeretn...

Az olyan ember aki nem szeretné átvészelni a babakórtól való gyötrelmes nevelést akkor ő miért nem fogad örökbe egy gyermeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nem szeretné hogy kb. a nap 24 órájában foglalatoskodjon egy kisbabával akkor ő miért nem fogad örökbe egy gyermeket (mondjuk 4-5 éveset) akivel nem lesz ilyen gond?
2011. ápr. 22. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán mert saját gyereket szeretne, aki rá, vagy a párjára hasonlít, aki a saját géneit örökli.... Olyat meg nem tud beszerezni 4-5 évesen....
2011. ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebb egy 4-5 évest nevelni aki addig más környezetben élt.A személyiség és a jellem 3 éves korig kialakul,azután "csak" csiszolódik.Aki pedig "gyötrelemnek" éli meg a gyerek vagy baba nevelést,könyörgök semmiképp ne fogadjon örökbe,se így se úgy!
2011. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

8:23


És mitől ennyire fontos az, hogy milyen géneket örököl? Egy örökbefogadott gyermeket is lehet ugyanúgy szeretni, nevelni akár a kezdetektől, akár 4-5 éves korától. Annyi a különbség hogy nem a szülők génjei vannak benne. Másik nagy előny hogy ki lehet választani szabadon hogy kisfiút vagy kislányt válasszunk-e, s még a kinézetét is ki tudjuk választani. Mindamellett szerető otthont tudunk biztosítani egy olyan gyermek számára akinek szüksége van egy szerető családra.

2011. ápr. 22. 08:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a második válaszolóval, tök jól leírta!


Amúgy mi az a "babakór"? Valami új betegség vagy kitaláció?

2011. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért fontos, hogy pl. a saját génjeimet örökölje?

Mert fontos. Nem örökbefogadás ellenes vagyok, ha megteheteném, a sajátok mellett biztos fogadnék örökbe. De a terhesség, az izgalom, a várakozás.... A saját nehézségeivel, szépségeivel együtt (mert nem mindig rózsaszín ködfelhő az egész), a szülés, milyen lesz, kire hasonlít... Nem pótolható. Örökbefogadáskor meg nem rendelésre megy a dolog, hogy kiválasztom a nekem tetszőt, aztán hazaviszem... Éveket kell várni, és ha van egy elvihető, tudod, hánynak kellene, mindegy a bőrszíne, neme.... Ez nem egy vásár, hogy ez jó, ezt viszem.

2011. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért kell hogy saját gének legyenek? Hát mert akkor lesz a saját gyereke, ő szüli meg, benne növekszik, az övé. Ettől még lehet szeretni örökbefogadott gyereket, de ott ez nincs meg. Sőt ha örökbe fogadsz egy gyereket nem tudod mit hozol magaddal (milyen genetikai betegségek, családi felmenők egészségügyi állapota a terhesség alatt, előtt). És ha nem egyezik a vércsoportja te végignéznéd ahogy elvérzik mert nincs vér mondjuk és egyikőtök se tud adni? Saját gyereknél ez nem állhat fenn.

Amúgy ezt a babakor balhét én se értem. Persze mindenki túl akar lenni, hogy jaj de jó lesz ha nem kell pelenkázni, nem kell fel éjjelente, stb, de egy anyukát se hallottam ezen sírni évekkel később, mikor már a gyerek nagyobb, sőt folyton azt mesélik lelkesen, hogy milyen volt mikor baba volt, jaj de hiányzik az stb.

Aki nem képes x évig megbirkózni a pelussal vagy a sírással az talán még nem érett az anyaságra.

2011. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy amúgysem akar gyereket csak nem meri bevallni és talál valami indokot.

Másrésztmeg nem hinném hogy ilyen egyszerűen lehetne örökbefogadni és "válogatni". Én speciel kellemetlenül érezném magam, mintha egy menhelyen lennék és kutyák között válogatnék (pedig mindenem a kutyák, kutyás vagyok). Meg szerintem nem is hagynák hogy válogassanak. Viszont ennek ellenére szeretném hogy okos és szép gyerekem legyen. Nos ha nekem van egy kis eszem és a párom is okos, akkor nagyobb a valószínűsége hogy a gyerekünk se lesz buta, mint ha csak úgy a kezünkbe nyomnak egyet.

2011. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki igazán szeretne gyereket az nem nézi a gyötrelmeket már csak azért sem, mert az ember csak akkor tudja igazán milyen egy gyerekhez felkelni, gyerekért aggódni ha beteg, gyerek miatt bosszankodni, ha már van gyereke. Tudhatja az ember mi fogja várni, de az akkor az igazi ha át is éli. A másik az , hogy egyáltalán nem biztos, hogy a baba sírós, hasfájós vagy nem nem jó alvó baba lesz.
2011. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!