Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17. hétben méhkeményedés...

17. hétben méhkeményedés lenne, vagy a babám?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, kérlek segítsetek. Van, hogy csak a hasam jobb oldalán érzem hirtelen, feszítő, furcsa érzés, de nem fáj. Van hogy a szeméremcsont felett és csak kb fél percig tart. Eddig úgy gondoltam a baba jelentkezik, még óvatosan simogattam is és mintha éreztem volna a pici buksiját is.

Napi 3X1 magneb6-ot szedek és sokat pihenek, mert sajnos már többször vetéltem.

Kell aggódnom? Menjek a dokimhoz, vagy ez tényleg csak a babám?


2010. nov. 21. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! a 17.hétben vagyok én is, hasonló érzéseim is vannak, de nekem sokszor be is görcsöl meg fáj, meg érzek néha valami furcsát, de még fiatal vagyok és tapasztalatlan ezen a téren, szóval nem tudom, a védőnő szerint ilyenkor nincs semmi baj csak pihenni kell meg ugye a magnézium, de kiváncsi lennék a tapasztaltabb anyukáknak és kismamáknak mi a véleményük, egyébként sok egészséget neked és a babucidnak!:D
2010. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt hívják keményedésnek. Van aki nem érez semmi mást csak, hogy feszül meg kemény , van akinek viszont fáj és görcsöl is.

Első terhességemnél a 19. héttől most meg a 20. héttől keményedik a hasam, NEM KIS FÁJDALOMMAL JÁR.

Az jó hogy szedsz magnéziumot, de legközelebb mond el a dokidnak.

Sajnos ilyenkor kinyilhat a méhszáj.

Én most napi 4x2 magnéziumot szedek és a Cervix 1110.

30.ik héten 5 perces keményedéseim és görcseim voltak amiért bent fogtak a kórházban mert majdnem megszültem.


Üdv: 34 hetes

2010. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várok még válaszokat!

Még a teherbeesés előtt összevarrták a méhszájamat, illetve múlt7en voltam dokinál(akkor még nem éreztem ilyeneket) és rendben volt minden, megvizsgált.

Írjatok még légyszi!

2010. nov. 22. 07:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most vagyok a 15. hétben, de már kb. 3 hete keményedik a hasam. Igaz valszeg kicsit gyorsabban is nő a méhem, mert ikreket várok. Én is aggódtam, mert az első gyerkőccel csak a 7. hónapban kezdődött a keményedés, de megnyugtattak, ha nem jár erős görcsöléssel és derékfájással, akkor nem kell vele foglalkozni. A keményedés pozitív hatása állítólag, hogy ettől javul a méh vérellátása. Ez persze nem tudom mennyire igaz, a neten olvastam valahol.
2010. nov. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem az egész pocim keményedik, csak kb tenyérnyi részen, szerintem ez csak a baba. És nem fáj, csak feszül szerencsére. Már megnyugodtam. Végül is kb 15 cm, már "dudoroghat":D
2010. nov. 22. 16:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondmentes babavárást mindenkinek!:)
2010. nov. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!