Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet járni moziba a 24. héttől?

Lehet járni moziba a 24. héttől?

Figyelt kérdés
Azért írtam a 24. hetet, mert kb. onnantól hallanak a babák állítólag. És kíváncsi vagyok, hogy mennyire ártalmas ez neki vagy rossz érzés? Múltkor a szonográfus mondta, hogy a helyemben kihagyná a mozizást a terhesség végéig, mert a baba a víz miatt sokkal jobban hall mindent odabent és neki ez ijesztő lehet. Olyan 24. hétig jártam rendszeresen moziba, utána valahogy nem volt időm, most a 3. trimeszterben vagyok és nem tudom, menjek vagy ne. Vélemények? Ki, mit gondol? Annyira hangos a mozi azért.
2010. nov. 20. 15:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

18:58

Ez a szonográfus téma azért is amolyan mosolyt fakasztó, mert ennyi erővel minden zavarhatná a babát, ami hangos a lakásban, pl: wc öblítő, mosógép zaja ( forgótárcsás), meg egyáltalán minden.

Ez az, amikor a széltől is óvják a meg nem született gyereket, sztresszelnek, aztán mikor megszületik a gyerekük, nem tudják mitől idegbeteg.Biztos nem a mozizajtól, hanem az idegeskedéstől...

2010. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%

Azért a Dolby Surround egészen más, mint a hangos tévé, meg a hangos beszélgetés... ott te magad is zsigereidben érzed a hangokat az erősítés miatt.

Én voltam moziban a harmadik trimeszterben, és voltak részek, amikor nem esett jól a rugdosás, és kényelmetlenül feszengtem, nem is tudtam a filmre koncentrálni.

Ha mész is, akkor ne akcióra, hanem valami tinglitangli nevetős-romantikusra, amiben nincsenek hangeffektek.

Barátnőmnek színházból kellett kijönnie mert annyira rugdosott a baba a hangoktól, hogy nem bírta végig ülni.

2010. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A mozi tényleg más, mint amikor hangosan megy a TV. Nekünk itthon elég profi házimozi rendszerünk van és azért más, mint a mozis, de még erre is rugdosni szokott, ha hangos lövöldözős film megy.

Volt, mikor nem voltam terhes és az Aréna Vipben valamiért annyira hangosra kapcsolták az egyik filmet, hogy szinte már nézhetetlen volt.

Meg úgy vagyok vele, hogy inkább nem megyek, mert, ha aggódom végig, akár tudatalatt is, nem lesz élvezhető. Ráadásul engem most az új Harry Potter érdekel, az pedig tele van hangeffektussal. Meg ugye tele lesz az Imax tuti, én meg próbálom kerülni a nagy tömeget...

Meglátom, lehet elcsábulok:)

Nem tudom, mennyire van igaza a szonográfusnak, itt is megoszlik a vélemény, más fórumon, külföldin is olvastam erről a mozizásról terhesen, szintén sokan vannak, akik inkább nem járnak, mert nagyon (sokkal jobban, mint máskor) rugdosott a baba és ez nem tetszett sok kismamának. Tényleg érdekes, hogy megoszlanak a vélemények.

2010. nov. 20. 22:04
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Szia, én nem mennék (mentem) már, szerintem amilyen basszus van a moziban, mégha rajzfilmet is néz az ember olyan hangeffektek vannak amik nagyon erőteljesek, én egyébként azért se mentem mert 1 órát se tudtam egyfolytában nyugton ülni:)
2010. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ezt is túlaggódjá(to)k. Én a szülés előtt 1 nappal is voltam moziban, ráadásul akcióilmen, igazán klassz volt, előtte is kb. 2 hetenete jártunk. Mióta megszületett (10 hónapja), nem jutottunk el, úgyhogy szerintem is élvezd ki, hogy mehetsz.

Csak megjegyzem, ha felteszed(!) a kérdést a szonográfusnak, ő majd szörnyen tudományosnak akar tűnni, s ezért mondja, hogy az hangos. HA azt mondaná, á, kismama, menjen csak, vesztene a tekintélyéből... Úgyhogy egyetem ide vagy oda, nem kell ezeket túldramatizálni. jó mozizást, helyettünk is nézz meg jobbnál jobb filmeket!!

2010. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%

ha te már eldöntötted,hogy nem mész akkor minek kérdeztél minket? szerintem a szonográfus hülye!!!!! és lehet jobb lenne ha megszokná a babád már a pocakban a zajokat, vagy kint sem fog tudni aludni ha zaj van és persze te meg nem fogsz hang nélkül csinálni semmit. Mi jártunk moziba elég sűrűn, 3 hete voltunk utoljára a Fűrész 3D filmet néztük és az nem hogy hangos hanem még durva film is.az én babám nem reagált rá semmit.Néha néha mocorgott de az meg a szokásos mocorgása volt mint a minden napokban is.

Szerintem élvezd ki a lehetőséget,hogy nyugiban el mehetsz még moziba,mert még pici lesz a babád addigt úgy sem tudsz majd elmenni.

36 hetes km

2010. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem túldramatizálás, én nem amiatt mondtam, hogy csendes filmre menjen, hogy a babának ne legyen baja, hanem azért, mert a rugdosás annyira kellemetlen lesz, hogy nem fogja magát jól érezni.

Koncerten bordát is tört már a rugdosó baba, nőgyógyászom mondta.

2010. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Szerintem kulturált emberek vagyunk és nem olyan nehéz elfogadni, ha valakinek más a véleménye. Attól miért lenne hülye a szonográfus, ha ilyet mond? Ez a véleménye és kész. Engem nem ijesztett el, csak elgondolkodtam rajta.

Egyébként sehol nem írtam, hogy döntöttem. Azt írtam, hogy inkább nem megyek, de lehet, hogy elcsábulok. Szerintem ez mindennek hangzik, de nem egy végleges döntésnek:) De, ha valakinek ez döntésnek hangzott, azután "döntöttem", hogy feltettem a kérdést és többen válaszoltak rá, ennek a hatására írtam, amit írtam. De, ha valaki kötözködni akar, úgyis talál rá okot mindenben.

Mindegy, köszi a válaszokat, tényéleg érdekelt, kinek mi a véleménye, mert máshol is eltérőek ezzel kapcsolatban a válaszok. A legtöbb helyen nagy többségben vannak, akik inkább kihagyják a mozit, vagy azért mert a babát féltik vagy azért, mert nagyon rugdos.

2010. nov. 21. 19:10
 19/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha a belvárosban mászkálsz,néha zajosabb.Amikor elhúz egy mentő,vagy tűzoltó.Ismerősünk nem ment ki szilveszterkor házi tüzijátékot nézni.Csak azt nem értem miért???
2010. nov. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Mármint terhesen nem ment ki? Terhesen én sem mennék ki semmiképpen sem. Nem tudom, de ösztönösen vagy tudatalatt érzem, hogy nem kellene, mert annyira hangos és olyan ijesztő és idegesítő a házi tűzijátékok hangja:) De babától függ szerintem, mitől ijed meg és mi nem tetszik neki odabent. Én írtam, hogy az enyém a fúró hangjától is megijedt. Testvéremnek a babája pl. a szívhangfigyelőtől is megijedt nagyon, úgyhogy tesóm kétszer kipróbálta és többet soha nem használta.

Amúgy én alapból nem szoktam házi tűzijátékot nézni, nem szeretem, csak a hangja nagy, látvány meg semmi. Pedig a férjem nagyon szereti ezeket:) Meg szolidaritásból maradok a kutyám mellett, ha épp otthon vagyok, ugyanis ő nagyon fél tőle, sőt, a tűzijátéktól fél a legjobban szegény.

Belvárosban meg nagyon ritkán sétálok, inkább autózom, az autóban meg kevésbé hallani a zajokat.

De egyetértek az egyik válaszolóval, hogy a moziban a hangeffektusok mások, jóval hangosabbak. Persze, nem azt mondom, nem kell járni moziba terhesen, csak, hogy tényleg hangos. És az utcán, ha mész, előbb utóbb elhagyod a hangosabb helyet, míg a moziban ott ülsz 1-2 órát.

2010. nov. 22. 07:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!