Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfáztam. Lehet baja a babámnak?

Megfáztam. Lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés

Fáj a torkom, kapar, meg náthás vagyok, illetve fulladozok és hörgök is. Lehet baja a babócámnak?


36 hetes


2010. nov. 20. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Köhögésre próbáld ki a Szodal szirupot! A megfázásra nagyon jó az Oscillococcinum vagy a Homeogene. Ezek homeós gyógyszerek, kismamák is szedhetik!! Igyál kamillateát mézzel, sok fokhagymát (ha bírod és szereted), akár mézzel vegyítve- ez természetes antibiotikum :) Ha lázad lenne, mindenképp csillapítsd (paracetamol tartalmú szerrel pl. Panadol)! A babádnak nem lesz semmi baja, nyugi! Jobbulást!
2010. nov. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vény nélkül kapható paracetamol és ibuprofen alapú gyógyszerek (Neo-Citran, Saridon stb.) nem szedhetők!


Ha lázas vagy, irány az orvos, ilyenkor már nem érdemes otthoni patikával kísérletezni, de Algopyrint vehetsz be.

De addig is hársfa tea (köhögéscsillapító), Stodal szirup vagy a Dr. Theiss-es lándzsás útifű szirup is jó. Torokfájásra Homeogene 9 vagy Coryzalia-t szedhetsz.

Sok folyadék, sok alvás, pihenés.

Nekem azt javasolta az orvos, hogy éjszakára párásítsam (gőzölögtessem) be a hálószobát sós vízzel. Ez könnyíti a légzést és csillapítja a kaparó érzést.

2010. nov. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 20. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves 2. ne haragudj, de a paracetamol terhesség és szoptatás alatt is szedhető... az ibuprofen nem.
2010. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A tantum verde szedhető terhesség alatt?
2010. nov. 20. 16:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Tantum verde szedhető! Viszont mindenképpen javaslom, hogy menj el orvoshoz! Nekem egy ilyen megfázás miatt, koraszülésem volt, ugyanis fertőzés volt a szervezetemben, ami megfertőzte a magzatvizet is. Nem ijesztgetni akarlak, de tényleg menj el orvoshoz!
2010. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Stodal sziruptól én allergiás lettem. Kiütések és viszketés. Bőrgyógyász javaslatára abbahagytam, elmúlt a panaszom.
2010. nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!