Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség epekövekkel, mire...

Terhesség epekövekkel, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok, már régebben kiderült az epekövesség, de a covid miatt nem műtöttek meg. Mivel csak nagyon ritkán okozott problémát, nem is nagyon mentem utána a dolognak.


Most viszont az első trimeszterben volt két epegörcsöm is, ezek rossz étkezés következményei voltak. Nyilván azóta fogyelek, szerencsére csak kevés dologra reagál illetve inkább, csak, ha túl eszem magam.


Ma kiderült, hogy zsúfolásig tele vagyok kövekkel, szülés után mindenképp meg kell műteni.


Aki szintén terhes volt kövekkel, volt akit terhesen megműtöttek? Mire számíthatok? Nyilván diétazok, de a méh és a baba növekedésével, úgy tudom később nyomhatják az epét és, ha beszorul a kő, jön a görcs stb. Ki hogyan vészelte át? Babával végül minden rendben volt? A fájdalom se kismiska, de a babát jobban féltem.



ma 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm így vitte végig a terhességét. Diétáznia kellett azt javasolták neki. Volt durvább görcse így is, de nála terhességi magasvérnyomás is lett. Végül császár lett vérnyomás miatt hamarabb is. Szülés után pár hónappal műtötték és kivették az epehólyagját. Nála a vérnyomás rosszabb volt, mint az epekövesség.
ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vérnyomás nekem is rizikós, de gyógyszerrel most még alacsony is. Köszönöm, hogy leírtad.
ma 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem félidősen derült ki. Onnan olyan görcseim voltak, hogy ehhez képest a szülés könnyebb volt. Én szinte mindenre görcsöltem, alig ehettem valamit, annyi kilóval mentem szülni, mint amivel terhes lettem. Egyéb eü problémáim miatt csak szülés után egy évvel műtöttek meg. A baba viszonylag kis súllyal született, de egészséges, már kamasz. :)
ma 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Uh 3-as sajnálom, hogy sok görcsöd volt :( nagyon bizakodok, hogy egy két görccsel megúszom, de ugye előre nem lehet tudni...amint megyek vizsgálatra megbeszélem a dokimmal, milyen teendőim lesznek, ha még is baj lenne, mit vehetek be itthon és mikor hívjunk mentőt. Legutóbb 2 órás görcsöm volt, akkor úgy voltam vele, hogy 3 nospa 1 algopyrin, lesz ami lesz...ezt adják a kórházba is terhesen. Nagyon szenvedtem, de ez még valahol a 8.héten volt. Szerencsére hasban nem éreztem így a babára se nagyon volt hatása.... gondolom ez később változik, olvastam, hogy a szülést is beindíthatja, így jól átbeszélem a dokival, mennyi idő az ami után mindenképp mentő, ha nem múlna. Ettől félek, mert inkább tűrök itthon, mint higy kórházba menjek, de ugye most a baba is a tét.


Eddig nem izgultam miatta, de már nincs sok hetem arra, hogy elérje a méh az epe szintjét és az kezdjen bajt okozni.


Aztán lehet ráparázok és könnyen átvészelem.


Köszönöm, hogy megosztottad velem, és jó hallani, hogy a saját fájdalmadon kívűl azért rendben voltatok :) Azért ezek az epegörcsök....valóban kegyetlen fájdalommal járnak.

ma 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem sok görcsöm volt, de egyszer sem mondta egy orvos sem, hogy beindíthaná a szülést vagy hogy mentőt kellene hívnom és nekem se jutott eszembe. Jobb híján kivártam a végét (persze algopyrin, nospa kombóval). Azt mondták, hogy amíg nem sárgulok be, nem műtenek meg terhesen. Hasban sem éreztem soha, nekem inkább a hátam fájt, alig kaptam levegőt is. Az is nagyon rossz volt, hogy összesen 6 (!) féle ételt tudtam megenni.Aztán rájöttem, hogy azok a bébiételek, amik 4-6 hónapos korra vannak, fűszerszegények, sómentesek és nincs tőlük semmi bajom, azon éltem.:)
ma 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!