Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? Mire számíthatok?

Mi lehet ez? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal, friss házasok vagyunk és babát tervezünk. Első lenne.

Nekem nagyon kesze-kusza a menstruációm, ezért nagyon nehéz kikövetkeztetnem, hogy mikor lehet az ovulációm. Most vettem tesztet, és júni. 13-án kezdődhetett el a peteérésem és olyan 18-án lehetett a "tetőpontja", ha lehet így kifejeznem magam. Minden nap együtt voltunk. 21-én és 22-én pár csepp vért találtam a bugyimon, inkább barnásakat, azokon a napokon talán még 1-2x, de csak annyi, illetve törlésnél rózsaszínes, hol barnás volt a wc papír. Görcsöltem, olyan meg akar jönni érzésem volt, nagyon rosszul voltam. Azóta néha-néha görcsöltem, múlt hét elején ismét voltak olyan meg akar jönni görcseim, de azóta semmi. Júli 2-án, azaz holnap kellen megjönnie, a mellem sem fáj, pedig szokott mensi előtt. Fáradt vagyok úgy egy hete, most is el tudnék aludni. Nem bírtam magammal, csináltam korai terhességi tesztet, de negatív lett. Szerintetek lehet baba? Vagy mégis mi lehetett ez? Nem szeretnék rágörcsölni, de csak foglalkoztat a dolog. :(


tegnapelőtt 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli vizeletből csináltad a tesztet? 10-es erősségű?


Nem akarlak elkeseríteni, de ha tényleg 13 dpo-n vagy, az ovuláció után 13 nappal, és negatív a 10-es teszt, akkor nem valószínű a terhesség. Hacsak nem napokkal később volt az ovuláció, arra is van ezért esély, ha nem követted például hőmérőzéssel. Hőmérőzés egyébként nagyon hasznos, javasolom, hogy próbáld ki pár hónapig.


Figyu, nem bántásból, de ha össze-vissza van a ciklusod, az nem jó. Ez lehet hormonzavar, bármi betegség, azzal pedig hiába esel teherbe, lehet, hogy nem marad meg. Hidd el, a te érdekedben írom, menj el kivizsgálásra. Előbb a ciklusod kell rendbe tenni. A női ciklus jelez, ha gond van a testedben, es


Hidd el, átérzem. Nekünk is első gyerek lenne, még várat magára, már meddőségiben kezelnek. Ezt azért írom le

tegnapelőtt 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

*azért írom le, hogy hidd el, nem vagy egyedül, én is átestem ezen, sokan voltunk így, hogy lelkesen belevágtunk, majd minden hónapban újra csalódtunk.


Semmi esélyem nem volt a doki szerint, amíg nincs rendben a ciklusom, hormonok, előbb azt kell kezelni, saját érdekedben.

tegnapelőtt 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

13 nappal az ovuláció után a 10-es teszt reggeli vizeletből már mutatja a terhességet. De biztos, hogy az ovulációd 18-án volt, mivel nézted?


Mennyire kusza a menstruációd? 27-32 nap? Vagy inkább 40-50 nap? Ha a második, akkor irány egy orvos, ki kell vizsgálni, nem fogsz tudni teherbe esni, ha nem kezelik először az okot.


Ha 27-32 nap körüli a ciklusod, akkor használj ovulációs tesztet és hőmérőzz. Az ovulációs teszt az LH csúcsot mutatja, onnantól 24-36 óra az ovuláció (ha van). A hőmérőzés utólag mutatja, hogy volt ovulációd (ha volt).

tegnapelőtt 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

32-34 nap kb a ciklusom. Ovulációs tesztel néztem, illetve a telefonomon lévő női naptár által követtem, hogy kb hol lehet a tetőzése.

Orvoshoz mindenféleképpen mennem kell, szóval biztos pont lesz téve a végére. Köszönöm a válaszokat!

tegnapelőtt 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor megjon rendszeresen vagy sem? Ha 1-2-3 napot csuszik, de amugy van egy 32-34 napos ciklusod, azt nem nevezzuk rendszertelen menstruacionak.

Picit hosszu ciklus, de ez igy onmagaban nem feltetlenul problema.

tegnapelőtt 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az átlagos 28 napnál hosszabb, mikor hogy. A múlthavi 34. napra jött meg, az ovulációm az alapján számoltam ki, de volt hogy tovább is elhúzódott. Régebben volt, hogy 2 hét kimaradás is volt, bár még akkor fejlődő szervezetnek is minősülhettem. :D

20-as évem közepén járok, nem gondolnám hogy ez normális azért:( Ha most sem sikerül, már csak a megnyugtatásképpen természetesen elfogok menni orvoshoz.

tegnapelőtt 14:39
 7/10 A kérdező kommentje:
A számításom bejött, mert az ovu teszt viszont pozitív lett amikorra kiszámoltam. De úgy voltam vele, hogy sose lehet tudni, ezért mondtam is páromnak, hogy nincs mese éjjel-nappal. :D Persze vicceltem.
tegnapelőtt 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen de ez akkor sem rendszertelen menstruacio meg.

Oke hogy nem pont 28 napos, de szerintem a nok igen kicsi szazalekanak van napra pontos 28 napos ciklusa :D

Van akinek rovidebb, van, akinek hosszabb. Onmagaban nem gond, nyilvan menj el orvoshoz, az sosem baj, nezzen meg, csak azt mondom, hogy ez igy meg se nem rendszertelen, se nem problema. Nekem is kesett mar tobb hetet, volt hogy kimaradt 1 honapot is. Egyszer-egyszer nem problema, az a baj, ha ez folyamatos. Nem vagyunk gepek, 2 gyereket szultem kulonosebb “erofeszites” nelkul ennek ellenere en is, ahogy sokan masok.

tegnapelőtt 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"nincs mese éjjel-nappal. :D Persze vicceltem."

Ez a jó hozzáállás, sose add fel a humorodat, jó? :)


Ha az ovulációs teszt pozitív volt mondjuk június 18-án, az ovuláció megtörtént 19-e körül, akkor ma vagy a 12 dpo-n (12 nappal az ovuláció után), még nincs minden veszve, lehet még pozitív a teszt 2 nap múlva. Jókor voltatok együtt, az szuper.


De ne keseredj el, ha ez a hónap nem sikerült. Egészséges pároknál 20-25% az esély egy-egy ciklusban, 1 év alatt 80% az esélyetek. Drukkolok!

tegnapelőtt 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ó, én tökre azt gondoltam, hogy ez már rendszertelennek számít. Most megörültem picit.

Persze csak pozitívan :) Nagyon szépen köszönöm a válaszod és a kedvességed!

tegnapelőtt 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!