Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most lappaghat bennem valami...

Most lappaghat bennem valami vagy ez a terhességi hormonok játéka?

Figyelt kérdés

2 napja úgy kelek,mint akit agyonvertek.

Tegnap előtt kirándultunk egy nagyot,tegnap azt hittem, hogy ez lehet az oka. Úgy keltem,hogy égtek a szemeim és alig tudtam kikelni az ágyból. Viszont aludni sem igazán tudtam,pedig teljesen el voltam gyengülve.

Tegnap este fél 9kor aludtam el,reggel 6kor keltem ,azt hittem kipihentem magam,de megint kezdek ugyanúgy lerobbanni,nehéz menni,égnek a szemeim.

Borzasztóan érzem magam.

9 hetes vagyok,idáig is gyakran voltam fáradékony, de ez valami borzasztó... :(


ma 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az első terhességem alatt annyira rosszul voltam, mintha életem másnapossága lett volna, csak nyilván tudtam, hogy nem az, és nem is múlt el, csak a második trimeszterben.
ma 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az én első terhességem maga volt a tökély,az első trimeszterben volt szagérzékenységem és ennyi,maximálisan aktív voltam,mintha nem is lettem volna terhes,csak a pocakom nőtt. 😃

Most...pokoli. mindíg jön valami új.

Ez a fáradtság is mindíg megmaradt egy határon,most hirtelen annyit rosszabbodott hogy az autóba nem merek beülni.

Remélem hamarabb jobb lesz,mert 6 éves a kislányom,oviba is idáig egy nagy kancsó kávéval tudtam levinni,most beteg, nem tudom mi kell majd ahhoz ,hogy meg tudjam ezt oldani. 😃

ma 08:16
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is a 7.-től kb a 12-13.hétig alkohol nélküli brutál másnaposság volt a jellemző.

Fáradt voltam, fájt mindenem, émejegtem, oda voltam.

Aztán egyik napról a másikra elmúlt.


A második terhességemnél egy hiperaktív 2 évessel... szerinted?

ma 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A fejed nem fájt véletlenül minden nap?

Mert nekem ez még egy nagy probléma,enyhe,de pont annyira fáj,hogy kezdek kikészülni.

Így kelek,estére nagyjából elmúlik.

Nyilván minden nap nem szedek panadolt erre.

Egyébként el sem tudom képzelni,hogy élted túl.

Nekem az a szerencsém,hogy a kislányom nagyon megértő, elfogadta hogy anyu kicsit lassult állapotban létezik most,ha nagyon rosszul vagyok eljátszik, elmesézik.

Tényleg másnaposság érzés,nem tudtam a férjemnek leírni,mert sokszor már úgy látom,hogy szinte azt hiszi,hogy direkt fekszem,pedig tudja,hogy alapvetően le sem lehet lőni.

Még a pékárut is én sütöttem itthonra.

Ebből a szempontból nem túl jó a helyzet ,mert a kislányom most is várja a meleg zsömit meg anyu kakaós kalácsát, de nagyon nehezen tudom annyira összeszedni magam,hogy megcsináljam neki. :(

ma 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:

A fejem nem fájt. Nekem ez meglepő volt. Migrénes vagyok, rengeteg fejfájással.

Terhesség alatt alig fájt a fejem.


3#

ma 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom én is, ramatyul vagyok. 5. hét végétől indult a hányinger, és a 7. hétre kicsúcsosodott a 2-3 naponta hányásban, az émelygés 0-24, mindentől öklendezek, és emellé olyan fáradt vagyok, hogy fél napokat tudok aludni. Egy sétától úgy érzem, mintha maratont futottam volna. 3. hete nem is dolgozom, mert az ágyból is nehéz kikelni, pedig nagyon szeretnék visszamenni. Nekem is van egy 3,5 éves nagyobbam, csak azt látja, hogy ,,anya beteg", nagyon rosszul viseli, elég jövős-menős család vagyunk, most én csak akkor teszem ki a lábam, ha muszáj. A férjem egyre jobban csúszik szét, mert a háztartást kb. 100%-ban ő viszi, kiteregetek, meg egy mosást berakok, de a konyhába alig bírok bemenni, mert rögtön hányok, öklendezek minden szagtól, illattól de még a látványtól is. Kezd ráülni a rossz hangulat is az agyamra, mert annyira nyomasztó a helyzet.


Ti tudtok így dolgozni? Első terhességemmel 12. hétig dolgoztam kis émelygéssel, utána is a COVID járvány miatt mentem el táppénzre.

ma 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!