Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jósló vagy valódi fájás...

Jósló vagy valódi fájás között nem tudok különbséget tenni. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 36+5 napos vagyok, tegnap NST után az orvosom elküldött a kórházba mert már egy ujjnyira tág vagyok és nyitott a méhszájam. A baba koponyája teljesen le szállt. A kórházban éjszaka semmi nem volt ezért haza küldtek. Ma eddig nem volt semmi különös de egy fél órája ahogy mozog a baba nagyon elkezdett görcsölni alul és a derekam is nagyon fáj. Tudok mozogni de nem tudom eldönteni menjünk vissza vagy még ne. A hasam nagyon feszes megint, tegnap is kemény volt nagyon. 🥺

ma 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Akkor menj vissza, ha rendszeres 5 perces fájások lesznek kB 1 órán keresztül. Csak magadat kíméld meg a kényelmetlen közös vajúdótól és a felesleges beavatkozásoktól, ha csak akkor mész be amikor már tényleg szülni fogsz.
ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
1-es: négy gyerekem van, soha nem voltak 5 perces fájásaim EGY ÓRÁN kereszül, az öt perces fájások kezdetétöl egy órán belül meg voltak a gyerekek.
ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hú, én be se érnék a kórházba egy óra alatt. 😬 Egy picivel több idő
ma 18:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél melegvizes zuhanyt ha enyhülnek a görcsök elmúlnak akkor csak jósló nekem ezt mondták.
ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Meleg vízre, mozgásra, masszázsra elmúlik, akkor az jósló.

5 perces fájás már késő lesz, én 15 percesektől kb másfél óra múlva megvolt, az 5 perces épp egy átmeneti fél óra volt.

2x szültem, de mindkétszer így volt.

ma 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 8-9 napig voltak az aktív vajúdás előtt jóslóim, görcseim, és nem múltak el meleg zuhanyra, mozgásra stb.

Szóval még ha az is az általános, hogy elmúlnak, lehetnek kivételek is. Szóval erre se lehet feltétlenül alapozni.

ma 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Meleg zuhanyra elmúlt 🤗
ma 18:21
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6# válaszoló, így honnan tudtad mikor menj a kórházba?
ma 18:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznő azt mondta, feküdjek le a kanapéra. Ha már nem tudok feküdni, akkor biztos, hogy valódi fájás. És igaza lett. Szerintem egy fél órát feküdtem, utána már minden fájásnál felugráltam.
ma 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Először nmm tudtam, első nap be is mentünk, ott derült ki, hogy ez még nem az. Mivel akkor egész nap éreztem, ezért már volt.viszonyítási alapom.


Amikor beindult, az már sokkal erősebb volt, kisugárzott az egész derekamtól a combomig. Ha felálltam, meg kellett támaszkodnom közben.


De más meg azt mondja, hogy csak sima görcsölése volt végig a rendes vajúdás alatt is. Szóval ez is egyéni. Nekem.önmagamhoz képest lett viszonyítási alapom. :-)

ma 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!