Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha terhesség...

Mi van akkor ha terhesség esetén nem ismert az apa?

Figyelt kérdés

tegnap 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi
tegnap 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
82%

Ezzel a témával pár éve én is foglalkoztam, úgyhogy ha azóta nem változott a törvény akkor valami ilyesmi :


- bármelyik férfi nevére veheti a gyereket, nem fognak DNS tesztet csinálni 😅


- miután megszületett a gyerek 1 éve van az anyukának, hogy kerítsen valakit aki az apja lesz a gyereknek, ameddig nincs addig az anyja vezetéknevét kapja


- ha egy apajelölt se kerül képbe akkor beírnak egy fiktív nevet az apjához a vezetékneve pedig az anyjáé lesz

tegnap 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2! Én is igy tudtam, de ez csak részben igaz. Friss infókat tudok, mert most szültem apa nélkül. Az én nevemet kapta a babám. Az anyakönyvben már semmi ilyen apai rész nincs.

Kaptam egy levelet, amiben tájékoztattak, hogy képzelnek nekem egy apukát, ha akarok és akkor kaphatja az ő vezetéknevét. Hát, köszönöm, de képzelni én is tudok, még jobbat is, mint ők, szóval nem éltem a lehetőséggel 🤣

Benne van még, ha 1 év múlva se villantok egy apukát, újra felajánlják. Viszont kifejezetten hangsúlyozzák, hogy a gyerek érdeke, hogy papíron legyen valaki, de ez csak lehetőség, nem kötelező elfogadni.

ma 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Az hogy egy ribi szaporodott.
ma 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Semmi.

Anyuka nevét kapja a gyerek, apukának pedig beirnak egy fiktív személyt, ami a rendszerben jelezve van hogy nem igazi az apuka(pl nincs apa, örökbefogadott stb stb) legalábbis nálam így volt. Azaz én én nevemmel.

ma 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy szégyen szerintem.
ma 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!