Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik teljes kiörlésű kenyére...

Melyik teljes kiörlésű kenyéret ajánjátok terhességi cukor esetén?

Figyelt kérdés

aug. 28. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Én nem tartottam valami szigorú diétát, épp csak odafigyeltem, mert így is rendben voltak az értékeim, de a Sparban szokott lenni ilyen csomagolt kenyér, az van rajta, hogy szénhidrát csökkentett és kék a csomagolás egy része. Valami 6,5g a szénhidrát benne, a többi 20-30-40-hez képest. Én azt vettem, amikor volt.
aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Neked mennyi volt a 120 perces értéked? Mérted otthon a vércukrodat, ha igen, milyen gyakran?
aug. 28. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 25 hetes terhelésen még 7,2 volt, de családban mindenkinél volt GDM, plusz a korom is indokolta, így kértek kontrollt. 31hetesen már 8,8 volt. Főétkezések után 1 órával kellett mérnem. Azt mondta, ha nincs 7,5 fölött, nincs gond. Sose volt, 7 fölött is ritkán. Ezért random mértem korábban is, később is, mert mindenki ijesztgetett, hogy biztos máskor magas, de akkor is jó volt.
aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a Lidlben is kapható olyan toast kenyér. Az a legfontosabb, hogy az összetevőknél a teljes kiőrlésű liszt szerepeljen első helyen, ne a fehér. Illetve hozzáadott cukrot ne tartalmazzon.

Sok kenyeret árulnak tk kenyér gyanánt, amiben a fehér lisztből több van. Azok nem jók a diétában.

aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Aldis PurPur kenyér, ha frisset ennél. Vagy csomagoltból van többféle, pl. az a pár szeletes de nagyon tömör barna kenyér.


Egyébként van egy FB csoport, ahol a diétába illeszthető összes terméket (kenyérféléktől az üdítőkön át a kekszekig mindent) felsorolják képpel együtt minden élelmiszer láncból külön.

Az a neve hogy "Cukor nélkül - szénhidrátdiéta cukorbetegeknek, IR-eseknek (160g ch)"


Sajnos én már csak szülés után találtam meg őket, pedig nagyon hasznos, összeszedett infók vannak. De én is úgy voltam GDM-es, hogy pont határértéken. Összeollóztam magamnak a 160 H CH diétát, és inkább alapanyag szinten tartottam, meg mértem a cukrom minden étkezés előtt és után. Szerencsére nem ment 7,8-ig sosem, 7 is csak nagyon ritkán volt.

aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!