Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés utáni depresszió miatt...

Szülés utáni depresszió miatt volt aki nem vállalt újabb gyermeket?

Figyelt kérdés

Súlyos szülés utáni depresszióba vagyok. Nem szeretnék másik babát. Úgy érzem hogy nem lenne hozzá elég erőm lelkileg.

A terhességem is nagyon nehéz volt. Sokszor feküdtem kórházba is.

Van más is így?


tegnap 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vállaltam. Örültem hogy egyenesbe jöttem.


(DepresszióbaN, kórházbaN)

tegnap 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De mi a kérdés? Ha nem szeretnél másik babát, akkor ne ess teherbe. Vagy már teherbe estel?
tegnap 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha közvetlenül szülés után vagy az lehet sima babyblues ami elmúlik ha segítenek neked. Ha bőven szülés után vagy akkor igen az depresszió és kezelhető, de te tudod hogy mennyit tudsz elviselni.
tegnap 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

Egyes. Egy kis szakmai magyar nyelvtan: a -ban,-ben toldalék végén hangzó "n"-t írásban akkor jelöljük,szóban akkor hangoztatjuk,ha az azt követő kifejezés első betűje/hangja mássalhangzó. Ezzel könnyítjük a kiejtés meg nem törését. Pl: depresszióba vagyok.

Korrekt.

Ezzel ellentétesen az "n" hangot/betűt akkor jelöljük,ha a köv.kifejezés kezdőbetűje magánhangzó.

Miért írtam ezt le? Mert ha már javítgatunk(és szerintem baromira nem számít és nem vág a témához,főleg egy depressziós egyént nem sorozunk még tovább) akkor tegyük azt precízen.

Ez volt a magyartanári énem.

Anyaként a válaszom az, hogy én 3 évig gondolni sem akartam a depresszió végett a kistestvérre. Szerintem adj időt magadnak a gyógyulásra.

Az érzéseid teljesen rendben vannak.

Nekem a traumát a szülés okozta. Császármetszés előtt az epidurál nem hatott. Minden vágást éreztem. Ordítottam a fájdalomtól. Majdnem meghaltam, a szívem is le akart állni. El nem altathattak a szívbetegség miatt. Maga volt a horror. Mindez covid elején,teljesen egyedül csináltam végig az 5 napot. Utána 6 nappal csm után újra kórházba kerültem fertőzés miatt...

Terhességem elején 5 hónapig véreztem és bármikor elmehetett a baba. 🥺 szörnyű volt,de így x év távlatából valamelyest könnyebb.

Kitartást. Nem vagy egyedül.

tegnap 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es, én nem az 1es vagyok, de nekem teljesen logikátlan, amit a nyelvtannal kapcsolatban írtál. Nagyon művelt vagyok, szerintem többezer könyvet elolvastam mar életemben, így ki merem jelenteni, hogy egyáltalán nem állja meg a helyét, amit leírtál. Bocsi az offert, kerdezo
tegnap 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

8 évig nem mert ez miatt gyereket vállalni újra.

8 év után jött a második baba

tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Komolyan lepontoztok egy magyar tanárt, aki ezt tanulta? 🤣

Én is olvastam már több 1000 könyvet életemben és mégis hibázok a helyesírásban olykor.


Bocsi, de ezen kikerekedett a szemem

tegnap 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(4: a magyar nem olyan mint az angol ahol “büntetlenül” elharaphatod a szavak végét. Ha magyar tanár vagy, mutasd a szabályt amire hivatkozol. Egyébként meg:

[link] )


Kérdező a következő gyerekvállalásról nem akkor kell dönteni, amikor még javában benne vagy, vagy még nagyon élénken él benned az az időszak.

Nekem volt, 1,5 évig depresszióm a szülés után és most 4,5 éves a lányom. Most már vállalnék, de mostmár a korom (41, férjem 46) miatt nem fogunk.

Ha “ráérsz”, akkor nézz rá erre a kérdésre 3-5 év múlva. Ha akkor sem érzed, hogy szeretnél, akkor engedd el.

tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!