Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki nagyobb túlsúllyal...

Van aki nagyobb túlsúllyal esett teherbe?

Figyelt kérdés
Nagyobb alatt nem 10-20, hanem 50-60 kiló pluszt értek. Vagy ismer valaki ilyet? Hogy alakult a terhesség? Mire lehet számítani? (nem én vagyok az érintett)
szept. 9. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Van.

Orovosok bunkók lesznek, legalábbis Egerben igen suttyók voltak.


A gyerekek egészségesek lettek viszont.

szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen,ugyanúgy alakult a terhesség. Amit felszedett 5-10 kg pluszt,az szülés után lement és a maradt a régi súlya. Gyerek egészséges, már 3 éves, nem túlsúlyos.
szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Rengeteg ilyen terhest látok. Persze, van olyan, akinek nem jön elő semmi. De a legtöbb magas vérnyomásos lesz, toxaemiás, hüvelyen keresztül jellemzően egyik sem tud megszülni, aztán a császáros sebe meg folyik 6 hétig, lehet kezelgetni. Meg persze az egész terhesség alatt kb. semmit nem lehet normálisan látni az UH-n.

Bocs, de ez a valóság.

Ja, és kolléganőm szomszédja a kb 150 kilójával 4 évvel a gyereke születés után szívelégtelenségben meghalt.


Ez a testsúly alapból nem normális, nem hogy gyereket vállalni vele…

szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
95 kilósan estem teherbe, (155 cm magas vagyok). Velem nem volt senki sem bunkó.
szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90 kilósan lettem terhes (172-3cmhez), nem annyira mondanám bunkónak a dokikat de én IR miatt dietetikussal csinálom a terhességet. Igazából akkor általában az orvosok megmyugszanak hogy jah akkor igyekszem. A védőnő most először fog látni hízást (22hetesen, nem tudom hogy bunkó lesz-e). Amúgy annyira kell figyelni szerintem hogy túlsúlyosan nem hagyja el magát különösebben, ha sportolhat akkor mozogjon és szerintem habár nem a fogyókúra ideje de azt főleg túlsúly esetén érdemes megválasztani hogy ne üres kalóriákat egyen az ember ☺️
szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első terhesség 94kg-val kezdtem, 13 jött fel. 4kg volt a baba. 2 hét után újra 94 voltam. (163cm)

Gyermekem egészséges, sportos vékony alkat. Nekem nem volt gondom semmivel a terhesség alatt, még vizesedni is csak az utolsó héten kezdett a lábam. Nem tágultam, végül császár lett.


Most sajnos nagyobb súllyel indulok, valóban nem foglalkoztam magammal, bár voltam nehezebb és azt le is adtam. 112-vel lettem terhes, 10.héten tartok, 4 kg lement, nem hányok, valamivel kevesebbet eszek, de csak mert mindentől undorodom, íg legalább a nasik sem csúsznak, illetve figyelek az étkezésre, mert nem szeretnék bajt, ha már így alakult. Első szülés óta, minden bajom van....magas vérnyomás, IR, hashimoto, migrén.


Jelenleg a laborom tökéletes, migrén sajnos kéthetente ad nekem. Vérnyomásom meg átment alacsonyba.


Én alapvetően nem éltem meg rosszul a terhességet, a végén azt kérdezgették ikrek e, de más atrocitás soha nem ért. Jelenleg is kedves mindenki, annyi, hogy több doki odafigyelése szükséges, így több vizsgálatra kell járjak.


Nyilván normális súllyal ideálisabb, de nem feltétlen lesznek panaszok túlsúly mellett sem.

szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, egy rokonom akar gyereket, kB 160 centivel 130 kiló, tehát súlyosan elhízott. Nem annyira az orvosok reakciói érdekelnek, nyilván azt sejtem mire számíthat, hanem inkább az egészségügyi vonatkozasa hogy ha sikerül teherbe esnie vajon hogy fogja tudni végig vinni a dolgot, kicsit aggódunk az egészségéért, de nem lehet vele erről beszélni..
szept. 9. 21:45
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 sajnos ha nem hajlandó erről beszélni akkor azzal nincs mit tenni, alapvetően amennyire én tudom azért bőven vannak komplikációmentes terhességek ezen a súlyon is, szóval neki simán lehet egy egyszerű terhessége. Ez szerintem nem jósolható, mivel a túlsúlynak csak a rizikó faktorokra van hatása, amire amúgy személyes tényezőknek is. Például: Ezen a súlyon sokkal valószínűbb mondjuk egy IR amiből terhességi cukor lesz, de ez nem jósolható meg előre, ahogy azt sem tudhatjuk hogy van-e pajzsmirigy problémája. Ilyen esetben egy kivizsgálás és egy életmód váltás tud segíteni. Nekem ennél kevesebb a túlsúlyom, de nem elhanyagolható. Ebben az esetben azt tanácsolták a szakemberek (endokrinológusom, nőgyógyászom és dietetikusom egyhangúan!) hogy ne a mérleget nézzem hanem a meglévő bajaim rakjuk rendbe és utána induljon a baba projekt (természetes egy szépen beállított életmód mellett), szóval itt vagyok 90kilosan (22hetesen, de ennyiről is indultam) és kb az a mondás, hogy probléma mentes terhességre számíthatunk, miközben azért ez a súly már 30BMI szoval
szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 nincs semmi olyan baja amiről tudunk. Ez nem azt jelenti hogy tényleg nincs, hanem hogy soha fel sem merült benne hogy kivizsgáltassa magát. Szóval akármi is lehet. De abszolút nem érdekli, fogyni sem próbált meg soha.
szept. 10. 10:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: ja, 30-as BMI, ami éppen az elhízott kategória. Nyilván nem jó az sem, de a kérdésben egy 50 feletti BMI szerepel!!! 50-es!!! Az a harmadfokú extrém elhízásban van nagyon-nagyon bőven!!


50-es BMI-vel baromira nem kellene gyereket vállalni. Nagyon nem.

szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!