Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nagyobb túlsúllyal...

Akik nagyobb túlsúllyal kezdték a terhességet, mennyire tudták elviselni azt hogy a mérleg időről időre picit többet mutat?

Figyelt kérdés
Nekem most kb 25kg túlsúlyom van, terhesség előtt leadtam 14kgot, most is figyelek a táplálkozásomra és a mozgásomra de mégis azért szép lassan rakódnak rám a kilók és egyszerűen rémületesen rossz érzés ezt látni plusz rettegek hogy megismétlődik az az időszak amikor meghiztam (az kb megállíthatatlan folyamat volt). Mégis hogy a fenébe lehet ezt feldolgozni? Félek hogy egyre kövérebbnek nézek ki miközben amúgy a hízási kalkulátor alsó határa környékén vagyok, bár azokat nem ilyen kövéreknek tervezték mint én, gondolom.

júl. 15. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egy kedves ismerősöm cukros és emiatt terhesség alatt nagyon oda kellett figyelnie, ő csak annyit hízott, hogy az a szülésnél le is ment ròla. Te is kérd ki orvos tanácsát mit ehetsz és mit kerülj terhesen, főleg ha ennyire frusztrál a sùlyod. Tudsz érte tenni!
júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Ne aggódj, akkor se kellemesebb, ha nem indulsz túlsúllyal. Nekem a súlyom normál volt és a sportnak köszönhetően már viszonylag izomzatra is megfelelő, nem olyan puhány, mint előtte. Veszélyeztetett vagyok, a sportnak azonnal búcsút mondhattam. Ehhez képest most 35 hetes vagyok és majdnem 20 kiló jött fel. Mindenki azt mondta, hogy csak a hasamra. Ezt én is úgy látom, de azért félelmetes. Most még ok., mert van alibim, de mi lesz szülés után? Mikor fog ez eltűnni? Mert a gyerekem nincs 20kilós, az tuti😂
júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek valòban nincs 20 kilò, viszont víz az van rajtad bőven! El se hinné az ember mennyit tud nyomni 😀
júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#3! Az biztos. Már hónapok óta borzalmasan vizesedem, de azért még mindig sok. Majd meglátjuk, mennyi megy le szülés után 😕

#2

júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Én 75 és 79 kgval lettem terhes, tehát mindkét alkalommal bőven volt rajtam plusz, és mindkét terhességemmel csak ilyen 10 kg körül híztam, ami szülés után pár nappal már jóformán távozott is.


Na de amire nem gondoltam, elsőre legalábbis, az a szoptatós éhség. Terhesen én enni se bírtam a végén. Ellenben miután megszületett! Na arra kell figyelni, ha hízásra hajlamos vagy. Első gyerek után 90 kgra híztam, és utána nagyon nehezen ment le. Most nagyon figyelek, és én szoptatástól nem fogyok ugyan semmit, de legalább tartom a súlyom.

júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
75kg-mal kezdtem a terhességet. A 20. hétig fogytam, utána is kb csak 8 kg-t híztam babával együtt. Ő 3300gr-mal született meg. Nem diétáztam.
júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
A semmitől senki nem hízik!!! Ne zabálj!!!!! Normál adag normál kajától még nem hizott meg senki.
júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

mind a 2 terhességem 75kg-val kezdtem.

Elsőnél 5 másodiknál 3 kg jött fel összesen.

júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#7 nem a semmitől híztam annó hanem hogy akkor nem tudtunk az inzulin rezisztenciáról és a PCOSről, én meg előtte az állandó önsanyargatásban (mert amit akkor csináltam nem lehet diétának hívni, nem figyeltem a minimális szükségletekre és a testem jeleire sem, amit meg is bosszult) láttam a megoldást a hízásra. Ahogy kiderült hirtelen azt gondoltam hogy nem az én hibám (10eves korom óta volt az életem része a váltakozó fogyókúra, szóval addigra szépen be is volt már lassulva az anyagcserém). Egy évre én engedtem el a gyeplőt, utána meg képtelen voltam lefogyni bárhogy is (addigra felerősödött annyira az IR hogy nem csak fogyási képtelenséggel járt hanem éhség rohamokkal is, képtelennek éreztem magam már hogy bárhogy is változtassak rajta) végül találtam egy jó dietetikust és sikerült úrrá lenni a folyamaton, kiderült hogy se nem vagyok akarat gyenge, se nem falánk, egész egyszerűen inzulin rezisztens és nem tudtam hogyan kezeljem jól. Szóval igen... A semmitől nem hízik meg az ember, de egy túlságosan belassult emésztés mellett kezeletlen inzulin rezisztenciától igen.
júl. 15. 13:20
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
Diétázni kell terhesség alatt is, és akkor nem hízol el. 160 g CH diéta úgy is javasolt a PCOS miatt, ha rendesen tartod, nem fogsz 5-6?kg-nál többet hízni…
júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!