Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nagyobb túlsúllyal...

Akik nagyobb túlsúllyal kezdték a terhességet, mennyire tudták elviselni azt hogy a mérleg időről időre picit többet mutat?

Figyelt kérdés
Nekem most kb 25kg túlsúlyom van, terhesség előtt leadtam 14kgot, most is figyelek a táplálkozásomra és a mozgásomra de mégis azért szép lassan rakódnak rám a kilók és egyszerűen rémületesen rossz érzés ezt látni plusz rettegek hogy megismétlődik az az időszak amikor meghiztam (az kb megállíthatatlan folyamat volt). Mégis hogy a fenébe lehet ezt feldolgozni? Félek hogy egyre kövérebbnek nézek ki miközben amúgy a hízási kalkulátor alsó határa környékén vagyok, bár azokat nem ilyen kövéreknek tervezték mint én, gondolom.

júl. 15. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam magamnak, hogy max 10 kilót hízhatok. 77 kilóval kezdtem a terhességem. Iszonyú lassú az anyagcserém mióta az elsőt szültem 4 éve és szenvedek a pajzsmirigyemmel is.(vele 65-el kezdtem) Az étkezésre nagyon figyeltem most + napi 3 liter vizet ittam. 11 kiló jött fel végül. Szülés után jobban bevizesedtem mint a terhesség alatt(a lábam elefántláb lett a cipő se ment rá rendesen). Hazajöttem és 2 kiló ment le rólam amikor mértem magam. Majdnem elsírtam magamat. 3 hetes most a pici és újra 77 kiló vagyok. Szóval igen rajtam volt szülés után 9 kiló víz. Terhesség alatt is simán lehet ennyi az emberen.
júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Diétázok én rendesen, csak megnyugodni nem tudok... Igazából fogalmam sincs hogy mennyire megy fel majd, képtelen vagyok előre látni, eddig pl a 14. Hétig nem egész egy kiló jött fel. Pl esetemben már ez is rémisztő, hiszen ez azt jelenti hogy hiába a diéta és a mozgás (akkor is ha éppen felállni is alig van erőm) én nem fogytam az első trimeszterben így nincs "tartalék fogyásom" ami miatt a babánál kevesebb súly jönne fel. 150g-al diétázom amúgy már egy jó ideje, ez pedig a terhesség alatti minimális ch, amit mondanak szóval már úgymond kalória számolás nélkül nem tudom tovább csökkenteni az étrendem. Egy jó ideje mozgok is mellé, magán edző és napi aktivitás mérés is van (napi lépésszám 10e lépés, plusz napi kis torna és az edzővel nagy heti egyszer) hogy tuti jó legyen minden, én mindezek mellett sem tartozok azok közé akiknek semmi nem jön fel az első trimeszterben. Egyszerűen nem igazán tudok már hol szigorítani, endokrinológus és dietikus is elzárkózott a kalória számolástól, miszerint az most árthat a babának. Szóval azt hiszem ebben az ütemben inkább 10kiló plusznál állhat majd meg a súlyom a végén pedig tényleg többszörösét teszem annak mint a környezetemben lévő kismamák többsége. Bár legalább sportosabban is bírom 😅, a rengeteg mozgás meglátszik az állóképességemen most is
júl. 15. 14:32
 13/17 anonim ***** válasza:
18%

IR-es és Hashimotos vagyok, mégsem gurulok.

Te is beismered, hogy faltál. A megoldás egyszerű, kőkemény kalóriaszámlálás. I

júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Első terhességem előtt elég volt a diéta és a mozgás. 67tel kezdtem 81el fejeztem be és 72re sikerült visszafogyni az első pár hétben, aztán megindult a hízás és majdnem visszahíztam 80ra. Hiába diétáztam és mozogtam nem segített. Hozzáteszem a mozgás hiányos volt mert nem tudtam heti 4x egy gyerek mellett. Végül 77re sikerült csak lefogynom, ahol a doki írt fel 500as mercformint és már a 3. Szem után elmúlt a tipik IR-es farkaséhségem. Egy megváltás volt komolyan. Aztán rá 1 hétre pozitívat teszteltem. 10. Héten vagyok és sokszor eszem keveset, szedem tovább a gyógyszert a 13. Hétig (10 hetes vagyok) és most 75-75.5 vagyok. Előre félek mi lesz később majd.

Nekem a második trimeszter végén jött fel sok. Remélem most nem fog. 80 fölé nem szeretnék menni.

júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen életemben volt egy olyan időszak amikor engedtem a falási rohamoknak. Meg volt olyan időszak is ahol 500-1000 kcal mellett dietáztam és mégsem lettem vékony. Amennyire tudom mindenkinél más a súlyra gyakorolt hatása, nálam sajna összeadódott a kisgyerek kortól kezdődött kalória számolás és a hiányzó epe következményeivel és lett ami lett. Vicces módon végül ami megállította egy kalóriában kevésbé szigorú diéta hozott változást. Hülyének néztem a dietetikust amikor emelt a hétköznapi életem bevitelén de igaza lett. Amúgy ismétlem ez nálam a múlt, addig mentem amíg megoldást nem találtam (ami végül nem egy még szigorúbb kalória számlálás lett) A pontos okát nem tudom elmondani hogy miért nem vált be a szigorúbb nálam, csak azt hogy megtörtént és nálam sajna az egyszerű képlet megdőlt hogy majd kevesebb kalóriát eszek és akkor vékony leszek.
júl. 15. 14:46
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
En az elso terhessegem alatt 22 kgot hiztam. Borzalmasan gyorsan jottek fel a kilok, kb. barmit csinaltam mar azzal hiztam 8at. A masodik terhessegem igy +12 kgval kezdtem mert az rajtam maradt. Most meg alig hizok, pedig rettegtem, hogy durva lesz. Ha minden jol megy ugyanannyi kg-val megyek szulni, mint az elsovel.
júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Terhessegben tilos a koplalas, az sem jo, ha ehes vagy. Az azt jelenti, hogy nem viszel be eleg tapanyagot. Feherjere erdemes rarepulni. Pco,ir mellett is keves a 150 ch, ha csak a cukrod/inzulinod nem lett merve, es koteleztek ra. A 14. Hetes terhessegre a melled is nehezebb, mehed is, meglepeny, magzatviz, magzat etc ,ezek osszeadodnak az elejetol kezdve. El kell fogadnod h esszeru kereteken belul hizni fogsz, ha sanyargatod magad a babanak nagyobb kart teszel. Muszaj beloni egy arany kizeputat. Hidd el, en is igy kezdtem. Amikor kiderult, h pozitiv a tesztem, nem mertem enni. 23. Heten most +5 kilo vagyok, terhesseg elott fogytam 18 kilot es en is elkezdtem parazni h oda a munkam. Ir, pco szinten. Endokrinologusom mondta, h ez meg oke, setaljak. Cukrom naponta 3* nezem, az jo ( ezt javaslom neked is)


Bocsi ha kusza volt, telorol potyogtem rohanva. De remelem a lenyeg atment.

júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!