Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Striák ellen nektek milyen...

Striák ellen nektek milyen pocak krém/olaj vagy praktika vált be?

Figyelt kérdés

#terhesség #olaj #striákellen #pocakkrém
szept. 8. 23:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Ez csak genetika.
szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Semmilyen sajnos.

Első gyerkőcnél kisebb volt a hasam, de az utolsó kb. 2 hétben lett egy-két repedésem, nem volt vészes. Én a Hipp mama olajával kenegettem egynap kétszer.

Második gyerkőcnél nagyobb lett a pocakom, így elkezdtem viszonylag korán kollagént is inni és mégegy (szerintem nagyon drága) krémet bevetettem a hipp olaj mellett. Az utolsó két hétben, mégis iszonyat szétrepedezett a hasam alja sajnos. Szóval igyekszem megbarátkozni a helyzettel.

Összességében én is csak azt tudom mondani, hogy sajnos genetika.

szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Olyan elszomorító, hogy ez is genetika. :-( azért hátha van, ami, ha nem is gátolja meg, de csökkenti a szetrepedezést.
szept. 8. 23:19
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Semmi. Használtam mondjuk néha egy sima rossmanost, de tuti nem ezen múlt. Nem lettek stríaáim, pedig rohadt nagy hasam volt es 23 kilót szedtem fel.

Ja, de, egy praktikám volt, de neked az már késő, ha jól értem. Még jóval terhesség előtt híztam és fogytam szép lassan rengeteget. Így a hely már megvolt csak ki kellett tölteni gyerekkel🤣Nem volt oka repedni.

szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
40.ik héten brutálisan szétrepedt a bőr a hasamon... Addig egy striám se volt... Na de utolsó hónapban feljött 20kg... Annyira vizesedtem, hogy még a hasamon is volt... Akkora volt mintha ikreket várnék... Anyukám is nagyon repedt. Pedig végig kentük magunkat napi 2x... Anyósom nem kente magát semmivel és egy striája se lett. 🤷 Genetika... Vehetsz bármilyen csodakencét.. Ha hajlamos vagy rá, akkor úgyis szétszakadsz 🤷🥺
szept. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Én a tescoba vettem “ziaja”mum terhességi csíkok elleni krémet … olyan 3-4000ft körül van ..

Nagyon puha és friss tőle a bőröm,nem szárítható ki. Valamint sima johnson baba olajjal is be szoktam kenni a hasam és a cicim Eddig bevált😊

szept. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekem anyukámnak és nővéremnek is hatalmas repedések lettek a pocakjukon, amik meg is maradtak, így fel voltam készülve lelkileg, hogy ebből én sem fogok kimaradni. Hármunk közül én voltam a legvéknyabb teherbeeséskor, így rosszabbra számítottam, mint az övék.

Biooillal kenegettem a pocakom, bár elég ritkán (hetente 1x kB), nem szeretem magamon a kenceficéket, nekem fullasztó.

20 kg-t szedtem fel magamra, 1db striám nem lett.

Nem tudom, hogy lehet-e bármi köze ehhez az olajnak vagy csak szerencse volt.

szept. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Ez csak genetika sajnos. Anyukám 26 kg-t hízott mindkét terhességével, állandóan hízik és fogy 20kilókat egy darab csíkja sincs sehol... én bezzek zebra vagyok túlsúlyom is van, terhesen egyébként 13kg-t híztam és 2 darab friss csíkom lett...gondolom a túlsúly és némi fogyás már nyújtotta annyira a bőrt, hogy maga a terhesség ne okozzon csíkokat. Több ismerősöm van, aki a szülés napján csíkosodott be. Semmit nem számít a kenegetés.


Ettől független kell kenegeteni a pocakot, mert kiszárad, feszül a bör is viszket :)


Striát vagy megússza az ember vagy nem.


Régen olvastam olyat, hogy volt aki végig kente magát, nem lett csíkja, második terhességnél megint kente és csíkos lett. Szóval ne a legdrágább kencét vedd, ennyi a lényeg :)

szept. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
10 éves korom óta tele vagyok velük. Főleg comb és fenék tájon. Az oldalamon is van 1-2 és a cicimen is, pedig aztán semmi cicim sincs. Féltem a terhességtől, hogy még több ilyen kis szépségem lesz, de hála isten egy db sem lett. Ez genetika sajnos. Kenheted akármilyen méregdrága szarral, akkor is olyan leszel, ha hajlamos vagy rá.
szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Semmi. Én kentem Bio oillal, a Dm-ben kapható p betűs krémmel (már nem emlékszem a nevére), Vichy srria elleni krémmel (ebből 12.000 Ft volt egy tubus...). Hiába, 38. héten elkezdett repedni, kiírt dátum után szültem 4 kiló feletti babát.


Azt ugye nem tudom még nővel lett volna rosszabba helyzet krémek nélkül, meg hol lett volna az a pont ahol a krém miatt még pont megúszom. Ha kisebb a baba és 38. héten megszületik lehet pont a krém miatt úsztam volna meg, mert anélkül már lehet 35. héten szét ment volna a hasam...

szept. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!