Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Füstölt lazacot ettem terhesen...

Füstölt lazacot ettem terhesen! Milyen baj történhet?

Figyelt kérdés

35. hétben vagyok és tegnap este a vacsorában volt füstölt lazac, amit megettem, csak utána eszméltem rá, hogy ezt nem szabadott volna enni.

Próbáltam utánanézni, hohy mi történhet, de mindenhol csak azt láttam, mit ne egyél, és miért, de a következményről semmit nem találtam.

Annyit megfejtettem, hogy a nyers halat a higany miatt nem lehet fogyasztani, de mi történhet?

Segítsetek légyszi, nagyon kétségbe vagyok esve



szept. 6. 07:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

A higanyhoz semmi köze. Előfordulhat, hogy a füstölés során nem pusztulnak el bizonyos kórokozók, és attól bajotok lesz. De nagyon kicsi az esélye, ha bolti vagy éttermi kaja volt, akkor szinte kizárt. Házinál vagy termelői piacosnál aggódnék, de ott is kicsi az esélye. Ha esetleg a füstölésen túl további hőkezelés is történt, akkor viszont nem hibáztál, az teljesen biztonságos.


Ami a higanyt illeti, ott a hal fajtájára és a mértékre kell figyelni. A problémásabb halfajokat inkább kerüld, ennyi, de ha néha véletlen pont azt eszel, valószínűleg nem lesz gond, csak semmiképp se rendszeresen. Az alacsony higanytartalmú halakat nem csak hogy lehet enni, de kifejezetten ajánlott is az omega 3 zsírok miatt.

szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A halakban lévő higyany is akkor okozna gondot, ha napi több kiló kardhalat, vagy cápát ennél…
szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
39%
Ezt jól elcseszted, most már halat fogsz szülni.
szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz. Lehet enni füstölve. Én rendszeresen eszem.
szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!