Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzás, Iqos, elfbár stb!?

Dohányzás, Iqos, elfbár stb!?

Figyelt kérdés
Van olyan aki így néz és arc nélkül bemeri vallani hogy valamelyiket használta terhessége alatt? Választott dolgozatomhoz kellene statisztika miatt, hogy a dohányos kismamák körében lett e bármilyen probléma, koraszülés, kissúly stb? Aki válaszolna írja le azt is mit szívott, mennyit, végig szívta e?

aug. 14. 12:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

Én végig dohanyoztam sajnos

De csak nagyon max 4 szálat szívtam le csökkenteni tudtam de letenni sajnos nem.. Bűntudatom is volt de leszokni nem tudtam

nem lett semmi baja a babanak szép súllyal és cm-el

Halistennek makk egészséges

aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
Azért erről a makk egészséges dologról inkább olyan nyilatkozzon akinek már felnőtt a gyereke. Mert lehet hogy pár évesen egészségesnek tűnik, aztán egyszercsak jön az első asztmás roham és láthatod a gyerekedet küzdeni a levegőért. Nyilván asztma amúgy is előfordulhat, de ha nem dohányzott volna anyuka akkor talán nem kéne szenvednie a gyereknek. Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy hogy lehetnek emberek ennyire önzőek, hogyan helyezhetik a gyerekük érdeke elé a saját élvezetüket. Két doboz cigit szívtam nap mint nap mielott terhes lettem és nagyon szenvedtem de leraktam azonnal. Végig rohadtul kívántam, de egyszerűen a gyerekem fontosabb volt. Nálunk is történt közben haláleset, egyéb családi problémák, ez nem kifogás. Az ilyenek felfogják egyáltalán hogy mekkorát kockázatnak? Ha meg nem lesz baja a gyereknek örülnek a fejüknek, hogy "látjátok, cigiztem azt mégsem lett baja". Undorító. Ez a véleményem.
aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok kedves utolsó nagy hős vagy

Kár hogy nem mindenki egyforma

Hány olyan beteg baba születik,akivel 1 szál cigit sem szívtak el? Vagy mennyi lesz úgy beteg hogy nem cigizik, iszik stb..?

Nem kell mindent a cigire fogni

Akkor aki cigi nélkül szül beteg babát vagy később alakul nála ki azt mire fogják??!


Sőt nem 1 tüdőrákos beteg úgy hal meg hogy életében 1 szálat nem szívott.

Azért ne legyünk már mártírok


Le pontozhattok nem érdekel de már unalmas ez a cigi nem cigi téma.

Sajnos a betegség káros szenvedély nélkül is jön szóval ez a véleményem

aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem azt mondom hogy cigizzen egy kismama de ha már a napi doboz adagját le csökkenti 1-2 szállra már az is elég jó meg sem 20 szálat szív el


Nem véletlenül mondja a nogyogyasz sem hogy ne szokjon le egyből ha nem tud

aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

Aki akar leszokik. Mert fejben dől el.


A stressztől semmi baja nem lesz a babának, ha mégis valami baja lesz az nem a stressztől van hiszen stressz nélkül is születnek beteg gyerekek. Ez a ti logikátok. :D

aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Első terhességemnél már a tervezés időszakában letettem a cigit, pedig napi 1-2 dobozzal simán elszívtam. 16 éves lesz nemsokára, 4 éve jelentkezett nála először asztmás roham, különböző gyógyszerekkel kezelik, enyhült neki. Mindemellett az immunrendszere is elég gyenge, elég sokszor beteg.

Második terhességem egy meglepetés terhesség volt, eleve 16 hetes voltam, mikor megtudtam. Bele esett a terhesség eleje a karácsonyi/szilveszteri időszakba, ittam alkoholt is és dohányoztam is. Vele nem tudtam letenni a cigit ,,csak" váltani tudtam iqos-ra és abból is a lehető legkevesebbet szívtam. Jelenleg egészséges, nem nagyon beteges, eddig talán kétszer volt beteg.


Nem mondom, hogy jót tesz egy terhes nőnek és a magzatnak a cigi, de vannak esetek, mikor nem biztos, hogy a betegségek hátterében az áll, hogy anya cigizett e, mikor terhes volt.


Az első lányom egyébként 3740 gramm és 55 centivel született a 40. hétre

Második pedig 3580 grammal és 53 centivel, a 38. hétre

aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!