Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hogy indult be a szülés?

Kinek hogy indult be a szülés?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék arra is hogy előtte pár nappal vagy héttel voltak e jelei :)
júl. 17. 22:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Semmi jele nem volt. 39+2-nél éjfélkor elpukkant a burok, elfolyt az "összes " magzatvíz. Elázott az egész hálószoba (szőnyeg,franciaágy, állatbőr a padlón,minden...).

Mint a Niagara kb.

Felhívtuk a mentőket,hogy mi legyen. Mert folyamatosan folyt.

Mondták,hogy ne mozduljak,feküdjek le,kijönnek értem. A férjem utánunk autóval.


Megszülni nem tudtam,nem tágultam 1 centit se. Másnap délben császár lett.


Utána minden rendben volt.

júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

elsővel 39+5reggelén, ahogy felkeltem, éreztem, valami folyik. De nem volt nagy mennyiség, azt hittem csak folyás. Rá egy negyed órára újra. Mondom itt valami nem oké.

Amúgy is mentem nst-re, onnan küldtek is a szülészetre. Megvizsgáltak, majd kiröhögtek, mert a magzatvíz nem szivárog, hanem elfolyik egyszerre.

reggel 8kor betettek a megfigyelőbe, este 7ig rám se néztek. Hiába mentem ki szólni, hogy azóta is folydogál, hogy nem mozog a baba, semmit nem csináltak. nem ehettem, nem ihattam.

Este 7kor a váltás doki volt hajlandó megnézni. Azonnal vitt szülőszobára és indította be a szülést. oxitocint kaptam maxon, egyből olyan fájdalmaim voltak, azt hittem meghalok. Végül hajnali2 re lett meg a fiam.


Másodiknál 39+1-en voltam nst-n. Utána átküldtek uh-ra. Ott a doki megjegyezte, hogy 2,2 kg a baba és beteg.

Egész nap sírtam, ideges voltam. Elötte mindenki azt mondta, teljesen egészséges, korának megfelelő. Este alig tudtam elaludni.

Hajnali 2kor arra keltem, fájt. De nagyon. Abbahagyta. Pár perc, megint fáj. Megint elmúlt. úgy az 5.fájásmál töltöttem le ilyen fájás számlálót. Szépen rendszereződtek, rövidültek a fájások.

5kor keltettem a férjem, menni kell. 4perces fájásaim voltak adigra.

6ra szülőszobán voltam, 9re megszülte. 3240g-al egészségesen a lányom.

júl. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Elsőnél elfolyt a magzatvíz éjszaka. Másodiknál már 40+6nál jártam, se egy kósza fájás vagy bármi, befektettek, hogy másnap indítás. Rá egy órára azonnal 4perces fájások lett, 3 órával később meg is született.
júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Sehogy. Indítani kellett, nem hatott, csaszaroztak.
júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bocsanat csajok a bugyuta kerdesert, elso es utolso babam lesz, 36. hetben jarok. Hogy a csudaba hagynak titeket 8-10-12, vagy ahogy itt olvasom, akar majdnem 24 oraig szenvedni? Hol csuszik el a dolog?

Sok olyan tortenettel is talalkoztam, hogy ket napig bent fekudt a kismama, kapott ballontol kezdve oxitocinon at tenyleg mindent, majd vegul megcsaszaroztak. Akkor miert kellett ket napig szenvedni hagyni az anyukakat? Nem kerhetek olyat, hogy mondjuk 3 ora sikertelenseg eseten hagyjuk a picsaba a huvelyit, es inkabb csaszarozzanak, hogy haladjanak a dolgok es essunk tul rajta? Vagy ennyire elzarkoznak a csaszartol?

júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csajok :)
júl. 18. 14:56
 17/19 anonim ***** válasza:
15# engem azért 17 óra után császároztak, mert nem volt szabad műtő. Folyamatosan programcsászár és életmentő császár ment, engem teljesen a végére soroltak, mert fájásom sem volt (oxyval se). Végül a gyerekorvos javasolta, hogy fertőzésveszély miatt vegyenek előrébb, mert a 17 óra elfolyt magzatvíz után már veszélyes a babára. Mikor ezt közölték, pont lefeküdt aludni az aneszteziológus, tőle függött, de komolyan, hogy felkel és bevállalja-e az enyémet, vagy várnom kell tovább. Ezt szerencsére csak utólag mondták el, nagyon be lettem volna tojva, hogy egy bóbiskoló anesztes ül q fejemnél.
júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15!


11es vagyok.


Nekünk apás szülés lett volna..11 órát vajúdtam, jól ment,nem volt semmi baj.

Csak hatástalan volt,nem tágultam. Az oxitocintól meg leesett a lányom pulzusa 160-ról 60-ra. Ez nagyon rossz. Úgyhogy toltak a műtőbe.

júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem volt semmi különös jel, csak a szokásos, jóslóim pl hetekig voltak. Aznap elég hisztis voltam, igaz a délelőttöt NST-n töltöttem és másnap is mennem kellett volna, ez pont a kiírt dátum volt. Szóval inkább ezért.

10 fele lefeküdtem aludni mint mindig, de a korábbi jóslókhoz képest mást éreztem. 3. fájás után kimásztam az ágyból és mozgásra erősödött, nem is kicsit. Ez már 11 fele volt. Fél 6-kor született meg a kislányom. De kb 1-ig otthon voltam, vártam hogy rendszeres legyen, meg nem is voltak még olyan erős fájások.

júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!