Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatok depressziót a...

Tapasztalatok depressziót a terhességetek alatt? Mi segített?

Figyelt kérdés
Régen is küzdöttem depresszióval nem volt könnyű életem,de kb 5 éve semmi tünetem nincs. Most 20 hetes várandós vagyok és napok óta rettegek attól,hogy majd valamikor meghalok,de inkább attól félek,hogy a férjem meghal vagy beteg lesz vagy attól,hogy előbb meghal mint én. Ettől egyelőre nem nagyon kell tartanom,mert én a húszas ő a harmincas éveiben jár.
júl. 10. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülés segített. Azzal ijesztgettek, hogy akinek terhesen vagy terhesség előtt is voltak mélypontjai, annak fixen lesz szülés után depressziója. Hát engem ívben került el, amint megszületett a gyerek. A 6. hónaptól feküdni kellett, kéztő alagút szindróma volt mindkét kezemen, ezért telefonozni se tudtam, a hátamon nem fekhettem, mert rosszul lettem, oldalt fekve nem vehettem fel a szemüvegem, mert nyomott, így 4 hónapon át semmit se csinálhattam, ami pici kikapcsolódás vagy szórakozás lett volna. Néha hallgattam podcasteket, de leginkább csak sírtam, hogy legyen vége. A szülés utáni napon mindent lehetett, és én voltam a legboldogabb a kórházban:D
júl. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség előtt 2x volt depresszióm, az első súlyos,meg családi előzmények miatt hajlamos is vagyok rá. Kérdeztem a pszichológusomat, még a terhességem elején, számítsak-e szülés utáni depresszióra? Azt mondta, nem feltétlenül lesz, azért, mert volt már, majd kiderül.

Még terhes vagyok, 34hetes, tele problémákkal, de depressziónak egyelőre nyoma sincs.

júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valami hormonális dolog, mert én kb végig bőgtem a terhességem 3. trimeszterét. Rossz gondolatok, félelmek, vagy csak simán valami hülye reklám 😀 Ne aggódj, szerintem ennek most semmi köze a korábbi depressziós epizódodhoz, és el fog múlni.
júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!