Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmozgás mikortól “állandó”?

Magzatmozgás mikortól “állandó”?

Figyelt kérdés

Első alkalommal észleltem (szerintem) magzatmozgást (16.hetet pont aznap töltöttem). Azóta ennek már “állandónak” kellene lennie? Vagy előfordulhat, hogy egyszer éreztem, utána pár napig nem? Mikortól várható ez mindennaposan? :)

Köszönöm, ha megírod a tapasztalatod :)



jún. 26. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hete érzem mindennap és most vagyok 21 hetes.
jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
16.ik héttől éreztem énis, de még csak nagyon gyengén, és nem is minden nap. Kb a 21-22.ik héttől mindennapos lett és jól érezhető... Kívülről is látszott már ekkor.
jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
24. héttől "kell" minden nap érezni, addig vagy-vagy.
jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális. Én egyszer éreztem 13hetesen, aztán 15. Onnantól hetente. 18.-tól 2-3 naponta és valahol a 20.-22.héttől éreztem csak minden nap. Mellső fali lepényem van, szóval ha nem figyelem folyton, szerintem a felét észre se vettem volna, olyan kis gyenge. Mostmár elég határozottan érzem, na, de már 32 hetes vagyok!
jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
24. hettol kell figyelni, hogy minden nap erezd. Elotte teljesen normalis.
jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amint elég nagy lesz a baba, hogy ne tudjon "elbújni" a mozgásával :D Az első gyereket én is ilyen 16.-17. hét környékén éreztem először, onnantól csak párnaponta, és azt is főleg akkor, ha a hátamra feküdtem és kicsit kinyújtóztam. Aztán 21-22. hetektől kezdve ez rendszereződött, de akkor is főleg akkor éreztem, ha a hátamra feküdtem. A 24-25. hetek környékétől pedig naponta akár többször is, a végén meg már aludni sem hagyott :D Az meg már más kérdés, hogy kívülről nézve micsoda alien-mozgásai voltak. A másodiknál 14. héten éreztem először a mocorgást odabent, hason fekve, aztán az viszonylag állandósult, 15-16. héttől kezdve minden nap éreztem, majd ez annyira intenzív lett, hogy a 22. héten a védőnéni meglepődött, ahogy a gyerek szó szerint lerúgta magáról a szívhangfigyelőt, 28. héten pedig eltörte egy bordámat (amit utána a szülés napjáig szeretett rugdalni, inkább nem részletezem, mennyire nem volt jó érzés :D ). Szóval ne aggódj, amint elég nagy lesz a gyerek, érezni fogod rendszeresen. Az teljesen rendben van, hogy ilyen korán, amíg még pindurka a pocakodon belül is, addig csak párnaponta érzed mozogni. Élvezd ki, mert utána tudnak aktívkodni :D
jún. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!