Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól csökken a magzatmozgás?

Mikortól csökken a magzatmozgás?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok és az elmúlt napokban kevesebbet mozog a babám. Minden nap és napszakban érzem, de már nem annyira aktív. Tudom, lehet az időjárástól is, de lehet amiatt van, hogy már kevesebb a helye?
2023. jún. 14. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik gyerekkel se csökkent. Kirúgtak a ház falát, egyre csak jobban és jobban
2023. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak ilyen időszakok, már én is rohanni akartam szívhang figyelőért meg kórházba, de aztán csak megmozdult kis aprókat.

Van, mikor ilyen kedvük van.

Persze ha sokáig semmi, meg aggódsz is, akkor el lehet menni.

Nekem az segített, hogy lefeküdtem, és tényleg maximális nyugalomban oda koncentráltam, meg a férjem is ott volt és konkrétan bámultuk a hasam, és akkor mozgott, úgy is, hogy nem éreztem nagyon, tehát ha mást csinálok, akkor észre sem veszem.

2023. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hol jobban, hol kevésbé mozgott, de még utolsó előtti este is videóztam a hasam, hogy teljesen ki lehetett venni a talpát, úgy rúgott. Utolsó 2 hétben 2 óra volt este elaludni, mert amint lefeküdtem, úgy kezdett forogni, mint egy kis dagasztógép a hasamban. Nekem az volt az érzésem, hogy a hely csak nekem fogy, ő gond nélkül odébbrúgdossa a májam, ha útban van. :D
2023. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem csökkent sőt.
2023. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó volt de az utó hónapban sokkal aktívabb volt, allandóan gerincen mehszajon,bordán talált el, neha már iszonyatosan fájt
2023. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nincs olyan, hogy kevés a hely. A hely az vele együtt növekszik, láttál már ikres babás hasat? Akár többszörös ikres hasat? A pocakod akkorára nő, amekkorára szükséges, és amikor már nem úszik vígan a levesben a baba, akkor is puha, rugalmas szövet és folyadék veszi körbe, szóval neki az nem kevés hely. Nekem az utolsó napokban is képesek voltak kinyújtani a lábaikat a lányok, szóval nem gondolnám, hogy olyan rettentő szűkösen lett volna bármelyik is odabent.

Amúgy, a fő kérdésre: a frontra érzékenyek lehetnek, nálunk is voltak napok, amikor az alapvetően aktív, mozgékony baba inkább csak lustálkodott. Azért fel lehetett őket rázni, és amíg minden napszakban, viszonylag rendszeresen éreztem őket, nem aggódtam. Voltak lustább hetek és aktívabb hetek, ahogy pocakon kívül is változó az aktivitási szintje. De ha aggódsz, inkább menj be potyára, minthogy baj legyen.

2023. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem csökkent. Egyre durvább lett.


De amúgy voltak időszakok, pl front vagy ha sokat pihentem én is, amikor nyugisabb volt.

2023. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6


Azért van némi fizikai korlátja annak, hogy mennyi hely áll rendelkezésükre.Ok, nő a hasunk, de nem tud a végtelenségig, konkrétan a belső szerveink és a csontvázunk nem engedi. Az ikrek is azért születnek korábban (az esetek döntő többségében) mert szó szerint elfogy a hely számukra.

2023. jún. 14. 11:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem a 34.hét környékén hogy eljött az ideje a kevés mozgásnak. Hát nem csak a nyomottabb időben mozog kevesebbet, amúgy megy a buli bennt.
2023. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!