Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szoltatok hozzá,hogy a...

Mit szoltatok hozzá,hogy a várt nem ellentéte született?

Figyelt kérdés
Egész életemben kislányt szerettem volna. Mindig úgy képzeltem,hogy rózsaszín,hercegnős kislány lesz,pár napja kiderült,hogy kisfiúval vagyok várandós örülök neki,mert az a legfontosabb,hogy egészséges legyen,csak nem tudom elképzelni,hogy kisfiúnk lesz.
jún. 19. 16:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Bocs, 16osnak szántam, 20as voltam
jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%
Mindig is lányt akartam, ezért 100%-ban biztos voltam benne, hogy csakis fiam lehet. Így is lett. Kicsit csalódott voltam, de tudomásul vettem. Sok baj volt a terhesség alatt, magamat okoltam, mert lányt vártam volna inkább. Mindegy, csak egészséges legyen, ez a legfontosabb. Imádom a kisfiamat, örülök, hogy ő jött, a legjobbat kaptuk. 🥰 Ha lesz testvére, úgy képzelem, hogy ő is fiú lesz. Már nem is vágyom lányra.
jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
54%

"Na akkor nekem is személyes példák: anyámmal sose volt jó kapcsolatom"


De attól még nem ez a jellemző, ezt értsd meg. Én konkrétan nő létemre nem is beszélek a saját anyámmal, de azért, mert én vagyok ez a kivétel, nem vagyok vak és látom, hogy milyen más az anya-lánya és anya-fia kapcsolat általában(!).

jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Már akkor büszkeséget éreztem mikor kiderült, hogy fiú lesz. Elképzelni nem ment rögtön, de átáll az embernek hamar az agya.

Nem is az, hogy nagyon kislányt akartam volna, de mindig lányos anyaként képzeltem el magam.

jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
84%

Mi kislányt szerettünk volna, de biztos voltam benne hogy fiú lesz és hamar ki is derült, hogy igazam van. Csalódott voltam egy kicsit pár napig, mivel nálunk se lesz több gyerek a tervek szerint, így lányom valószínűleg sosem lesz már. Aztán már nem foglalkoztam ezzel, hanem a szülésre felkészülésre koncentráltam, a fészekrakásra stb.

Ezt a kimaradt lehetőséget vagy tapasztalatot -hívjuk akárhogy- kicsit akkor is meg kellett gyászolni. Habár ez csak később mart belém jobban mikor láttam mondjuk egy kislányt a játszón stb.

A jóra kell koncentrálni, előnye is van a fiúknak. Persze a személyisége, a nevelés, környezeti hatások együtt fogják kihozni végül, hogy milyen is lesz igazából. Addig csak feltételezni tudunk dolgokat, ami lehet hogy nem is úgy lesz.

Amíg pici nem igazán van különbség, nem is annyira feltűnő, (csak a ruhákban, hogy fele annyi és fele olyan cuki dolgokat lehet kapni rájuk a boltokban, de azért megoldható).

Kifejezetten nem akartam elmenni az autó-foci-pókember irányba, még csak 2 éves múlt de már rengeteg autónk van..., igaz a plüssöket is szereti és egy babája is van. Foci meg a pókember még nem férkőzött be hozzánk szerencsére.

Én egyetértek a 16-ossal is, hogy más a dinamikája az anya-fia kapcsolatoknak, mint az anya-lánya kapcsolatoknak általánosságban. Persze vannak kivételek, de a nagy többségében a fiúk sokkal inkább eltávolodnak és valóban kevés anya-fia felnőtt programot tudnék felsorolni, most hirtelen egyet se...

Sokszor lepontoztak már de engem az is zavar, hogy nem tudom mit él meg egy fiú/férfi a felnőtté válás során, nem éltem át, nem látom át az összefüggéseket, a társadalmi nyomást, ezeket a finomságokat, amit egy lánynál sokkal jobban tudnék segíteni, úgy érzem a sötétben tapogatózom.

A férjemet hiába kérdezem, (talán mert férfi? :D) nem tudja kifejezni, fel se fogja a kérdésem, lehet hogy simán túlgondolom, vagy pont az a megfejtés hogy ők tényleg nem tudatosítják, de ettől még hatnak rájuk is a dolgok.

Konklúzió: az lesz ami lesz, megváltoztatni nem lehet (esetleg majd az oviban átműtik haha vicc)

Akármi lesz ahhoz fogsz alkalmazkodni, az válik természetessé egy idő után, valamint időd se sok lesz rajta agyalni. Szóval ez egy olyan "probléma" ami megoldja önmagát.

jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
56%
Én is kislányt szerettem volna, a férjem is abszolút. Mindig lányt képzeltünk el. Nem is feltétlenül habos babos hercegnő kislányt, de lányt. Mondjuk ebben nálam az is benne van, hogy nincs fiú testvérem, csak lány, és olyan "ismeretlen" egy kisfiú. Természetesen kisfiunk lesz. Másik gyerek biztos nem lesz, öreg is vagyok már, meg ő is kisebbfajta csoda, hogy sikerült. Én vállalom, hogy csalódott voltam, mikor kiderült hogy kisfiú. Nem sírtam, meg nem borultam ki, inkább ilyen "nem tudom elképzelni, milyen lesz", "mit kezdek majd egy fiúval", "sosem lesz kislányunk" féle érzések vannak bennem. Ettől függetlenül persze örülünk neki, és gondolom ha itt lesz, minden ki fog alakulni szépen, meg imádni fogjuk, de bevallom őszintén, sokat kell arra gondolnom, szoktatni magam, hogy milyen jó is egy fiú gyerek.
jún. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
27%
Huh kezdem érteni miért nem tudnak sokan azonosulni a saját nemi szerepükkel.
jún. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Első gyermekünket várjuk. Mindig is lányt akartam, a párom mióta ismerem fiút akar. Bár utólag bevallotta, hogy régen ő is lányt képzelt el, de azóta már ez megváltozott benne. Én akkor is tartottam magam hozzá, hogy kislányt szeretnék. Aztán a 12 hetes ultrahangon mikor még a nemét nem tudtuk az alkata alapján kisfiút láttam benne és szerelmes lettem. Pár napja meg is tudtuk, hogy fiú de megmondom őszintén (valamiért) nem lepődtem meg és nagyon örülök neki! Előtte megbeszéltük, hogy igazából nem számít milyen nemű lesz, de nagyon örülünk mindketten, hogy lesz egy kisfiunk! ❤️
jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!