Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szoltatok hozzá,hogy a...

Mit szoltatok hozzá,hogy a várt nem ellentéte született?

Figyelt kérdés
Egész életemben kislányt szerettem volna. Mindig úgy képzeltem,hogy rózsaszín,hercegnős kislány lesz,pár napja kiderült,hogy kisfiúval vagyok várandós örülök neki,mert az a legfontosabb,hogy egészséges legyen,csak nem tudom elképzelni,hogy kisfiúnk lesz.
jún. 19. 16:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
31%
Sose értettem az ilyen hülye nőket akik minden áron kislányt akarnak mert "jajj hát hejcegnonek lehet öltöztetni *.*" aki így gondolkodik inkább vegyen egy Barbit. Azt meg pláne fel nem tudom fogni hogy hogy sirhat valaki amikor nem az lesz a gyerek amit szeretne....
jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%
11-es, nem azért akar az ember kislányt, mert fel lehet öltöztetni, hanem mert az anya-lánya kaocsolat más, mint az anya-fia, és van, aki vágyik rá, hogy megélje az elsőt. Én azt nem értettem sosem, miért hazudja valaki, hogy ugyanolyan fiút és lányt nevelni, ugyanolyan a kapcsolat. Ez nem igaz. Nem jobb vagy rosszabb, vsgyis nézőpont kérdése, de igenis más jellegű a két viszony, pláne a gyerekek felnőtt korában.
jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem tudom, milyen az anya-fia kapcsolat, mert ugye nőként nekem ebben nem volt részem anyámmal, és nekem két kicsi lányom született. De mielőtt terhes lettem volna az elsővel, a próbálkozás alatt én váltig állítottam, hogy nekem csakis fiam születhet. Mert a fiúk jobban kötődnek az anyjukhoz meg amúgy is egy fiú milyen vagány és két gyereket akartam (legalább), az meg mennyire jó, ha a nagytesó a fiú, a kicsi a lány. Amúgy nekem is mondták, hogy engem lányos anyának képzelnek el, akik tudták, hogy szeretnék babát, és én ezt egyszerűen nem tudtam hova tenni, sosem voltam egy túlzottan nőies jelenség.

Aztán az első trimeszteri UH-n az orvos tippelte, hogy lány lesz. Kicsit csalódott voltam, mert hát első gyerek, nekem is bátyám van, ne már, hogy a nagytesó legyen a lány. De pár nap alatt túllendültem rajta, mire megkaptam a Prena eredményét, hogy tényleg lány, már csak mint egy tény élt a fejemben, hogy jó, hát akkor ez van, lány, vissza már nem adjuk. Mire megszületett meg már eszembe sem jutott ezen morcogni, azóta meg el sem tudom képzelni, hogy fiam legyen. A második gyereknél konkrétan szurkoltam, hogy ő is lány legyen. A férjem szegény így járt, neki kicsit hiányzik, hogy legyen egy fia is, de több gyerek nem lesz, mert jézusom, ha azt hittem, hogy a fiúk a vagány és életrevaló gyerekek, akkor most megkaptam a leckém :D 4 és 1,5 évesek a csajok, és.. Szentséges. Ég. Előre féltem a fiúkat, akiket a közelükbe sodor majd az élet.

jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%
#12 mégiscsak jobbnak tartják az anya lánya kapcsolatot ha ennyi nő lányt akar 🙄🙄
jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát #12, nálunk az anya-lánya kapcsolat pocsék, és nem azért, mert fiút akartam, mert beletörődtem és utána már elvoltunk. De ahogy nőtt egyre inkább olyan lett a személyisége, amit nem tudunk elviselni, úgyhogy ha nem lenne öccse akkor sem lenne jobb a kapcsolatunk.. A fiú amúgy nálunk sokkal inkább lányos, a lány meg fiús...

#10

jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
71%

14, ezért írtam, hogy nézőpont kérdése, amúgy szerintem is jobb az anya-lánya kapcsolat, mondom ezt úgy, hogy két nagyon anyás fiam van, akiket imádok.


De ettől még látom azt, hogy ez az anyásság csak kiskorban van meg, ahogy nőnek, úgy változik a dolog, egyrészt azért, mert a férfiak jellemzően kevésbé emocionálisak, közlékenyek, másrészt a társadalom ezt nem is "engedi", mert aki jóban van az anyjával, az " anyucipicifia". Tehát látom, hogy a nők eljárnak egxütt a kamasz-felnőtt lányukkal vásárolni vagy színházba vagy étterembe vagy gondolj ide, amit akarsz, de sokam csinálmak amolyan anya-lánya programokat, na most mikor látsz olyat, hogy a férfiak ilyen módon kapcsolódnak az anyjukhoz? A feleségük ki is akadna, ha az anyjukkal menne valahova helyettük, azt csak nekik lehet. De ugyanígy jellemzően a lányok/nők avatják be mindennapjaikba, pasiügyeikbe, főzésbe, gyereknevelésbe, mindenbe az anyjukat, a férfiak nem ilyenek jellemzően és ha ilyenek lennének is, azon is ki van általában akadva a feleségük, lásd a családi kapcsolat anyós-após rovatát.


Szóval érted, persze, 3 évesen lehet, hogy anyás lesz a fiad, de ez csak pár évig tart, ahogy idősödik, úgy fogod elveszíteni, míg a lányod mindig jobban fog hozzád kapcsolódni fizikailag és érzelmileg.


Illetve, ezen túl, mindenki jobban kapcsolódik a saját nemével, mert persze vannak fiúk, akikkel majd gyöngyöt fűzöl, meg van, akinek a lánya focizik, de na, nem ez a jellemző szintén. Ez olyan, mimthogy a férfiak inkább fiút akarnak, csak azt senki nem ítéli el, az rendben van, ha ők át akarják élmi a fiús dolgokat vele.

jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
47%
Ezért felesleges előre képzelegni..nem is értem.
jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Világéletemben lányos anyukának képzeltem magam. Ahogy terhes lettem, "tudtam", hogy fiam lesz, és onnastol azt nem tudtam elképzelni, hogy mi lenne, ha kiderülne, hogy mégis lány. :D nagyon imádok fiús anyuka lenni, ő a mindenem🩵❤️
jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%

"Ezért felesleges előre képzelegni..nem is értem."


De ez nem egy olyan dolog, amit befolyásolni tudsz. Vágysz valamire és kész, nem tudsz rajta változtatni, csak mert az eszed azt mondja.

jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
17# jó nagy hülyeségeket írtál. Sosem értettem, miért kell a saját környezeted alapján általánosítani. Na akkor nekem is személyes példák: anyámmal sose volt jó kapcsolatom, eszembe sem jutna vele megbeszélni szivugyeket. Százszor inkább apával, őt mindig imádtam. Az apukám pedig nagyon emocionalis, pont az, aki minden egyes nap elmegy mamihoz, aki neki nyilván érted, hogy az anyukája, mert annyira közel allnak egymáshoz. Papamhoz is közel állt, de ő sajnos már nem él. Hogy felnőttként milyen kapcsolatod lesz a gyermekeddel, az nem az ő nemetol függ, hanem a te nevelésedtől.
jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!