Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozzak terhesség alatt?

Meddig dolgozzak terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Irodai munkát végzek, semmi megterhelő, 23. hétben vagyok és teljesen kivagyok ettől a melegtől. Nehézkes bemennem az irodába, nehéz hazajönnöm. mert 1 órát utazok és mindenem fel van dagadva.

Október végére várjuk a kicsit, de én már most úgy érzem, hogy nem bírom.

Ti meddig dolgoztatok? Inkább olyanokra vagyok kívácsi, akik hasonló időben voltak kiírva.

Ti hogy bírtátok a meleget? Meg tudtatok valahogy egyezni a munkáltatóval, hogy nektek kényelmesebb legyen?

Mi segített?



jún. 19. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Ameddig jonak erzed, de tenyleg.

Tokmindegy mas mit csinal.

jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
En full home office-t kapram. 38. Hetig dolgoztam.
jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Azért reggel nincs olyan meleg szerintem, csak délután. Nekem nincs munkahelyem, de van munkám, ami sok utazással jár. Az volt a terv, hogy szükség esetén július végéig dolgozom, de a héttől már alig van munkám. Heti 1 nap lesz már csak, kb.3óra utazással. 31hetes vagyok most.

Amúgy én imádom a nyarat. Ha véletlenül melegem van, akkor a hajamat szoktam bevizezni. Most terhesen nyilván kicsit rosszabbul viselem, de nem vészes.

Nekem kb.18-20 hetes korom óta buci a lábam. Ahogy volt egy kis jó idő duplájára dagadt és utána hiába lett hűvös, már nem ment vissza. Azt mondjuk nem gondoltam volna, hogy terhesen a talpam lesz a legfájóbb testrészem😂

De ha adhatok egy tanácsot, ne másoktól kérdezd, mikor menj táppénzre. Te érzed.

jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor úgy érzed otthon már kényelmesebb lenne, akkor maradj otthon. Én viszonylag sokáig dolgoztam, nekem úgy esett jól. Most a másodikat várom (szeptember elejére) és még itthon vagyok a nagyobbal, oktattam mellette, de már vége a tanévnek egy ideje és NAGYON hiányzik, hogy mozogjon az agyam nyár ide vagy oda. Nem vagyunk egyformák. Dönts úgy, ahogy neked jó.
jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én két éve október elejére voltam kiírva, szintén irodai munkám van. Emlékszem, hogy átlagnál melegebb, száraz nyár volt, mindenki rosszul volt körülöttem. 🙂

A meleget mindig nagyon jól bírtam, de a lábam az első melegebb napokon májusban bedagadt, és onnantól úgy is maradt 🙃 (Engem amúgy sokkal jobban zavart a napi 50 sopánkodó "Hogy bírod ezt a meleget???" kérdés, holott a vak is láthatta, hogy majd kicsattanok -nem a vizesedéstől 😀...)

Egyéb bajom szerencsére nem volt, így július elejéig dolgoztam, de akkor már a munkáltatóm is küldött, mert sok dolgot nem akartak már rám bízni... De nagyon segítőkészek voltak, mindig együtt beszéltük meg, hogy milyen feladatok a testhezállóbbak.

Beszélj te is velük, ha nem tudnak segíteni, akkor még mindig elmehetsz táppénzre (persze mindjárt megjelennek a táppénzcsalást kiabálók...)

jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberre vagyok kiírva. Május óta itthon vagyok táppénzen.


Világ életemben szenvedtem a melegtől. Irodában dolgozom, de naaagyon meleg van (légkondi nuku és a tájolás miatt nagyon bemelegszik) + ülni se volt kényelmes ennyit.


Munkáltatómnak nem volt semmi gondja vele.


Azóta nem csak a meleg miatt érte meg itthon maradnom, beütött, hogy nem tudok rendesen aludni, így sose tudom kivakarni magam reggel az ágyból, nem tudom, hogy jártam volna be...


Maradj nyugodtan otthon ha úgy érzed erre van szükséged. Ezt mindenki maga tudja eldönteni.

jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

október 3-ra voltam kiírva. 38.hétig dolgoztam.

Szintén 8 órás ülőmunka.


Viszont én kocsival jártam, fél óra klímával, illetve az irodában klíma nélkül is max 25 fok volt.

jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#5! Jaj, ezt mintha én írtam volna😂 Tök ugyanez. A lábam, mint írtam, már rég bedagadt, a meleget viszont mindig imádtam. Már 10 foknál elkezdődött a "jaj, szegény, mi lesz veled nyáron?" (Augusztusban szülök.) Ez azóta, mióta tényleg meleg lett, változott napi 20, jaj, szegény, hogy bírod ezt a meleget-re?🤣

Türelmesen válaszolgatok, de szerintem augusztusig meg fogok tőlük őrülni. Hát, mindenki láthatja, hogy bírom. Mit lehet erre mondani?

#3

jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
8%

Nem javaslok munkát terhesség alatt.Nehogy valami baj legyen.

Jobb megelőzni.

jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok. Én is imádom a meleget egyébként és csak pillázok, amikor kapom konrkétan a boltban az öreg nénitől is a sajnálkozást, hogy uram isten hogy bírom ezt a meleget. Hát köszönöm, nagyon jól! :D Mondjuk én éjszakára dagadok csak valamiért.

Nekem a téli várandósság sokkal rosszabb volt, állandóan fázott a lábam, nem tudtam úgy öltözni, hogy ne verjen le a víz és ne fázzak napi 15-ször váltva, ráadásul egy rakás ruhát magamra kellett aggatni. Júniusban szültem, utána meg a kánikulában állandóan izzadtunk szoptatás közben a kislányommal, mint a ló, alig tudtunk kimozdulni stb. :) Most sokkal nagyobb reményekkel indulok neki a nyár végi szülésnek.

jún. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!