Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti hányás...

Terhesség alatti hányás csökkentésére vannak bevált tippek/trükkök?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párommal babát tervezünk, viszont nekem emetofóbiám van (hányásfóbia), és nagyon félek, hogy nem fogom tudni kezelni a terhességgel járó hányást, ezért érdekelne, hogy vannak-e tippek, amik nektek személy szerint beváltak hányás ellen.

Köszönöm!


jún. 11. 18:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én hánytam végig, de a legtöbben nem hánynak. Ha neked is vészes terhességi hányásod lesz az garantáltan kigyogyit az emetofobiabol, mert akkor annak fogsz örülni ha végre hánysz egyet és utána 5 percig nem lesz hányingered, talán enni is tudsz valamit. És amikor kb. az életedért küzdesz, nem lesz semmilyen fobiad, mert nem lesz rá energiád.
jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen fóbiam, de nagyon undorodom a hányástól, utálok is. Viszont én voltam az a gyerek, aki minden betegség esetén hányt, hiába nem olyan jellegű volt. Egy sima náthától is. Azon kívül kocsiban, buszon alap volt. Már nem szoktam, de csak mert megelőzőm, a mai napig rosszul vagyok hosszú úton.

Szóval fel voltam készülve, hogy tuti, végig hányom az 1.trimesztert. Hát, még 1x se hánytam. 30hetes vagyok.

jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én így vállaltam gyereket. Az elején sokat émelyegtem, kb. reggeltől estig, de össz. kétszer hánytam, és valószínűleg egy bizonyos terhesvitaminnak is köze volt hozzá. A kislányomnak csecsemőkori refluxa volt, 6 hótól 1 éves koráig sűrűn hányt. Bár nem voltam súlyos eset, sokat segített a javulásban, hogy amikor kettesben voltam vele, muszáj volt nekem ellátnom, nem hagyhattam összehányva… Sok év eltelt, nem mondom, ha választani kéne, még mindig ezerszer szívesebben látnék/hallgatnék/éreznék fekáliát, mint hányást, de már nem tör ki rajtam úgy a pánik, mint a terhesség előtt/alatt.
jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy hanyni fogsz. 2/2 nulla hanyas. Vombee nevu gyogyszer csodakra kepes viszont. Venykoteles es nagyon draga.
jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!