Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HCG növekedési ütem?

HCG növekedési ütem?

Figyelt kérdés

4 hét 6 naposan: 4839

5 hét 1 naposan (itt csak 39 óra telt el): 6686, doki szerint belefért.

5 hét 3 naposan, ma viszont csak: 10480 lett.

Dokit még nem sikerült elérnem, az eredményt én most kaptam meg.

Mennyire pontosan kell duplázódnia?



máj. 28. 14:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%
Ez majdnem a duplája, szépen emelkedett. Ennél az értéknél én nem aggódnék. Nekem ennyi idősen nagyon alacsony volt a hcg és minden rendben.🙂
máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kicsit lassú. Már 13 ezer felett kéne lennie, nem pár száz eltérés van, hanem 3 ezer.

Ez önmagában talán el is menne, de emellé az elnyúlt petezsák nem túl bíztató.

máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
24%
Minek ilyenkor méregetni? 1500 felett bőven kell lennie petezsáknak, tehát azt már lehet tudni, hogy méhen belül van-e. Azt meg, hogy él-e a terhesség nem a hcg dönti el….
máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#2 - Igen, sajnos tudom, hogy az elnyúlt petezsák nem bíztató.


#3 - Nem magamtól méregetem, hanem a kórházban feküdtem méhen kívüli gyanúval és ők méregetik. Nyilván nem jó kedvemben járok két naponta vizsgálatra, hanem megvan az oka. A magas HCG és ál petezsák eshetősége miatt fektettek be. Hiába volt méhen belül a "petezsák", azt mondták méhen kívüli okozhat ilyen anomáliát, főleg a magas HCG mellett. Hazaengedtek 2 napja és ma kellett visszamennem megint vérvételre és ez lett az eredmény.

máj. 28. 15:03
 5/33 anonim ***** válasza:
77%

Hát az orvosokat se igazán értem, hogy mégis mi a tököt nézegetnek…

Azért az álpetezsák egyrészt marha ritka, másrészt azért egy kicsit gyakorlott, az azért meg tudja különböztetni. Arról nem is beszélve, hogy 6 ezres HCG-nél, ha méhen kívül lenne, már rég kiabálna.

Ez melyik város ugyan?

máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

SOTE.

A problémájuk ott kezdődött, hogy majdnem 5 ezres értéknél még csak 2 mm petezsák szerű képlet volt.

A majdnem 7 ezres értéknél volt a 8 mm elnyúlt ürespetezsák.

Ma ennél a majdnem 11 ezresnél az elnyúlt petezsák (méretet most nem mondtak) és szikhólyag sejthető.

Ez volt a történés.

máj. 28. 15:23
 7/33 anonim ***** válasza:
57%
Hát a kétnaponta csesztetés helyett bőven elég lenne az első UH-hoz képest 2 héttel megnézni. Ha normálisan fejlődne, az üres petezsák után 14 nappal kell lennie élő embriónak. Addig nem feltétlen. Tehát lehet nézegetni 2 naponta, csak minek….
máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
4 féle orvosnak volt ez a protokoll a fejében, gondolom megvan rá az okuk. De ahogy látom te jobban értesz hozzá, mint ők.
máj. 28. 15:38
 9/33 A kérdező kommentje:
Azt is leírtam, hogy ilyen magas HCG-nél már kellett volna az első alkalommal lennie szikhólyagnak. De értetlenkedhetsz, attól még ez van és kész.
máj. 28. 15:40
 10/33 anonim ***** válasza:
52%

"In normal pregnancy a gestational sac of 1-3 mm was detected at a mean hCG level of 1150 UI/l (range 800-1500); the yolk sac was detected at a mean hCG level of 6000 UI/l (range 4500-7500); fetal hart motion was visible at a mean hCG level of 10,425 UI/l (range 8650-12,200)."


[link]


"Levels should then double every 48 hours from weeks four to six, but that isn’t the case for everyone. hCG can vary from person to person and still mean a pregnancy is normal. In fact, a 2017 study into hCG found that “the slowest or minimal rise for a normal viable intrauterine pregnancy was 24% at one day and 53% at two days. More recently, a rise of 35% over 48 hours was proposed as the minimal increase consistent with a viable intrauterine pregnancy.”


"In the first four weeks of a viable pregnancy, hCG levels will typically double about every two to three days. After six weeks, the levels will double about every 96 hours"

máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!