Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem nehéz titkolni az első...

Nem nehéz titkolni az első trimeszterben a terhességet?

Figyelt kérdés

Én még nagyon az elején vagyok, de már most több embernek hazudnom kellett mióta úgy néz ki jön a baba. Csak a férjem és az anyukám tudja, nem is akarjuk másnak elmondani, nagyon félek hogy minden rendben legyen, már egyszer volt is egy kis probléma pecsételéssel kapcsolatban az elején.

Két ismerős is meglátott a terhesgondozáson, egyikük rá is kérdezett, ráadásul egy családtagnak is hazudnom kellett, mikor pont a nőgyógyászaton várakoztam, és akkor hívott telefonon.

Ráadásul a pecsételés miatt kímélnem kell magam, így egy barátnőmmel több programot is mindenféle indokokkal le kellett mondanom.


Nektek mennyire volt nehéz az első 12 hétben titokban tartani a terhességet? Kinek mondtátok el?


máj. 16. 14:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi rosszullétem nem volt, mégis nagyon nehéz volt, mert már kb. 6 hetesen terhespocakosra puffadtam :)

Szerencsére tél volt, vastag bő pulcsikat tudtam hordani, de így is volt kolléga, aki ráérzett... szerencsére nem kérdezett rá, mert letagadni nem szerettem volna, de előtte volt egy vetélésem, a második terhesség is pecsételéssel indult, nem szerettem volna nagydobra verni, amíg nem vagyunk túl a nehezén.

A barátnőmet pedig kicsit hanyagoltam egy ideig, mindig csak rövid időre ugrottam be hozzá, nem volt időm meginni vele semmit 🙃

(Mikor túl voltam az első genetikain és a Prena eredménye is megjött, akkor elmentem hozzá, kérdezte, hogy kérek-e sört, és akkor már csak annyit mondtam, hogy nem kérek. Erre ránézett a hasamra, és egyből leesett neki 😀)

máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Azonnal lebuktam szinte, az 5. héttől barnáztam és olyan rosszullétem lett, hogy hazakértem magam a munkából, utána 2 hónap táppénz lett...nyilván egy vírus nem tart tovább egy hétnél. Mindenki számára egyértelmű volt.
máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%
Covid volt, home office. Ha "lebukom", akkor azt montam volna, hogy még nem mondhatok semmit. Értelmes emberekkel barátkozom csak, akik ezt megértik és nem pletykásak.
máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elsonel en is brutalisan faradt voltam, de a 11. hetig igy is sikerult titkolnom. Akkor elmondtam a fonokomnek, hogy elengedjen home office-ba, mert nem birtam tovabb az irodaban. A masodikat nem fogom tudni sokaig, 8 hetes vagyok es mar latszik… 2 het es a hulyenek is egyertelmu lesz szerintem.
máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyiknél se húztam sokáig, ami a családtagokat illeti.


Elsőnél nem egyedül voltam, mikor megcsináltam a tesztet, a hölgyemény meg szétkürtölte persze a családban.


Másodiknál munkahelyen csináltam tesztet. Lesokkolódtam, egy munkatársam ott volt (fiatal srác, jóban voltunk), neki elmondtam akkor hirtelen, mert azt se tudtam, hova kapjak 😅

Többieknek később, de még az első trimeszterben, mivel határozott szerződéses voltam, amit hosszabbítottak, nem akartam ebből problémát, de szerencsére megértő volt a főnökasszony.


Harmadiknál már nem nagyon jártam közösségbe (GYED alatt lettem terhes), de akik közel álltak hozzánk, hamar elmondtuk.


Negyediket várom, 10+4.

Már látszik, közeli családtagok, közeli barátok tudják.

(Anyós kivételével, ideje lenne már.)

máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hánytam amint beléptem a hatodik hétbe. Nem mentem dolgozni 3napig majd gyógyszerrel túltudtam élni a hétköznapokat. Munkahelyre visszamentem és megkérdezték mi bajom volt, mondtam hánytam, és kérdezte a főnök hogy terhes vagyok e? Hazudnom kellett volna? Nem tettem, elmondtam, hogy igen, terhes vagyok, mindenki örült, 32.hétig dolgoztam, vissza is vettek szülés után. Anyukámnak szoltam szintén a 6.héten, másnak senkinek sem a 13.hétig.
máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát nem volt egyszerű. Az elején nagyon nem akartam, hogy tudják rajtunk kívül, de a párom rögtön elmondta a családnak a tényleges megállapítás után és a munkahelyén is. Innentől meg már tudta az egész közös baráti/ismerősi körünk. Hiába kértem, hogy ne, teljesen be volt zsongva és nem tudta tartani a száját, mint általában soha. Sőt! Én voltam a hibás, hogy mit akarok már titkolózni, amikor annyi mindenkitől tanácsot kéne kérnünk és kiszaladunk az időből, meg a legjobb barátai egyébként is had tudják már... A szorosabb ismerősi körömben nemrég (fél idő környékén) mondtam el és teljesen megértették. A saját családomnak is, kivéve a húgomat ő tudta csak az elején.
jún. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!