Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pyelon tágulat (vese tágulat),...

Pyelon tágulat (vese tágulat), tudtok erről valamit? Mit takar ez pontosan, mivel járhat, miért alakul ki?

Figyelt kérdés
A szonográfus közölte, hogy ezt látja, de nem kóros. A kérdés viszont foglalkoztat, mert nem tudok erről semmit. Hasonló helyzetben volt valaki?
2010. okt. 28. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem is már látták a vesetáguletot a kisfiamnál. Volt olyan is hogy nem volt. Azt mondták kisfiuknál gyakoribb, mert nehezebben tudnak "pisilni" az anyaméhben. és ez okozza, hogy hol ott van dol nem. Bizonyos méretig nem foglalkoznak vele , de uténa is csak figyelik, ha ezzel születik, akkor kell menni kontrolra, mert áll egy éves korukra elnövik.(tesóm kislányánál ez volt, már minden rendben)Nekem hol a bal vesénél, hol meg a jobbnál látják, azt mondták, hogy a baba fekvése is befolyásolja, hol az egyik oldalt nem tudja üríteni, hol a másikat , de így már bizts hogy nem óros elváltozás, egyrész pici a mérete, másrészt meg akkor mindíg ugyanott lenne.

Ne izgulj, majd ha az orvos mondja hogy ez már nagy akkor úgyis figyelnek rátok.

35 km

2010. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen azt is mondhatnánk, hogy majdnem már "normális" elváltozás? Én is olvastam, hogy gyakori fiúknál (ő is kisfiú :) ) Biztos régebben is volt ilyen, amikor még uh se volt, legalább nem stresszelték ezzel is a kismamákat.
2010. okt. 28. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor anyósom volt terhes a férjemmel neki is ilyen volt nem figyelték mert nem figyelhették elbagattelizálták és 18 évesen ki kellett venni a veséjét.

Hidronephrozisa van - vizvese-


a lányomnak is volt pyelon tágulata csecsemőként is és magzatként is durva volt. végül nem mütötték mert normalizálódott.

Naponta uh-ztak mert nem akarták elhinni hogy tényleg lányom lesz de nálunk genetikailag igy is előfordul.

Nem szabad elhanyagolni mert súlyos lehet.

2010. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gondolom, hogy lehet súlyos is, de ha azt mondták, hogy nem olyan mértékű, akkor annak hiszek. (4 mm)

Tudom, hogy vannak rémtörténetek is, de szerencsére a többség nem így végződik. Nyilván fogják még figyelni.

2010. okt. 28. 10:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, ha jól tudom 10 mm ig nincs baj, ill utána sem feltétlenül. Egyébként ha egyszer észreveszik akkor minden UH on nézni fogják, figyelnek rá. Nem tudom hogy anak idején mi volt mi nem amikor én születtem, de 18 évesen volt veseműtétem , pangás miatt(leállt az egyik vesém , elzáródás miatt, de nem velem született gondról volt szó) Szóval ezek után én azt is megkérdeztem hogy örökölhetett e valamit a pici, de azt mondták hogy nem.És nálam sem a vese volt a fő gond.....
2010. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom remélni a legjobbakat. Csak már annyi minden miatt kellett idegeskedni, egyszerűen már kicsit besokalltam. Valószínűleg ha ez lenne az első és egyetlen felmerülő probléma, akkor már teljes pánikban lennék, de mivel korábban voltak mások, komolyabbnak tűnő dolgok, ezért már tudom higgadtabban kezelni ezeket az eseteket.

De meglepődtem, hogy neked is volt ilyen jellegű problémád. És most, hogy mondod, több ember is van az ismerőseim között, akiknek gondja akadt a veséjével. Nem is olyan ritka dolog ez

2010. okt. 28. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Sajnos tudom miről beszélsz!Az én terhességemet is még végigizgultam,mindig volt és van valami!Nekem is kisfiam lesz és nálunk is van vesetágulat,de azt mondták,hogy ez kisfiúknál nagyon gyakori!Remélem a te babád és az enyém is kinövi!
2010. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 1 éves korára kinőtte szerencsére. Csak azt a sok vizsgálatot nem kívánom senkinek.
2010. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!