Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma a 30 hetes uh-on PYELON...

Ma a 30 hetes uh-on PYELON TÁGULAT-ot találtak a babámnál? A balban 4, jobban 8mm?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok tapasztaltot, akinek a babája ilyen elváltozással született, mert én nagyon megijedtem.

A uh-os nem mondott mást, csak hogy fiúknál gyakoribb, és hogy majd a nőgyógyászommal konzultáljak és nézzen meg.

De sajnos legelőbb csak kedden tud megnézni, és addig idegeskedek.Mivel segíthetnék rajta, hogy javuljon a helyzete?

Köszönöm a segítséget!


2010. okt. 28. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Neked is? Én írtam ki a másik kérdést. Én is annyit tudok, hogy gyakori fiúknál, szerintem addig nem kell aggódni, amíg nem mondják, hogy baj van. Ha látni fognak valami komolyabbat, biztosan szólni fognak. Állítólag 10 mm-ig nincs vele gond. Legalábbis onnantól kezdik el komolyabban vizsgálni.
2010. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmivel. Nálunk születés után a koponya és csípő uh-nál már csak a helye volt meg. Azt mondta előre a gyerekorvos, hogy ha szülés után is megmarad, akkor csak annyit kell tenni, hogy fokozottan figyelünk a pisire, gyakrabban kell labor, hogy van-e valami fertőzés. Ne aggódj, ez nagyon gyakori.
2010. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

a lányomnak volt. a 32. héten vették észre akkor volt 12(!) mm -es.

befektettek sorozat uh miatt a 37. héttől egy héten 3 uh volt.

időre született természetes úton és volt uh vizsgálat 5 naposan, 2 hetesen 6 hetesen itt a bal vese pyelonja 2.7x1.5 cm -re volt tágulva -sok-


kéthónaposan volt egy vizsgálat Cystographia és Dinamikus veseizotópos vizsgálat kontrasztanyaggal be kellett feküdni vele megfigyelés volt.


Ha debrecen környéki vagy akkor tudok a dokiról is mondani ezt-azt.


Nem lesz gond... nálunk visszafejlődött

másfél évesen már csak ekkora:

1.2x0.8 cm a bal vese pyelon tágulata. évente egy db uh vizsgálat van.

2010. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia

[link]

2010. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!


Salgótarjáni vagyok, és szerintem Pesten van a legközelebb jó doki. De remélem, hogy nem kerül rá sor, mert nem lesz baj.

Azért aki tud,kérem még írjon, hogy nyugtassam a lelkem, mert már lassan a kicsinek ártok a sok sírással.


köszönöm

2010. okt. 28. 11:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, előre is bocsánatot kérek a válaszomért, és sok boldogságot, meg jó egészséget kívánok:)


Szóval, tessék abbahagyni a sírást. A gyereknek csak ártasz a bőgéssel, segíteni ez nem segít. A tágulat nagyon gyakori, és az esetek nagy részében már születésre visszahúzódik, de ha nem, akkor majd visszafejlődik kicsit később. Ne legyél negatív, kinek segítesz azzal, hogy egyből a legrosszabbra gondolsz? Tessék összeszedni magad, a kicsinek nem lesz semmi baja, viszont szüksége van egy kiegyensúlyozott anyukára, aki folyamatosan közvetíti felé, hogy minden rendben, és biztonságban van.

Az uh. egyébként is elég szubjektív, lehet, hogy van tágulat, de lehet, hogy rosszul látta a doki.

A fiamnak is ugyanezt látták, én meg mondtam a páromnak, hogy kizárt, hogy jól látták, a mi babánknak nincs baja. Ő nagyon ideges volt, így elmentünk 4D-re, és kiderült, hogy a szonográfus ott nem talált eltérést.

És amikor megszületett is megnézték, meg 4 hónapos korában is, soha nem volt semmi baja.

Úgyhogy csak pozitívan, tessék mosolyogva, pozitívan, boldogan várni azt a kisembert!

2010. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!az én kisfiamnak is a 30 hetes uh-on vették észre,majd mikor megszületett a dokim szólt a gyerekorvosnak,és másnap megultrahangozták.Jobb vesében vol egy 7-8 mm átmérőjü,a balban pedig egy 18x15 mm átmérőjű.

1 hónapos korában ujabb uh,ekkor pár mm-rel nött,ezért pestre irányitottak minket a Heim Pál gyermekkórházba,ott egy izótópos vizsgálatot csináltak neki.

Kiderült,hogy egy szükület okozza a tágulatot,a húgyhólyag és vese között.Most uh-on követik nyomon,hogy elnövi-e.

Többször kell vizeletvizsgálatra vinnem,és ha lázas beteg,akkor vizeletet kell vinni,dokinénihez,megnézni,hogy nincs-e vesemedence gyulladása.Egyenlöre ennyit tudok csak erről a betegségről,még csak 10 hónapos a fiam,remélem kinövi,és nem kell megműteni.

2010. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugodj meg!Az én kisfiamnak már a 17.héttől van 4-5 mm-es tágulata!Remélem énis,hogy kinövi!Nagyon gyakori ez,főleg a kisfiúknál!22 hetes kismama
2010. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, megpróbálok megnyugodni.

Aranyosak vagytok, hogy írtatok!

Nehéz megnyugodni, de megpróbálok.

sziasztok

2010. okt. 28. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!