Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pyelon tágulat? Tapasztalatok?

Pyelon tágulat? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van akinek lassan múlt el, vagy el sem múlt a terhesség alatt?
2011. febr. 18. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 4 éves lányomat mikor annak vittük a 6 hetes uh-s csípőszűrésre, ahol ugye a veséket is nézik, még megvolt neki 1kis tágulat, később már nem.
2011. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 20. heti ultrahangon vették észre, a 38. hétre elmúlt. Azt mondják, általában még a terhesség alatt elmúlik, főleg, ha szabályos alakú. Ha nem, általában fél éves korra akkor is elmúlik.
2011. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még annyit, hogy nálatok is többféle vizsgálatot végeztek, hogy megfigyeljék? Pl.: Magzati szív UH?
2011. febr. 18. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Várj, most mi érdekel pontosan?


Az anyánál vagy a babánál észlelt pyelon tágulat? Mert nem mindegy.

2011. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A babáé. Az én babámnál is találtak, 6-6 mm mind a 2 oldalon. Úgy tudom, hogy 10 mm felett kóros?!
2011. febr. 19. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nálunk annyit mondtak, hogy ha a 38. heti uh-n is látszik még, akkor csinálnak a születést követően egy ultrahangos kezeléssorozatot, amire majd a háziorvos ad beutalót. Hála Istennek nem volt rá szükség.


Nekünk mindkét oldalon 7 mm-es szabályos pyelon tágulat volt. De azt mondták, az a legjobb, ha mindkét oldalon ugyanakkora és szabályos, mert az nagy valószínűséggel még a születés előtt meggyógyul, sőt azt is kiemelték, hogy a lányoknál szinte kivétel nélkül meggyógyul, inkább a fiúknál jelent gondot.

2011. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ, ami azt illeti nekem fiam lesz, de remélem, hogy akkor nálunk is el fog múlni.
2011. febr. 19. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:

14:07 vagyok


Nálunk a gyerekeknek nem láttak p.tágulatot, amikor még a pocakban voltak. Viszont születés után a 6 hetes hasi uhn igen, akkor volt 8 mms. 1 éves korban volt a kontroll, már nem volt ott.

Fiaim vannak.

2011. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!