Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez elég indok a táppénzhez?

Ez elég indok a táppénzhez?

Figyelt kérdés

a valódi ok nem ez, de ma reggel elgondolkoztam, hogy ez sem egy utolsó szempont:

Budapesten lakom, aki ismerős erre az tudni fogja miről van szó.

Minden reggel több buszt kell várnom, mire egyre fölférek, vagy épphogy az ajtóba tudom betuszkolni magam. Ma reggel is így történt (7-es, piros 7-es), mire az utolsó pillanatban még valaki beugrott mögém, így én is kénytelen voltam, gyorsan feljebb tuszkolni magam. Még így 18 hetesen bírom, de a 30. hét felé közeledve (ekkor szeretnék táppénzre menni), nem biztos, hogy olyan egyszerű lesz mindezt kivitelezni.

Mit gondoltok? Ki fog írni, vagy készüljek egyéb indokkal is?


(a valódi ok, hogy munka sincs sok bent és mikor még tudok járkálni a városban, nagytakarítást csinálni, stb. addig szeretnék fölkészülni a baba érkezésére. az utolsó egy hónap szülési szabi már lehet, hogy későn lenne)


2010. okt. 25. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvos függő. Ha van fogadott dokid, akkor a magánrendelésén biztos megbeszélheted vele ezt az egészet, és ír ajánlást a házi dokidnak valamilyen indokkal, hogy táppénzre javasol. Sztk-s nődoki már nehezebb dió lesz, ők nem annyira lelkesek ilyen téren, oda lehet egyéb dolgot is mondani kell, ami az egészségetekre veszélyes lehet.
2010. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez nem indok a táppénzre, de a 30. héten már kevés doki köt bele abba, ha táppénzre akarsz jönni. A fáradékonyság és a munkahelyi stressz miatt sokan íratják már ki magukat ilyen idősen.

Sőt van aki már a 10. héttől táppénzre jön, mert terhes.:)

2010. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

van egyéb is: nagyon sokat fáj a fejem, valószínűleg a sok számítógép előtt ülés miatt.


ha végül nem akar majd kiírni, nem erősködök majd, de így lenne minden szempontból praktikus. ha meg maradok még arra a 2 hónapra az legalább anyagilag jobb. sztk-ba járok egyébként.

2010. okt. 25. 09:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne passzírozgasd magad szerintem semmilyen buszra. Szörnyen hangzik, még akkor is, ha nem ez a valódi indok.

Szerintem is, ha van fogadott dokid, a magánrendelésen megmondod, hogy mostanában nem érzed jól magad, sokat fáj a fejed stb. és, hogy nem érzed úgy, hogy sokáig tudnál még dolgozni. Ennyi.

A baba és a te pihenésed a legfontosabb. Meg kell értenie. És a legtöbbjük ezt meg is érti:)

2010. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
remélem így is lesz. rendes dokinak tűnik amúgy. nagy hassal nem is látok sűrűn a reggeli forgalomban kismamákat, biztos a többség kiíratja magát. egyik barátnőm kb. az 5-6. héttől otthon volt először a hányinger miatt, eztán meg csak nem ment vissza, szóval gondolom nem veszik túl szigorúan ezt az egészet.
2010. okt. 25. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a dokiddal, biztos ki fig irni. Ha esetleg nem akkor monnd szépen, hogy sokat feszül a hasad és a munkahelyedd elég stresszes és kész.Szerintem most nem a munka hanem a baba a legfontossab. És ne addj isten , ha valaki véletlenül lelök a buszról. Én a terhességem legeljétől itthon vagyok, nem bántam meg . És mielőtt bárki megszólna ezért, lombikos voltam ikrekkel. 9 héten bevérzés (az elsőt 8 hetes pocakkal vesztettük el). Ezek után a babák voltak a lgfontosabbak.
2010. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No, hát én éppen a 7-essel jártam be dolgozni, kb. a 25-26. héten kezdtem azt érezni, hogy borzasztó a buszozás, ha a terhességem végén jártam volna, tuti egy-két gödörnél megszültem volna, úgy rázott a busz, a tömeg meg még nem terhesen is irtózatos tud lenni.

Mondjuk nem ezzel az indokkal mentem a dokihoz kb. szintén a 30. héten, hanem azzal, hogy nekem sokat kellett 6 napozni, és valóban fárasztó volt már a dolog, viszont a dokim egyből azt mondta, hogy higgyem el már nem a munka a fontos, hanem a baba! S adott igazolást, amivel elmentem a háziorvoshoz kiíratni magam. S úgy érzem jól tettem, utána valóban volt időm végre a kis Pocaklakómra figyelni és megvásárolni neki mindent.

2010. okt. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!