Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen indok kell, hogy...

Ketteske kérdése:

Milyen indok kell, hogy kiirjanak táppénzre?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok, és a munkám miatt heti 2x 3x kell vidékre mennem kocsival, ami eddig nem volt gond, de most már rettenetesen fáraszt. Ki tudom magam iratni? Vagy ennél több kell?
2009. febr. 4. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális orvosod van, már az elég indok, hogy terhes vagy! Nekem az elejétől kezdve kérdezgették (doki és védőnő), hogy mikor akarok már elmenni táppénzre. Igaz, hogy az elsőt elvesztettem azért aggódtak, de a baba biztonsága érdekében szerintem elég ha megmondod a dokinak, hogy már nem bírsz dolgozni és írjon ki.
2009. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mától vagyok táppénzen, de már 6 hetesen kiakartak írni, mert én is utaztam napi szinten másfél órát dolgozni.

Semmi terhes tünetem nem volt, de azt mondta az orvos jobb lesz így.

12 hetes kismami

2009. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmiféle indok!

Ha jó fej a dokid,azonnal kiír.

De ha nem és megkéred,megteszi.

Nyugi!

Engem 7 hetesen már kiírt:)

2009. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem kell különösebb indok a táppénzre. Engem is korán kiírtak, mondjuk én már 1x elvetéltem és elég nehéz munkát végeztem. Szerintem ha elmondod a dokidnak, hogy sokat kell utaznod és ez megterhelő számodra akkor tuti kiír.

Kellemes baba várást és könnyű, gyors szülést kívánok!

2009. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Medencetáji fájdalom,sűrű keményedés,görcsök....

Engem ilyen tünetekkel írtak ki 10 hetesen.

2009. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem az influenza járvány miatt írtak ki ügyfélszolgálati munkakörből 8 hetesen. Szerintem 20 hetesen simán kiírnak az utazgatás miatt. Mondd, hogy fáradt vagy, és pihennél. Ennyi elég.
2009. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Ahány ember, annyi vélemény :) Épp az előbb olvastam egy hasonló kérdést, hogy mikor menjen táppénzre, ott mindenki élharcos volt, és szinte végig dolgozta a terhességet :) Persze a pénz nagy úr, nekünk is van egy csomó hitelünk, most nem épp kevés törlesztőkkel, de csak márciusig dolgozom, és ha nem ígértem volna meg, az amúgy kedves főnökeimnek, hogy addig maradok, bizony már itthon lennék, táppénzen. Én el nem tudom képzelni, hogy egyes emberek, hogy tudnak unatkozni otthon. Az első gyerkőccel 6 hetes kortól voltam otthon, mert veszélyes üzemben dolgoztam. Nagyon boldog és nyugodt terhességem volt, és mindenre ráértem... Eljárni a különböző vizsgálatokra, anélkül, hogy a kollégák szúrós szemmel néztek volna, hogy nahát megint lóg a melóhelyről.....

Ráértem bevásárolni, a saját és baba ritmusában elvégezni a házimunkát, minden nap főzni, és nyugodt légkört teremteni a páromnak. És nem utolsó sorban, nagyokat sétálni, lepihenni, amikor úgy éreztem, hogy kell.

Most meg sokszor kínszenvedés a délután a melóhelyen, mert akkorákat ásítok, illetve elfáradok estére, hogy sem a párommal, sem a nagyobb fiammal nincs erőm,jobban törődni. Pedig ezt ők is igényelnék. Fiam már alig várja, hogy itthon legyek, és több idő jusson rá.

Jah, és az első nyugodt várandósság sosem jön vissza, mert egy második babánál már ugye ott van a tesó, akivel foglalkozni kell:)

Szóval, aki nem " unatkozna " otthon, az szerintem nyugodtan maradjon otthon.

2009. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!