Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Tgyás mértékét a táppénzhez...

A Tgyás mértékét a táppénzhez hasonlóan számolják, vagyis most már csak 60%-a a szülést megelőző év átlag keresetének?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a terhességi-gyermekágyi segély összege a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelem napi átlagkeresetének 70-%-a, egy napra. Ha 31 napos a hónap, akkor többet kapsz, mint amikor csak 30 vagy csak 28.
2009. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írta az előző, még csak annyival egészíteném ki (bár nem volt kérdé, csak gondoltam jó, ha tudod), hogy majd a gyedet is így fogják számolni, annyi a különbség, hogy a thgys-nek nincs felső határa, míg a gyednek van (max: minimálbér duplájának 70 %-a)
2009. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kérdeznék!Nekem az előző évben gyedem volt akkor most az újboli szülést követően miből számolják a t.gyásom?A gyedet kb 150.000,-bruttó után kapom.Köszi és bocs ,hogy kérdezek.
2009. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha előző évben nem volt kereseted, (és neked nem volt), akkor a minimálbér kétszerese után járő gyedet fogod kapni. A minimálbér most bruttó 69.000 Ft körül van. Tehát te bruttó 138.000 Ft után fogod kapni a gyedet.
2009. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!