Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismamák, hogy...

24 hetes kismamák, hogy vagytok? Hol fogtok szülni? Dolgoztok még? Otthon tudtok maradni GYEDre, GYESre?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok, az első babám, és mostanában úgy érzem, hogy megállt az idő. Mintha nem nőne a pocakom és mintha már időtlen idők óta huszon hetes lennék. A babóca nagyon sokat mocorog, főleg éjjel aktív. Volt már, egy szemet sem aludtam. Ez pedig elég necces, mert még dolgozom. Néha nehezen kapok levegőt, de gondolom ez is a terhesség egyik "szépsége". Néha olyan nehéz, nem? Nagyon akarom a babámat, csak a terhességből van már egy kicsit elegem :) Pedig még a fele vissza van. Más is érez hasonlókat?
2010. okt. 24. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól érzem magam. Tegnap töltöttem a 23. hetet. A babám sokat mocorog, szerencsére éjszaka nem piszkál. De forgolódni már nem tudok olyan könnyedén, mint előtte. Meg most pár napja visszatért az éjszakai pisilés, ami a 14. hét körül elmúlt. Én dolgozom, és mivel rugalmas a munkaidőm, így valószínűleg a végéig fogok is. A GYED-et szerintem kihúzom majd itthon, a GYES-t nem fogom. Túl kevés az a pénz, rádadásul meg is tudom majd oldani a munkát.

Én jövő héten megyek a cukorterheléses vizsgálatra. Te túl vagy már rajta?

Utána a 27. héten megyünk 4D-re! Már nagyon várom, utoljára a 19. héten voltunk, de akkor elbújt, alig láttunk valamit.

2010. okt. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi 25 hetesek vagyunk és nagyon jól érezzük magunkat:) Poci nő és kerekedik, szép kerek, nagyobb az átlagnál. Kislányunk szintén éjszaka aktívabb, de napközben is be-be jelentkezik. Vannak napok amikor nagyon nyugis, vannak napok amikor viszont pörgős nagyon, majd kirúgja a hasamat:)

Éjszakai álmatlanságban szenvedtem kb. a 20. héttől de már elmúlt, mostanában jól alszom.

Én Szegeden szülök majd, nálunk is első baba.

Mi majd 28 hetesen megyünk 4d-re, mi 17 hetesen voltunk, nagyon édes volt már akkor is!

Egyelőre dolgozom és dolgozni is szeretnék amíg bírom, de max. 34 hetes koromig, utána már szeretnék otthon maradni babaszobát rendezni, takarítani stb. Már mindenen megvan a picinek, de még semmi sincs összeszerelve, kimosva.


Boldog babavárást mindenkinek!

2010. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A terheléses cukron már túl vagyok. Minden rendben volt. Borzalmas az íze annak a löttynek :( Émelyítő. Mi nem megyünk 4Dre. Nem akarjuk tudni a baba nemét. Úgyhogy majd a 32 hetes UH lesz a következő, amikor látjuk. Én nem maradok otthon GYEDre. Csak a TGYÁS-t leszek otthon. Aztán majd a GYESt megigénylem munka mellé. Ez van. Sajna nem engedhetjük meg magunknak, de majd a következő babánál :)

Már csak novemberben dolgozom. Utána szabi, meg betegszabi. Még nem vettünk semmit, majd a következő hónapban. Most vagyunk a házfelújítás célegyenesében.


Köszi, hogy írtatok. Sajna nincs az ismerőseim közt kismama. Így itt „tájékozódom”

Jó babavárást!

2010. okt. 25. 09:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!