Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor nézte át a védőnő...

Mikor nézte át a védőnő nálatok a babakelengyét? 26 hetes vagyok,6 és fél hónapos, nem korai még kicsit?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 16:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk nem akarta megnézni,de én kértem,hogy nézze át,elég-e annyi ruha.Mennyi és mekkora pelenka kell.Milyen mosószer?

stb...

Ő átnézte,mindent jónak talált,még meg is jegyezte,hogy ez igen,jó előre bevásároltunk.(Minden hónapban meghatározott dolgokat vettünk,ahogy a pénzünkből futotta)

Nekem 28 hetes koromra minden megvolt,amit meg akartunk venni,de jó is volt így,mert 34 hétre szültem...

Második gyereknél is megkérdeztem,hogy megnézi-e,azt mondta szerinte tudok én mindent,ami a gyerek körüli teendőket illeti.Jól esett,de egy kicsit el is bizonytalanított.Azóta is ha valamit nem tudok,akkor felhívom és megkérdezem.Én nem érzem úgy,hogy nincs köze hozzá,az ő körzetéhez tartozunk,az ő felelőssége is,hogy a babám körül minden rendben legyen.

2010. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

utolsó előtti hozzászóláshoz annyit:

Akkor az én babakelengyémet szerinted azért akarja átnézni,mert alkalmatlannak tart a gyereknevelésre?És arra,hogy képes vagyok a listán szereplő tételeket értelmezni?

Azért mert első baba,vagy azért mert 23 éves vagyok?

persze ezt egy 27 éves gyermektelen védőnő biztos sokkal jobban tudja...

egy olyan akinek én mutattam meg mi az a terhes nadrág...

2010. okt. 19. 09:32
 23/26 anonim ***** válasza:

Lehet hogy azért, mert 23 éves vagy és mert első baba. Én a saját védőnőmről beszélek, honnan tudnám mit gondol a te védőnőd magában ha téged meglát? Egyébként pedig miért ne? Lehet hogy kivülről úgy tűnik, hogy alkalmatlan vagy rá.

De az is lehet 27 éves fiatal a védőnő, nincs sok dolga és ráér erre. A mi körzetünk nagy és sok gyerek van, nyilván ott szelektálnia kell, de egy faluban ahol van összesen 20 gyerek, akár naponta is ráér végiglátogatni mindenkit.

Az is lehet precíz típus és rugalmatlan.


Kérdezz rá, miért akarja látni és mit akar látni? Nincs ebben semmi. Én mondom rákérdeztem és azt mondta nem kiváncsi rá. Köszöni szépen.

2010. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%
Én most a 29. hétben járok, és ha beállítana hozzám ezzel a kéréssel, (azon kívül, hogy kihajítánám) ilyen erővel feljelenthetne a gyámhatóságnál, hogy alkalmatlan vagyok, mert nekem még semmilyen kelengyém nincs. :-) Bírom, az ilyen fiatal buzgó mócsingokat. (Az enyém is vagy 10 évvel fiatalabb nálam, gyerek nélkül...) Arról nem beszélve, hogy nem kéne túlspirázniuk a szerepüket a 21. században, az internet korában. Persze, ha valaki kérdez vagy szüksége van a segítségére, akkor azzal maximálisan törődjön (mert az a dolga, nem pedig a b@-gatás), de aki nem kíváncsi rá (mert pl. utána tud nézni itt-ott), meg mondjuk nincs is ideje a védőnő észosztását hallgatni, azt tartsák tiszteletben, és hagyják békén. Végezze el a papírmunkát, amit kötelező, aztán ennyi. Mondjuk én nagyon hamar "tisztáztam" a köztünk lévő felállást, tehát nálam nem is nagyon próbálkozik. :-)
2010. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a te védőnőd csak azért írta alá a kiskönyvedet,mert ismer...na bumm

nem végzi rendesen a munkáját,mert lehet,hogy ránézésre alkalmas vagy,amúgy meg lehet nem tudsz semmit...

Én nem hiszem,hogy ránézésre alkalmatlan vagyok a gyereknevelésre,és a környezetemben senki nem is gondol annak...

Nem gondolod hogy tahóság ilyeneket írogatni,mikor nem is ismersz...

Eszembe nem jutna azt mondani,hogy azért akarja átnézni,mert ránézésre alkalmatlan valaki...

Ránézésre senkiről nem lehet eldönteni,hogy milyen szülő lesz...persze vannak akik ilyen könnyen ítélkeznek...

2010. okt. 20. 11:02
 26/26 A kérdező kommentje:

Mellesleg meg volt a látogatása:

látta a babakocsit,megkérdezte mennyibe került,miután megmondtam,hüledezett,hogy ő nem fizetne ki ennyit érte (30000 ft...)

majd a fürdető kádról megkérdezte,hogy az mi

(oké,ez brendonos,nagykádra szerelhető,biztos nem látott még ilyet)

a hüvelygombát szerinte csak a vécékilincsről szedheti össze az ember...

majd megkérdezte,milyen intim lemosót használok,mert látta a fürdőszobába (első dolga volt,hogy pisilni ment...)

mondom védőnők által ajánlott speciálisan terheseknek (saforelle)

válasz minden nap tanul újat az ember

legvégül megkérdeztem mi az a szellőztető zsák a kelengyelistán,erre nevetett,és közölte,hogy ezt a listát húsz évvel ezelőtt írták,mindenki megkérdezi mi az,hát olyan már nincs is,és most már lefogja szedni...

és most kaptam még egy segítséget tőle:egy 47-ben kiadott törvény fénymásolata az apasági nyilatkozatról...

mondanom sem kell,hogy már semmi nem úgy van,ahogy azon a papíron...

ja és mikor a babaruhákat mutattam neki,jobban érdekelték az én zoknijaim (mivel még ugyanabba a szekrénybe tettem azokat is)

szóval nem sok értelme volt ennek a kelengye átnézésnek...

2010. okt. 20. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!