Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor nézte át a védőnő...

Mikor nézte át a védőnő nálatok a babakelengyét? 26 hetes vagyok,6 és fél hónapos, nem korai még kicsit?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 16:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
kedves utolsó előtti! Az, hogy megfelelő körülmények közé érkezik-e a baba, nem abból áll, hogy a "kedves védőnő" átnézi, hogy miket vettél meg a babádnak. A megfelelő körülmények a normális lakást, a bab elhelyezésére való helyet, az ápolásához, neveléséhez megfelelő dolgok meglétét jelentik. Nehogy már előírhassa, hogy akkor is vegyél meg bármit, ha arra neked nincs pénzed... Én 4 gyereket szültem, soha, egyik védőnőnek nem jutott eszébe, hogy ellenőrizze, megvan-e a kelengye. Nálunk ez nem szokás, pedig dolgozik itt is jó pár védőnő. Mint írtam, adhat tanácsot, de neked nem kötelességed mindenben követned a tanácsait. Itt van, hogy milyen feladatai vannak, egyetlen szó nincs arról, hogy joga lenne ellenőrizni a babakelengye meglétét: [link]
2010. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%

16:21 vagyok


de önérzetes itt mindenki. és akkor mi van ha megnézi? ilyen szégyenlősek vagytok? nem értem. nyilván azért van a védőnő az előbbieken kívül, hogy tanácsot adjon, segítsen. bajotok nem lesz tőle.

2010. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%
tudom, hogy nem abból áll, azért írtam, hogy "többek között". csak itt mindenki mintha meg lenne, sértődve, hogy "juj, meg akarta nézni". most mi lesz?... :) kicsit vicces ez a hozzáállás
2010. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azért írtam, amit írtam, mert nem hiszem, hogy ellenőriznie kellene, mit vettünk és mit nem. Hadd legyen ez mindenkinek a maga döntése... Persze, ha szóba kerül, hogy mit vásároltunk a picinek, elmondtam volna, meghallgatom, ő mit ajánl, de nem követem vakon a tanácsait..
2010. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar,ha átnézi,csak még nincs meg minden,meg fele cuccom még anyuéknál van,mert még nem vettük meg a szekrénykéket a babó ruháinak...

miért nem később nézi meg,mikor megvan minden...csak ezt nem értem

mind1,fene tudja

2010. okt. 18. 16:39
 16/26 A kérdező kommentje:
ja,köszi a válaszokat!
2010. okt. 18. 16:39
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ez a bajom a megnézéssel, hogy stresszeli vele a kismamákat. Huszonakárhány hetesen miért kellene a babakelengyével foglalkozni??
2010. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet még nem is hallottam,hogy átnézi a kelengyét.Második kisbabámat várom,rendszeresen jártam/járok hozzá terhesgondozásra,tündéri,rendes,tapasztalt és alapos védőnő.Szerintem az már valahol a személyi jogokat is sértené,de ha azt nem a büszkeségem biztos.Mikor megvan a baba és találkoznak a tanácsadáson,vagy otthon úgy is látja hogy a baba tiszta,rendes ruhában van-e stb s ha setleg nem ,megteszi a szükséges intézkedést,tanácsot stb előre nem itélezhet rugdalózó darabszám alapján,logikátlan lenne.
2010. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nálam se nézte meg, de nálam nem is volt szó arról, hogy meg akarja nézni.
2010. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én rákérdeztem, mosolygott és azt mondta igen van akinél megnézi, van akinek azt mondja csak akkor engedi haza vele a babát a kórházból, ha meg van ez és ez. Nálam az első látogatásnál (10 hetes terhesen) aláírta a kiskönyvet, hogy hazaadhatják a babát. Már ő volt az én védőnőm is, nem gondolom, hogy első pillantásra ne tudná megmondani ki az akinek át kell nézni mindene megvan e babának és tudnak e megfelelő körülményeket biztosítani és ki az akinél erre nincs szükség.

Ne csináljunk már úgy, mintha ebben az országban csak olyanok szülnének, akik aztán megfelelően fel is nevelik a gyereket.

De egyébként én nyíltan elmondtam mi az amit megvettünk, mi az amit csak a baba születése után kívánunk megvenni, mi az amit egyáltalán nem fogunk venni. Például mérleget, én határozottan elutasítottam és erre ő adott egyet, hogy azért az első hetekben mérjem, hogy lássuk hogy alakul.

2010. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!