Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell mozogni a babának...

Miért kell mozogni a babának ctg mérés alatt?

Figyelt kérdés

36+4 hetes vagyok, holnap ujra megyek ctg mérésre, egy hete is voltam, és akkor nagyon lusti volt a baba! Miért olyan baj az ha végigalussza? Hazajöttem, akkor is aludt és csak este pörgött be ezerrel!

Félek., h. holnap is végig szunyókálni fog, van vmi ötletetek mivel ébreszthetem fel? És még annyit, hogy tudjátok mennyi az átlag szívhangdobogás vagy mérés a babáknál ctg alatt?

Köszi a válaszokat!


2010. okt. 18. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Mozgások alatt figyelik a szívhangot, akkor kell normálisnak lennie. Ha alszik, akkor lassabb a szívhang. Az a lényeg, hogy mozgás közben ne legyen se lassú se túl gyors.

Ezért ébresztgetik a babát ctg alatt.

2010. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azért kellene, hogy mozogjon, mert nézik a baba mozgását, a szívverését, (akkor jobban mozog, ha ugrál), és nézik, hogy közben a méhösszehúzódások összhangban vannak-e.
2010. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.vagyok, bemásolok neked vmit:


A CTG a gép neve (kardiotokográf), ezzel figyelik a baba szívhangját mozgás közben, azaz, hogy hogyan reagál a baba a mozgásra. Ha mozgáskor leesik a szívhang, akkor a zsinór feltehetőleg a nyakán van, ha a mozgásra begyorsul a szívhang az a jó. Ezt a vizsgálatot hívják NST-nek (nonstressz vizsgálat). Eközben általában nyomogatni kell egy gombot, amikor a baba mozog és ezt a két eredményt vetik össze (fontos: ha csuklik a baba, nem kell minden csuklásra nyomni a gombot, mert elég sűrű lesz az ábra tőle )


Ha emellett a fájásokat, azaz a méh összehúzódásait is figyelik, akkor azt a vizsgálatot hívják CTG-nek. Egyes orvosok csak NST-t csinálnak a 36. héttől és csak a végefelé kezdenek CTG vizsgálatot is készíteni, más orvosok már a 36. héttől minden alkalommal CTG-t csinálnak, azaz a méhösszehúzódásokat is figyelik.

2010. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!