Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok és...

22 hetes kismama vagyok és tegnap óta nem érzem mozogni a babát, baj lehet?

Figyelt kérdés

Általában esténként ficánkolt, de tegnap semmit nem éreztem, és még most reggel sem.

Nem tudom van-e összefüggés, de iszonyat fáj a csípőm, és nyilalgat a hasam aljába a jobb oldalon!

Valaki hasonóan járt már? Mi lehet ez?

Nagyon aggódom!


2011. okt. 4. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én nem jártam még így, de jobb az óvatosság, menj a dokidhoz, vagy hívd fel
2011. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
SOS kórház, UH. Itt a telefonos segítség nem elég, a baba szívét kell meghallgatni.
2011. okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is orvos de azonnal! Próbáld meg azért felrázni hátha segít! Remélem minden rendben lesz!

Egy gyönyörű 2 éves és egy 25 hetes magzat anyukája

2011. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen nekem is volt, hogy fél napig nem éreztem, mert nem úgy fordult, vagy csak lusti volt. Picit próbáld megrázogatni a pocid (óvatosan), vagy enni valami fincsi édeset és ha hatástalan, akkor hallgassatok szívhangot. Különben csak idegeskedés lesz.
2011. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már jártam így. Én is megsoktam kb a 19. héttől hoyg rendszeresen mozgott, és elég ficánka a fiam.

Tudtam,hogy reggel ébredés után, este lefekvés után, étkezések után kb fél órával mindig mozgott, plusz még amikor kedve volt.


Aztán kb a 23. héten csinált olyat először, hoyg a megszokott reggeli ébredénél nem jelentkezett.

Már akkor teljesen megijedtem, de képzeld el eltelt úgy 2 nap, hogy a két nap alatt szinte csak 3-4x valami enyhe kaparászást éreztem.

Aztán egyszer csak visszaállt minden, és most újra olyan aktív mint korábban.


Tettem fel kérdést erről én is, meg is voltam ijedve, rengeteget olvastam erről.

Mivel én enyhe kaparászást azért éreztem, várakozni kezdtem, és mint mondtam visszatért a mozgás.


Vanak aktívabb napo, és kevésbé aktív, a baba éppen kezd napirendet alakítani magának.


Az,hoyg önmagában tegnap este óta nem érzed moogni még nem jelentene bajt.

Sőt önmagában a csípőtáji nyilallgatás sem, mert az meg azt jelentheti hoyg tágulnaka csípőcsontok.


A kettő együtt nem túl jó jel, de azért remélem hogy semmi baj nincsen, és mire én ezt begépelem, megmozdul a babád!

2011. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
hasonló volt nekem is a 24. héten, bár mozogni akkor is mozgott de nagyon kis erőtlenül és ritkábban! Bár sem a csípőm sem a hasam alja nem fájt, de a babamozgásra azt mondták a babák a 23 hét körül tényleg kevesebbet mozognak valamiért! Nincs alátámasztva de magyarázatul szolgálhat az is h ilyenkor fejlődik ki a fülében a baba szerve ami az egyensúlyért felelős és ez kicsit megzavarhatja! De mindenképpen menj el sürgössen orvoshoz ha nem tudod mocorgásra birni
2011. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még 20-22 órát alszik a bébid, lehet pont olyankor mozgott amikor te aludtál így lemaradtál róla, szerintem ne aggódj.
2011. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
valami fejlemény azóta? hogy vagytok?
2011. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi újság???
2011. okt. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat, és az érdeklődést!

Végül is tegnap délben újra éreztem a mozgást, de azért elmentem a védőnőhöz délután és mindent rendben talált.

Este pedig a régi volt a rugdosása!

2011. okt. 5. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!