Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek elsőre kisfia született...

Akinek elsőre kisfia született, milyen vele az élet?

Figyelt kérdés

Nyugis, nyűgös? Később igaz, hogy a fiúk hajlamosabban dominancia miatt az aggresszióra?


Illetve - kire hasonlít külsőre? :)



2023. júl. 6. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezelhető, de lobbanékony, nagyon verbális, imádja a zenét, nagyon ügyes a finommotorikája, érdeklik a részletek és elképesztő fantáziája van. Egyelőre ennyit tudunk róla, 3 éves. Külsőre tökéletes keveréke a férjemnek és nekem, arckifejezés-függő, hogy épp kire hasonlít jobban.
2023. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 13 hónapos a kisfiam, szóval a későbbi évekről nem tudok nyilatkozni, de eddig kedves természetű, nyugis kisfiú. Babának igazi mintababa volt, ő tényleg csak akkor sírt, ha nagy baja volt. Most hogy kicsit nagyobbacska, már kezd bontakozni az akarata, de most sem mondanám nehéz esetnek. Külsőre inkább rám hasonlít jelenleg, de piciként az apját jobban láttam benne. A természete is vegyes, de inkább az apjára üt eddig szerencsére. :D
2023. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Babaként többemberes baba volt. Mindenért csak sírt. Most 4,5 éves, nagyon makacs, öntörvényű, lobbanékony, akaratos, néha agresszív. De nagyon bújós is, állandóan ölelgetésre vágyik, puszikra, olyankor ő is odateszi magát a cukiságban. Reggeltől estig csak dumál. Ő akar középpontban lenni. (Van testvére is.)

Rám (anyjára) hasonlít jobban kinézetre, és nagyrészt viselkedésre is.

2023. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, meg csak fel eves, de kegyetlenul aktiv, tobbemberes, sokszor nyugos, sokat siro baba. Most javul a helyzet siras teren, de az elso 3 honapban csak sirt. Gyors mozgasfejlodesu, hangos.
2023. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok, eddig az apjara hasonlit.
2023. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 11 éves. Kicsinek igazi kis nyugodt, eszik-alszik baba volt, kisgyereknek is kezelhető volt, a dackorszakot alig éreztük. Most sem erőszakos egy kicsit sem, a 3 éves huga sokkal nehezebben kezelhető, szóval szerintem ez egyáltalán nem a nemétől függ egy gyereknek.

A fiam rám hasonlít, a lányom az apjára.

2023. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 9,5 hónapos múlt, rám hasonlít külsőre egy az egyben.

Piciként volt egy hasfájós (vagy fene se tudja, milyen...) időszaka, akkor kicsit nyűgös délutánjaink és estéink voltak, kb. 5 hónapos kora óta viszont rendeződött a helyzet, nagyon kis bájos, mosolygós, vidám kisfiú, de most már azért kezdi érvényesíteni az akaratát, remélem agresszióig azért nem jutunk :)

2023. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk 4,5 éves. Én nagyon odavagyok érte, igazàból mindketten imádjuk :) pedig nem volt könnyű baba, nagyon hasfájós volt, aztán hamar elkezdett járni, sokat kellett utána szaladgálni😃 viszont beszélni is hamar kezdett, azóta viszont szinte abba se hagyja.

Ő igazi fiús fiú. Szuperhősöket szereti, apjával focizni, birkózni, legot, autókat. És én ezt imádom🫣❤️

Viszont ha bármi baj van, nagyon meg kell vigasztalni, érzékeny, ragaszkodó, jószivű kisfiú.

Viszont hogy ne csak a legjobbakat irjam: tud hisztizni rendesen, akaratos, bizony tud agressziv is lenni, haragos, ilyesmi. De nekem nagyon segitőkész kisfiam van, akit akarmibe (fözés, mosás, talaritas, viragültetes, kerteszkedes) be lehet vonni :)

Külsőre inkább rám, de a férjem is benne van. :)

2023. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt terhesség, nyugodt csecsemő kor. Evett, aludt, nem volt hasfájós, a kemény vonalas fogzásig rengeteg szabadidőm volt hobbira, főzni, mindenre. Ha ennyi lenne az anyaság 10 gyereket is bírtam volna.


Aztán fogzáskor kb 7-9 hónaposan elkezdett kelni éjjel, és hol gyakran kelt, hol nem akart Visszaaludni. Aztán 10-11 hónaposan a mozgásfejlődése beindul, kitárult a világ és nem bírtam vele egyedül,éjjel nem elaludt nappal pörgött, ki voltam merülve a végletekig több éven át, több emberes lett, különben a ház úszott volna kaja semmi, 2x jártuk meg a kórházat valami baleset miatt.

Most 8 éves. Hurrikán volt 7 éves koráig. Esélytelen lett volna testvér, veszély érzet semmi, mozgás igénye az egekben, érdeklődő, folyton beszélő, határ feszegető. És nem is a dackorszak volt nehéz hanem a személyisége.


Egy biztos, mindem változik és semmi sem biztos. :)

2023. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!