Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek elsőre kisfia született...

Akinek elsőre kisfia született, milyen vele az élet?

Figyelt kérdés

Nyugis, nyűgös? Később igaz, hogy a fiúk hajlamosabban dominancia miatt az aggresszióra?


Illetve - kire hasonlít külsőre? :)



2023. júl. 6. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Igaz nekem a fiam a masodik gyerekem,de a lanyomtol teljesen különbözik.15 honapos

A lanyom nyugis volt,a fiam pörög,sokkal hisztisebb mint a lanyom volt.

Ha nem engedek meg valamit kepes percekig sirni,cirkuszolni.

Sokan azt mondjak ram(anya),hasonlit jobban..

2023. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez is mint minden, ember függő. Jelen esetben ugye gyerek függő. Nekem 2,5 éves a kisfiam. Nagyon édes általában, jön puszil, ölel, mondja, hogy szeret. Viszont nem igazán viseli el ha valamire nemet mondunk. Olyankor képes megütni az embert. Mindig elvan neki mondva, hogy nem szabad, fáj anyának stb. Olyankor van, hogy ad puszit oda ahol előtte megütött. Lehet bele léptünk a dac korszakba, nem tudom. Igazából fogalmam sincs, hogy ez mit is jelent pontosan, mert nekem is ő az első gyerek. De ettől függetlenül imádom, eléggé bújós, ki mutatja a szeretetét, és ez olyan jó érzéssel tölt el engem is. 🥰 Most várom a hugit, a hasamat is állandóan simogatja, puszilgatja és mondja hogy szereti a pici babát. Remélem így marad ha megszületett azután is. De lehet nekem van csak szerencsém vele, hogy ennyire kis aranyos fiú.
2023. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Ja és arcra rám hasonlít, testalkata inkább az apjáé jelenleg, de ki tudja még mi lesz ha nagyobb lesz. (2es voltam)
2023. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
A fiam egy szelíd, kedves, visszahúzódó, álmodozó gyerek, imádja a meséket, a kismotor 2 és fél évea koraig nem erdekelte, és száguldozni most se szeret. Minden játszótéri konfliktust (megharapták, lelökték a mászókárol, elvették a játékát) kislanyok okoztak. Én egyaltalán nem látom ezt a "fiúk agresszivek" sztereotípiát igazolódni magam körül. A hozzá hasonló fiúkkal remekül elvannak. A nyafka, lökdösődős, erőszakos, hisztis lányokkal van inkabb bajunk.
2023. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Babának katasztrofális volt, többemberes 0-24ben sírós, hasfájós, lerakhatatlan baba volt, aki átlagosan 5-6 (!!!!!) órát aludt csak 250 részletben, hiába olvastam, hogy vagy 14 órát kéne aludnia. Ő ezt nem olvasta.

0-1 éves kora között nem vihettem sehova, mindenhol torka szakadtából fulladásig sírt. Túlzás nélkül.

1 éves kora után valami átkattant, alszik, elvan, szeret menni mindenhova, tök cuki, játszik fiúkkal, lányokkal egyaránt, szereti a többi gyereket és az állatokat is nagyon. Nem agresszív, néha vannak hisztik, mert beindult a dackorszak, de inkább sír, nem támad.

Az apjára hasonlít, külsőre és belsőre is egyaránt.

A második fiam teljesen az ellentéte, ő az eszik-alszik gyerek, és a teljes napot át tudná aludni néha. Ő rám hasonlít külsőre, de még kicsi, a személyisége még nem annyira egyértelmű.

2023. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam mennyire befolyásoló tényező a gyerek későbbi viselkedésén, hogy az anya hogyan élte meg a terhességét. Például ha nem stresszelte és aggódta szét magát mindenen, akkor nagyobb esély van egy kiegyensúlyozottabb bébire, nemtől függetlenül?
2023. júl. 6. 13:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
6, nem sok köze van hozzá. A későbbiekben lesz jelentősége, hogy mit lát maga körül.
2023. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Miert lettem lepontozva?🤣🤣
2023. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöld kezet adtam, senkit nem pontoztam le. :) Ezek szerint valakinek nem tetszik, hogy kire ütött a baba... Elég szánalmasm
2023. júl. 6. 13:40
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nyugodt a kisfiam, aki az első (és eddig egyetlen) babám. Szerintem semmi köze a neméhez, ő ilyen személyiség, és kész. Valamilyen részben az én érdemem is, mert tettem azért, hogy jó kötődés alakuljon ki.


Kinézetre ha az én babakori képemet tesszük mellé, teljesen rám hasonlít. Ha a férjemét, akkor meg őrá.

2023. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!