Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen terhes diétát ajánlanát...

Milyen terhes diétát ajánlanátok amitől nem hízok gyorsan?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok de 14 kg felment már. Nagyon zavar.

2023. júl. 2. 19:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Sehol nem írta senki, hoyg neked napi 2000 kcalt kellene fogyasztanod, éppen ez az, amit sokan nem fognak fel, hogy elöször ki kell normálisan számoni a kalóriaszükségletedet és utána lehet csak beállítani a fogýashoz szükséges értéket.
2023. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is nyomatták ezt a 2000 kcal baromságot, de én aktív edzés mellett se tudtam soha többet bevinni 1200kcal-nál mivel anatómiailag sokkal kisebb a gyomorkapacitásom mint az átlagnak. Ettől függetlenül semmilyen hiánybetegségem sem volt soha és a vérképem is tökéletes. Úgyhogy ez a kalória bevitel abszolút a saját tested adottságain múlik, van egy ajánlott érték, de az felfele és lefele is eltérhet. Most a terhességem alatt 1600 kcal a max. amit magamba bírok tömni, de néha az sem esik jól, főleg, hogy el is lettem tiltva a mozgástól, így terhességtől függetlenül kisebb a tápanyagszükségletem. Igaz én előtte elég intenzíven sportoltam.
2023. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Jó de én kiszámoltam még terhesség előtt és pont nem fogytam semmit 3 hónap alatt sem hiába mozogtam intenzíven, ki kellett tapasztalni.. természetesen szigorúan vettem azt is mit szabad enni és mit nem, nem ezzel volt a gond. Voltam akkor vérvételen is és biztosan nem pajzsmirigy meg inzulin mert ezek jók voltak. Simán vannak egyéni eltérések és ha nekem így van, másnak ha nagyon gyors az anyagcseréje biztos létezik a másik véglet is.
2023. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Fogunk egy atlagot amit mondjuk a googln barmelyik kalkulator kiszamol. Hozzávetőlegesen kb 300kcalt hozzaadunk. Ha a kiszamolt ertekkel 1-2 nap utan azt tapaszgaljuk h ehezunk, akkor novelni kell kicsit, ha tul sok, es rosszul vagyunk a kajatol nyilvan csokkenteni kell. Hetente pedig 1x reggel pisi utan ehgyomorral merlegelni. Ha drasztikusan csokken a suly, vagy emelkedik akkor aprankent a kcalt ehhez merten valtoztatni kell. Nem bonyolult, de idoigenyes, maceras. Terhesen kiserletezgetni ezzel, nekem nem volt kedvem. Elotte, es utana viszont evekig csinaltam.

Kinek mennyi kedve van hozzá.

Ha meg barmilyen betegseg terhesseg alatt mas etrendet kovetel az megint mas. Bar en szemely szerint azt mondom, ez igy kozart h artson

2023. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
45%
Én számoltam kalóriát terhesség előtt is, aztán amikor nagyon elkezdtem hízni, akkor terhesség alatt is. De akkor mindhiába, így is sokat híztam. Egyszerűen teljesen megváltozhatott az anyagcserém, jobban raktározott a szervezetem, vagy nem is tudom. De utána nagyon hamar lement.
2023. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%

Én 29 hetes terhes vagyok és eddig összesen 3 kilót híztam. Nem is tudom elképzelni, hogy mit vagy mennyit kellene ennem, hogy mondjuk legyen már rajtam plusz 15 kiló. Minden eszek ugyan úgy ahogyan eddig, viszont nem eszek többet szerintem semmivel, pedig kivanos is vagyok és sajnos süteményeket kell sütnöm, nem a gyümölcsöt kívánom.

Egyél kevesebbet, ha nem viszed be a kalóriát akkor nem is hizol.

2023. júl. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
55%
26, ez genetikától is függ. 🤷🏼‍♀️ Nem mindenki ilyen szerencsés.
2023. júl. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
63%

27


Genetikáról annyit, hogy abszolút hajlamos vagyok a hízásra, ha kicsit nem figyelek oda a táplálkozásra és a mozgásra. Érdekes módon ezt terhesség alatt is tudatosan tudom tartani, én a 14. hetemben vagyok és semmit nem híztam a kezdő súlyomhoz képest eddig, pedig nem is volt hányingeres az első trimeszterem. Egyszerűen figyelek arra, hogy melyik napszakban milyen felszívódású dolgokat eszem és így nem ingadozik a vércukorszintem, tehát nem jön rám farkaséhség.


Szóval ebben teljesen egyet tudok érteni a 26-ossal, ne fogjunk már mindent a genetikára. Az teljesen más dolog, ha valaki elkezd vizesedni, plusz ha már kilóban is megmutatkozik a baba súlya. Hájasodni viszont nem kell, sőt nem is ajánlott. Ha már elkezdesz erősen zsírosodni az azt jelenti, hogy sokkal több kalóriát viszel be napi szinten, mint amire neked és a babának szüksége lenne, plusz feleslegesen terheled is vele a szervezetedet. De tudom a tudatos életmód sokak szerimt dühítő, mert mindenki mindent csak genetikával magyaráz me , addig nem jut el a nagy átlag, hogy tudatossággal jelentősen lehet javítani a test állapotán.

2023. júl. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
45%
Én sem hiszek abban, hogy a hízás genetika kérdése. Mindig is odafigyeltem magamra és jó alakom volt, de valamiért mindkét terhességem alatt sokat híztam, pedig akkor sem mondhatnám, hogy "elegedtem magamat". Azért a hormonok szerintem sokaknál bezavarnak.
2023. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Látom valaki nagyon bedühödött azokra, akik tudatosan állnak hozzá a táplálkozáshoz... :D


Szánalmasak vagytok.

2023. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!