Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt van valami...

Terhesség alatt van valami teendő, ha sok vért veszítettem?

Figyelt kérdés
Megvágtam az ujjam, egy icipici seb, de nagyon vérzett. Már elállt, de eléggé szédülök és hányingerem van. Kb egy 30x30 cm-es tócsa vér volt a földön, plusz két négyzet papírtörlő teljesen átázott. Szerintetek kell ezzel csinálni valamit vagy majd összeszedi magát a szervezetem?
2023. máj. 17. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem nagy vér veszteség. A pánik miatt vagy inkább rosszul, nem lesz semmi baj. Igyál sokat és pihenjèl.
2023. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Megijedtél. Ez nem több, mint amit egy fiolában levesznek, annyi sem, mert szétterült. Igyál sok folyadékot, feküdj le, pihenj. Lehet, hogy a vércukrod kicsit leesett.
2023. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Kismama voltam,ki kellett volna húzni egy fogamat. Amikor megnézte a doktornő, hogy hatott-e az érzéstelenítő (megbökte/szúrta az ínyt) felmerült benne, hogy véralvadással kapcsolatos problémám van, annyira elkezdett vérezni. A fog csak szülés után lett végül kihúzva.
2023. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
3. Köszi a sztorit, de ennek mi köze szerinted a kérdéshez?!
2023. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Semmi gond nem lesz. Egyébként ilyenkor nyomókötést kell alkalmazni, azért egy kicsi sebből ha ennyi kifolyt, én is megijedtem volna.
2023. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy megijedtem, de akkor valószínűleg csak amiatt vagyok kicsit rosszul. Nem vészes, csak eszembe jutott, nehogy emiatt legyen baj. Elállt a vérzés azóta, úgyhogy azzal nem lesz gond, de azért köszi. :) Mindenkinek köszönöm!
2023. máj. 17. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Úgy értettem a semmi gond nem lesz-t, hogy igen, összeszedi magát a szervezeted.
2023. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok vér veszteség az több deciben mérhető. Plusz csalóka, de valójában egy egész kis mennyiségű vér is tud úgy kinézni, mintha sok lenne. Pl szádban ha vérzik valami, a véres nyálas köpeted alapján minimum 3 deci vért nyeltél volna, valójában pár csepp vér durván be tudja színezni a nyálad, ahhoz, hogy soknak tűnjön.

Szóval legközelebb légy óvatos, de nem lesz semmi bajod.

2023. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szüléskor az átlagos vérveszteség 400-500 ml. Szerinted lesz attól bajod, hogy kb. annyi véred kifolyt, amit egy csőben levesznek egy vérvétel alkalmával?...
2023. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés után atóniás vérzésem volt. Ahogy préselték a hasam, úgy folyt a vér, mintha pisilnék. A betegalátét teljesen elázott, meg alatta a lepedő is.

Ez valóban sok vérveszteség volt, de szerencsére elég volt egy nagy adag oxitocin, műtőbe nem kellett mennem.

Gondolkodtak, hogy kapjak-e vért, de végül csak egy extra adag infúziót kaptam, 6 órával a császár után felállítottak, megkaptam a babám, akiről én gondoskodtam végig.

Ehhez képest, ami belőled kifolyt, kb egy kolyabb vérvétel mennyisége.

2023. máj. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!