Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, P3-P4 citológiai...

Terhesség, P3-P4 citológiai eredmény, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztus 3.-án voltam rákszűrésen. Elmondtam az orvosnak, hogy babát szeretnék, vizsgálat során semmi problémát nem látott, azt mondta minden rendben, jöhet a baba. Rá egy hétre hívott, hogy sajnos nem lett jo az eredményem. Kezdjem el használni a Defladym hüvelygélt. Most kellett volna megjönnie a menstruációmnak ami nem jött meg. Csináltam egy tesztet ami pozitív lett.

Tudni kell, hogy amikor kiderült, hogy nem jo az eredményem attól a naptól nem voltunk együtt a párommal. Az eredmény előtt eshettem teherbe.

Annyira össze vagyok most zavarodva, hogy ilyen esetbe mi van. Terhes vagyok, közbe a citológiai eredményem nem jó.

Volt már így valaki ?



2022. aug. 28. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Hétfőn felhívod az orvosodat és vele egyeztetsz.
2022. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Ne haragudj, de hova jársz rákszűrésre, hogy még mindig az elavultnak számító Pap osztályozást használják? Keress másik orvost és kérj HPV tipizálást. Ha az negatív, nincs teendőd.
2022. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm is így járt. konizációt csináltak terhesség alatt, nem lett baja a babának. Pozitív lett a hpv tesztje is a 18-as, 16-os, 51-es fajtára.
2022. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először ő sem így mondta. Csak rákérdeztem meg tőle, hogy jobban értsem , hogy ha P-be néznek milyen lenne az eredmény.


Én normálisan kérdezek meg, nem támadni kellene. Ilyenkor sztem mindenki fèl és szeretnék normális választ kapni aki esetleg volt ilyen helyzetbe .

2022. aug. 28. 10:31
 5/9 A kérdező kommentje:
És azóta a barátnőd megszült ? Hogy van azóta , változott jo irányba neki a dolog ???
2022. aug. 28. 10:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm is így járt. Nem tudom pontosan a részleteket sajnos (valamilyen műtétet is csináltak neki), de egészségesen született a babája. Hétfőn beszélj az orvossal, ő tud pontosabb tájékoztatást adni. :)
2022. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez mi kevesek vagyunk.

Mindenképp dokival beszélj.

Szorítok, hogy minden rendben legyen!

2022. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hüvelyi úton szült. Minden rendben volt. Az értékei azóta P1-esek. Annyi, hogy fél évente jár azóta szűrésre.
2022. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
2-es vagyok. Felőlem le lehet pontozni, de a régi rendszer szerinti P4 közvetlenül rákmegelőző stádium, amire már nem lehet csak úgy legyinteni, ahogy a kérdező orvosa teszi. Utána lehet nézni Szentesi Éva történetének, mi lett nála abból, hogy a rossz citológiai leletét először ellazázták. Bár végülis nekem mindegy, nem az én életem.
2022. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!