Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is ennyire bizonytalan...

Más is ennyire bizonytalan így szülés előtt?

Figyelt kérdés

37+3 hetes kismama vagyok,nagyon félek a szüléstől,és az utána következő időszaktól.Tudom,hogy alapjában véve megváltozik az életünk,és a terhesség egy folyamat volt,de vannak olyan dolgaim,kötelességeim,amiket a babám születése után sem hanyagolhatok el.

Nagymamámat ápolom,aki 93 éves,minden hétvégén én főztem neki,fürdetés,stb.Hogyan fogom ezután megoldani ezeket a dolgokat?Nem együtt lakunk,nincs rokonunk sem,csak az öcsém,de ő ezt nem tudja vállalni.Ti hogyan csinálnátok?


2010. okt. 8. 13:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen,tudtam,hogy ilyen feladatom van,de 5 évig az anyai nagyszüleimet gondoztam,mert anyukám is,é s a testvére is meghaltak.Édesapám is meghalt,és most van olyan állapotban a nagyim,hogy nem hagyhatom magára.Neki csak egy gyereke volt.Viszont én 42 éves vagyok,talán ez az utolsó pillanat arra,hogy megszülhetem ezt a csöppséget,ezt nem szerettem volna kihagyni az életemből.A mamám is azt mondja,hogy minek már ennyi idősen gyerek,de én kislány korom óta az anyaságra készülök,és most adatott meg.
2010. okt. 8. 14:57
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem menni fog! A Férjed kisfia mennyi idős? Csak mert egy pár éves, pláne idősebb gyerekkel már meg lehet értetni, hogy kisbaba érkezik a családba, akivel az elején nagyon sokat kell foglalkozni, de ettől még nem szeretitek őt kevésbé. Mert ha hozzámentél az apukájához, akkor az a kisfiú már egy kicsit a tiéd is. És a babád pedig, a testvére lesz.

Ha a nagyid szellemileg teljesen friss, akkor szerintem ő is megértő lesz, és elfogadja, hogy rövidülni fognak a látogatások. Bár gondolom ő is nagyon várja a dédunokát.

2010. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!