Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is ennyire bizonytalan...

Más is ennyire bizonytalan így szülés előtt?

Figyelt kérdés

37+3 hetes kismama vagyok,nagyon félek a szüléstől,és az utána következő időszaktól.Tudom,hogy alapjában véve megváltozik az életünk,és a terhesség egy folyamat volt,de vannak olyan dolgaim,kötelességeim,amiket a babám születése után sem hanyagolhatok el.

Nagymamámat ápolom,aki 93 éves,minden hétvégén én főztem neki,fürdetés,stb.Hogyan fogom ezután megoldani ezeket a dolgokat?Nem együtt lakunk,nincs rokonunk sem,csak az öcsém,de ő ezt nem tudja vállalni.Ti hogyan csinálnátok?


2010. okt. 8. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jön a friss Apuka, aki segít. Nem lesz gond. Azért hétvégén ellátni egy nagyit nem akkora nagy feladat, mintha a pici mellett lenne még 1-2 nagyonbb gyermeked, akikkel reggeltől estig együtt kell lenni.
2010. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gondoltál már arra,hogy a Mamádat odaköltöztessétek hozzátok vagy ti menjetek oda lakni ő hozzá és kötnétek egy eltartásit ha az öcséd úgyse tudja vállalni.Nem lesz könnyű dolgod, beszéld meg a pároddal,hogy ő is segítsen majd be neked.
2010. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nem tűnik túl könnyűnek. Az a probléma, hogy előre nem lehet tudni, milyen lesz szülés után.

Van aki irtó hamar felépül és kutya baja, van aki hetekig nem tud ülni, állni/járni. Őszintén kívánom, hogy könnyű szülésed legyen, de szerintem még egy könnyű szülés után is kell annyira kímélni a mamát, hogy legalább 3 hétig ne kelljen fizikai munkát végeznie. Ez azért fontos, hogy rendesen visszarendeződj odabent, mert még egy teljesen komplikációmentes szülés is megterhelő a szervezetnek, és a terhesség alatti változásoknak kell idő a visszaalakulásra.

Férjed nem tudja megfürdetni a nagyit?


Ami a főzést illeti, talán abban a kis időben ami még van, próbálj minél több kis adagot főzni és lefagyasztani (már ami finom kiengedve, pl. pörkölt, paradicsomszószos husi, vagy fasírt, amit már csak sütni kell, ilyesmi.)


Ha nyugodt babád lesz, akkor azért egész sok mindenre lesz mellette időd, de az első hetek mégis az összehangolódásról szólnak.


Remélem sikerül megoldanotok közös erővel, a szüléstől pedig ne félj! Izgulni szabad, de félni nem kell, szerintem nagyon szép, még akkor is, ha nehéz!


Legjobbakat Nektek!

2 gyerekes anyuka

2010. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam,a főzés a hétvégi meló,mert hétköznapokon kapja az ebédet,de 30 km-re lakunk egymástól,és azért van teendő hétköznapra is.Férjemnek van egy kisfia az előző házasságából közös felügyelettel,ő is sokat van nálunk.Mindenkinek szeretnék megfelelni,és félek,hogy ez nem fog sikerülni...
2010. okt. 8. 13:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Közben jött egy csomó hozzászólás:-)Aranyosak vagytok,hogy biztattok,és így,hogy nem csak a saját gondolataimba vagyok temetkezve,hanem tanácsokat is kapok,már könnyebb!
2010. okt. 8. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Milyen közel laktok a mamádhoz? Mert, ha egy település, akkor szerintem meg tudod majd oldani.És szerintem nyugodtan számíthatsz a párod segítségére is.

Egy könyvben olvastam a következő tippet: A szülés előtt 2-3 héttel érdemes a fagyasztót megtölteni olyan ételekkel, amiket csak ki kell olvasztani és utánna már lehet is enni (pl. pörköltek, töltött káposzta, bolognai, raguk, előre panírozott/pácolt hús, főzelékek, stb.) Megpakolhatnád a nagyid fagyóját is. Így az első pár hétben legalább a főzés gondja lekerülne a válladról.

2010. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Húha, így még "izgalmasabb". És mi lenne ha egy-két hétig hétvégére is rendelnétek valamit a nagyinak?

Egyébként az a tapasztalatom, hogy az időseknek már nem túl jó az ízérzékelésük, szóval talán nem olyan nagyigényű, nem? Emellett ő is megértheti, hogy szülés után nehezebb (talán emlékszik a saját szülésére?), és mondd el neki nyugodtan, hogy lehet, hogy egyszerűbb ételek is lesznek. Pl. tojásos tészta, vagy ami tényleg pár perc alatt megvan.

Persze ha az értelme már nem tiszta, akkor mindez picit más lehet...


Én azt gondolom, hogy az első hetekben arra koncentrálj, hogy a babával egymásra hangolódjatok, minden más másodrangú kel legyen, ilyenkor nem kell másoknak "megfelelni", és ezt meg szokták érteni az emberek.

Lehet, hogy Nálad nem lesz így, de sok kismama (nálam is ez volt) szülés után lelkileg nagyon labilis lesz egy időre, és ez a hormonok játéka, ami szép lassan elmúlik, de jó, ha tudod előre, hogy lehet, majd mindenen elsírod magad.


Párod kisfiával nem lehet "trükközni", hogy megkéritek anyukáját, hogy cseréljetek el egy-két hétvégét, amit később "visszaad"? (Barátnőmék sokszor csinálták így, ha egy adott hétvégén pl. dolgoznia kellett)


Tényleg mindent bele! Mer sok minden meg akaraterő kérdése is, de azért nem kell a végsőkig elmenni!

2010. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, 3. voltam :o)
2010. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyim szellemileg teljesen topon van,sajnos fizikailag már nem.Természetesen megérti,hogy nem tudok majd annyi mindent csinálni mint előtte,de tudjátok,mikor ő szülte édesapámat,még teljesen más világ volt.Állatokat tartottak,lovuk tehenük volt,kapálni kellett,nem volt pardon.És igen,én is úgy gondolom,hogy az első hetekben nekünk kell hármasban a babával összerázódni,egymásra hangolódni, emiatt is aggódom,hogy a nagyi lelke se sérüljön,és a párom kisfia is megértse ezt.Anyukájával sajnos nem nagyon lehet egyezkedni,de persze próbálkozunk...
2010. okt. 8. 14:20
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
én igazából tanácsot adni ebben nem tudok.Most nyers leszek de ha tudtad hogy neked ilyen feladatod van és nem tudod összehangolni a kettöt akkor még nem kellett volna babát vállalnod.Tanácsot tudnak neked adni de sajnos ezt neked kell meg oldanod.és hogy hogyan még a baba tervezésekor kellett volna kitalálnod.
2010. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!