Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen szabad inni cukorment...

Terhesen szabad inni cukormentes citromos zöld teát?

Figyelt kérdés
A koffein miatt kérdezem. Nem tudom egyáltalán van-e a Fuzetea-ba koffein, mert csak az van rá írva hogy aroma

2023. márc. 11. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos cukorpótlók nem ajánlottak. Ellenben minimális koffein viszont nem árt.
2023. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt 200 mg koffein biztonsággal iható. Ez kb 2 espresso. A teák koffeintartalma (főleg a zöldé) sokkal alacsonyabb, mint egy kávéé, szóval simán belefér, akár több csésze is.

Most hogy a Fuzetea-ban mennyi a tényleges zöldtea, azt nem tudom, de az tuti, hogy a 200 mg-os napi limitet nem lépi túl.

2023. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nyugodtan. Én kávéztam ugyanúgy, semmi bajt nem okozott, ahhoz sokkal többet kéne inni.
2023. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor nyugodtan iszok belőle 1-2 pohárral :) úgy tudom az édesítő ami benne van nem tilos terhesség alatt :)
2023. márc. 11. 22:22
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A zöld tea nem a kofgein miatt problémás,hanem a méregtelenítő hatása miatt terhesen és szoptatás alatt angyon nem kéne inni.
2023. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Zöld teát nem


Most nem a nestea meg fuze tea szibtre gondolok.


De a főzött zöldtea méregtelenítőx amit terhesen nem ajanlott.

Sokakat meg is hajt.


Jah és a cukor lenne a legkisebb baj.


Lehet cukrot fogyasztani, ha nem vagy terhességi diabéteszes.

2023. márc. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*


Szóval fuzeteát lehet😉

2023. márc. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gdm van sajna, azért a cukormentes verzió :) igen azt olvastam H rendes zöld teát nem szabad, nem is szeretem. De most ez nagyon jól esik a víz helyett már valami változatosság :)
2023. márc. 12. 07:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam, hogy nem szabad rendes zöld teát :| 2 terhességem alatt végig ittam, minden nap legalább egy bögrével, egyrészt mert jó hatással van a vércukorra (én is GDM-es voltam), másrészt meg mert jól is esett. Szoptatás alatt is. Miért baj, hogy méregtelenít? :O Főleg szoptatás alatt? O.o Sosem vettem észre semmit a lányokon, pedig elég sokáig szoptattam mindkettőt.
2023. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!