Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba után 3 éven belül...

Első baba után 3 éven belül újra szülő kismamik! Utána érdeklődött már valaki?

Figyelt kérdés

Tavasszal fog érkezni a kistesó, nagyfiam akkor lesz 2,5 éves. Rá kaptam tgyást és gyedet is. Szülés előtt kb 10 év munkaviszonyom van folyamatosan.

Na már most! Munkaügyesünk azt mondta, hogy a kicsire csak gyest fogok kapni, mert a két gyerek között legalább 180 nap munkaviszony kéne, hogy újból jogosult legyek tgyásra és gyedre. Ez az új jogszabály! EZ IGAZ!


2010. okt. 4. 14:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi csajok! Kicsit megnyugodtam, de utána fogok kérdezni az OEP-nél.

(Nem azért dolgoztam hosszú évekig a szülés előtt, hogy ugyanannyival kiszúrják a szememet, mint amennyit azok kapnak, akik nem dolgoztak.)

2010. okt. 4. 15:24
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is több lesz, mint 2 év.

Oep leveléből idézek:


"Abban az esetben, ha gyermekgondozási díj lejártát követően gyermekgondozási segélyt vesz igénybe, úgy a terhességi-gyermekágyi segély alapját a szerződés szerinti keresete fogja képezni, ám az ellátás összege a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresét, illetőleg annak 70 százalékátnem haladhatja meg."

2010. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Pár ezer Ft-tal van a 70% alatt a bejelentett bérem. :) És addig még lehet, hogy nő is a minimálbér.
2010. okt. 4. 15:28
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt kellene megtudnom minél hamarabb!

A két kicsi között 3 év és kb 1,5 hónap lesz a korkülönbség. Ha lejár a gyes, ki kell fizetniük a szabadságot? És mi fogja képezni a következő gyed alapját (ha kapok egyáltalán gyedet)?

2010. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!